Zavrieť

Porady

Neyžiadaná pošta

Dobrý deň, potreboval by som vašu radu. Na začiatku svojej podnikateľskej činnosti som sa rozhodol využívať formu elektronického oslovovania potencionálnych zákazníkov (rýchla, lacná, adresná). Jedná sa o reklamný email s opisom činnosti spoločnosti a odkazom na jej web resp. niektoré produkty. Adresáti sú presne cielený, len tí, kt. by mohli produkty využívať. Jeden z nich ma však upozornil na spam a zákon č. 610/2003 o elektronických komunikáciách.
Preštudoval so ho a nie je mi celkom jasný bod § 65:
(3) Predchádzajúci súhlas užívateľa sa nevyžaduje v prípade priameho marketingu vlastných podobných tovarov a služieb podniku užívateľovi, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty podnik získal v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom.24a) Užívateľovi sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie údajov.
Ako mám prosím postupovať? Získať súhlas cca 3 000 potenciálnych zákazníkov je nemožné.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Pegino Pozri príspevok
    Dobrý deň, potreboval by som vašu radu. Na začiatku svojej podnikateľskej činnosti som sa rozhodol využívať formu elektronického oslovovania potencionálnych zákazníkov (rýchla, lacná, adresná). Jedná sa o reklamný email s opisom činnosti spoločnosti a odkazom na jej web resp. niektoré produkty. Adresáti sú presne cielený, len tí, kt. by mohli produkty využívať. Jeden z nich ma však upozornil na spam a zákon č. 610/2003 o elektronických komunikáciách.
    Preštudoval so ho a nie je mi celkom jasný bod § 65:
    (3) Predchádzajúci súhlas užívateľa sa nevyžaduje v prípade priameho marketingu vlastných podobných tovarov a služieb podniku užívateľovi, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty podnik získal v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom.24a) Užívateľovi sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie údajov.
    Ako mám prosím postupovať? Získať súhlas cca 3 000 potenciálnych zákazníkov je nemožné.
    ďakujem
    ...získať súhlas 3000 potencionálnych zákazníkov je možné a odporúäčam Ti ho získať čo najskôr. Môžeš byť rád, že ten jeden Ťa len upozornil a nedal to rovno SOI. Nám sa stalo, že jeden náš (teraz už bývalý) zákazník nás udal a pokuta veru bola riadna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.