Zavrieť

Porady

Ukradnutý majetok, kúpený z dotácie UPSVaR

Ahojte,

podnikateľ - SZČO, neplatiteľ DPH, prijal v 6/2010 dotáciu z UPSVaR. Všetko, čo bolo z dotácie treba kúpiť, kúpil v roku 2010. Je to fotograf, takže všetko minul na foto-príslušenstvo. Ja som to ako súbor hnuteľných vecí zaradila a odpisovala. Všetko tak, ako sa patrí.

Tento rok 2011 mu však všetko na komplet ukradli. Prispela mu rodina a musel kúpiť všetko odznova, ale z vlastného.

Ako to urobiť? Minulý rok som dala do príjmu dotáciu len do výšky odpisu. Tento rok neviem ako postupovať. Nemá policajný záznam o krádeži a nemal tento majetok ani poistený. To mám ho vyradiť z podnikania a nič nedať do nákladov???

Čo urobiť s novým majetkom. Je v hodnote vyššej ako 1700 eur. Zaradiť a zase odpisovať a toľko dať z dotácie do príjmu, koľko bude odpis???

Takto si to myslím ja, len by som chcela poprosiť o nejakú radu, poprípade súhlas.

Ďakujem

:-D
Naposledy upravil Alena Spišiaková : 15.08.11 at 08:00 Dôvod: nezmyselnosť vety
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    už som to našla, teda aspoň čo s majetkom, ktorý ukradli a nebol poistený a ani nahlásený polícii. Urobím, ako som písala :-D

    Ukradnutý majetok, kúpený z dotácie UPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.