Zavrieť

Porady

Predžalobná upomienka

Milí poradcovia, iste sa to tu už písalo, ale neviem u vás ešte dobre hľadať. Dostala som predžalobnú upomienku od nejakej obskúrnej advokátskej kancelárie. List poslaný obyčajnou poštou na adresu, kde 11 rokov nebývam. Do 15 dní mám zaplatiť dlžné poistné z r. 1999. /poistné 13 Eur, poplatok z omeškania 121,12 eur/. Bola to poisťovňa Perspektíva, ktorá skrachovala a ZH kredit sa stal po postúpení pohľadávky jej majiteľom. Nemám už žiadne doklady z tohoto obdobia, odchádzala som do cudziny a pochybujem, že som nechala nejaké nedoplatky. Za tie roky som nedostala od Perspektívy a jej nasledovníkov ani riadok o tom, že by som bola niečo dlžná. Pošta sa stratiť nemohla, na adrese bývajú rodičia a sestra. Mám také tušenie, že je to podvod, niekto sa dostal k databáze poistencov a teraz skúša, či niekto zaplatí alebo nie. Viete mi poradiť, čo s tým? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    môj oco dostal tiež tento list v októbri 2010, za tri mesiace dlhoval 38,21 eur a po "úrokoch z omeškania" je to dlžoba 420 eur!!! Som presvedčená, že ide o podvod, môj oco dokonca nikdy v tejto poisťovni ani poistený nebol, ale my to musíme dokazovať....len čo robia zbytočné starosti ľuďom...aj podľa môjho názoru ide o podvod.

    Predžalobná upomienka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.