Zavrieť

Porady

Predžalobná upomienka

Prosím o pomoc.Dostala som predžalobnú upomienku v čom ma vyzývajú k okamžitej úhrade všetkých splátok jednorázovo 1825,-Eur najneskôr do 3 dní.
To asi nebudem môcť zaplatiť za 3 dní,tak čo bude ďalej nasledovať.Kto už bol v takej situácii alebo sa k tomu rozumie nech mi poradí.ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    buchač Pozri príspevok
    ...a dostala si aj " Výzva na zaplatenie pozdĺžnosti " ...???
    Táto mala byť ako prvá ...

    Potom nasleduje výzva " Predžalobná výzva "...

    No a nakoniec zvykne dôjsť " N Á V R H na vydanie platobného rozkazu "...

    Ale keďže nie je všetkým dňom koniec , nakoľko ak by si nepodala odpor voči exekúcii , tak už potom na súd Ťa dajú ...
    dovolím si opraviť:

    V prípade, že v pôvodnej zmluve o pôžičke (alebo inej listine) bolo určené dokedy a akým spôsobom sa má splácať, takáto výzva ani NEMUSÍ byť posielaná. V prípade, že pôvodne toto určené nebolo, stačí jedna výzva a tá sa môže volať "výzva", "výzva na zaplatenie dlžnej sumy", "predžalobná výzva" alebo aj "žiadosť...", v ktorej je určené DOKEDY treba sumu zaplatiť.

    V prípade neuhradenia a neakceptovania splátkového kalendára zo strany veriteľa môže tento podať na súd "návrh na vydanie platobného rozkazu" - tento sú súdy schopné vydať v krátkom čase (tým myslím 7-21 dní). Potom sa čaká na jeho právoplatnosť (15 dní od doručenia). Proti platobnému rozkazu sa dá podať "odpor", ale v prípade, že tam budú uvedené len skutočnosti typu - nemám teraz peniaze alebo nikomu nič nedlžím a len si to vymysleli, je to len naťahovanie času a narastanie úrokov.

    Po právoplatnosti platobného rozkazu a stále neuhradenej pohľadávke, môže podať navrhovateľ "návrh na vykonanie exekúcie" u exekútora, kde priloží aj platobný rozkaz.

    Takže odporúčam zaplatiť čo najviac a čo najskôr, skúsiť sa dohodnúť na splácaní a aj bez súhlasu veriteľa splácať čo najviac a čo najskôr (lebo úroky a súdne poplatky tú pohľadávku vonkoncom neznížia).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nenapísala si od koho, zrejme dlhodobo nesplácaš nejakú pôžičku.
    Ak je to banka, určite si niečo také podpísala, alebo majú uvedené vo všeobecných podmienkach. "Nezaplatením splátok /1-2/ sa stáva splatnou celá pôžička".
    býva to aj v LZ, v rôznych splátkových predajoch ap.....
    Ak nezareaguješ, tak to pôjde na súd a budú žiadať celú sumu aj s úrokmi a inými náhradami. Takže ihned reaguj.
    Zaplať aspoň najbližšiu splátku, alebo ideálne všetky dlžné splátky, zober si doklad - ústrižok alebo výpis z účtu a chod za veriteľom. Môžu ale aj nemusia vyhovieť - vysvetli situáciu, prejav ochotu uhrádzať, požiadaj o vystavenie vhodnejšieho splátkového kalendára......
    určite však nezostaň pasívna.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    csukeva Pozri príspevok
    Prosím o pomoc.Dostala som predžalobnú upomienku v čom ma vyzývajú k okamžitej úhrade všetkých splátok jednorázovo 1825,-Eur najneskôr do 3 dní.
    To asi nebudem môcť zaplatiť za 3 dní,tak čo bude ďalej nasledovať.Kto už bol v takej situácii alebo sa k tomu rozumie nech mi poradí.ďakujem.
    ...a dostala si aj " Výzva na zaplatenie pozdĺžnosti " ...???
    Táto mala byť ako prvá ...

    Potom nasleduje výzva " Predžalobná výzva "...

    No a nakoniec zvykne dôjsť " N Á V R H na vydanie platobného rozkazu "...

    Ale keďže nie je všetkým dňom koniec , nakoľko ak by si nepodala odpor voči exekúcii , tak už potom na súd Ťa dajú ...

    Predžalobná upomienka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.