Zavrieť

Porady

Dar v Podvojnom účtovníctve

Dobrý deň, poprosím o radu v nasledovnom: S.r.o. predáva knihy faktúra za knihy je zaúčtovaná MD 504 DAL
343 321. Predáva knihy účtovanie faktúry je:

MD DAL
311 604. Zásoby sa účtujú spôsobom B.
343

Lenže zostalo mu asi 100 kníh a tie rozdáva ako prezent-dar svojim obchodným partnerom len tak bez papiera. Ako to mám zaúčtovať, aby k 31.12. nezostali ako že ich má. A čo s DPH ? Prosím poraďte mi a napíšte mi účty ako to zaúčtujem.

Ďakujem pekne za každý názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    witch Pozri príspevok
    Keď chceme darovať peniaze neziskovej organizácii, zaúčtujem rovno do banky 543/221 a odvod DPH sa ma netýka?
    Nie, peniaze nie sú predmetom dane, ale takto účtovať nie je správne, musíš účtovať na základe zmluvy najprv o predpise, a až potom o samotnej úhrade.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    felama67 Pozri príspevok
    Dobrý deň, poprosím o radu v nasledovnom: S.r.o. predáva knihy faktúra za knihy je zaúčtovaná MD 504 DAL
    343 321. Predáva knihy účtovanie faktúry je:

    MD DAL
    311 604. Zásoby sa účtujú spôsobom B.
    343

    Lenže zostalo mu asi 100 kníh a tie rozdáva ako prezent-dar svojim obchodným partnerom len tak bez papiera. Ako to mám zaúčtovať, aby k 31.12. nezostali ako že ich má. A čo s DPH ? Prosím poraďte mi a napíšte mi účty ako to zaúčtujem.

    Ďakujem pekne za každý názor.
    Poskytnutie daru, 543/504. Dph 543/343.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ešte by to nemusel byť dar, ale bonus k inému nákupu v rámci obchodnej marže.
    potom iba 501/132, prípadne 504/132, aby obraz o výške marže bol presnejší, samozrejme je to mimo témy, lebo v tomto prípade sa nehovorí o dare.

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Keď chceme darovať peniaze neziskovej organizácii, zaúčtujem rovno do banky 543/221 a odvod DPH sa ma netýka?

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, peniaze nie sú predmetom dane, ale takto účtovať nie je správne, musíš účtovať na základe zmluvy najprv o predpise, a až potom o samotnej úhrade.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dar v Podvojnom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.