Zavrieť

Porady

výplata pre koordinátora na VPP

Prosím poraďte mi ako je to s výplatou pre koordinátora, ktorého mám na VPP, úrad práce tvrdil, že on ho prihlási na jednotlivé odvody a zaplatí za neho a teraz mi odkázali, že mám uzavrieť pracovnú zmluvu a robiť mu riadne výplatu, nemám s tým skúsenosť, keďže doposiaľ som nikoho nezamestnával, poraďte ak máte niekto s tým skúsenosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Koordinátor aktivačnej činnosti je tvojím zamestnancom. Nie je platený z úradu práce, soc. vecí a rodiny, ale ho platíš ty: odvody a všetko ostatné tak, ako inému zamestnancovi. (Nezabudni, že ho treba vopred nahlásiť ako zamestnanca na Sociálnu poisťovňu, inak riskuješ pokutu za nelegálnu prácu!) Mesačne predložíš doklady na ÚPSVaR so žiadosťou o úhradu nákladov. Oni ti vrátia všetky tvoje náklady do výšky, ako bolo urobená zmluva s Úradom práce, SVaR. ( Mal by si mať v prvom rade dohodu o refundácii mzdy a odvodov za tohto zamestnanca.) Nič iné ti nezostáva, len ísť na úrad a vyžiadať si všetky informácie a tlačivá. Oni za teba neurobia nič, len od teba budú žiadať všetky doklady v origináli a dvojmo všetko skopírované. Veľa šťastia pri vybavovaní. Viem, o čom hovorím...

    výplata pre koordinátora na VPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.