Zavrieť

Porady

výpočet stravného a náhrad

Dobrý deň,
prosím vás, existuje taká nejaká kalkulačka na výpočet stravného a náhrad tuzemských a aj zahraničných PC pre živnostníka, také niečo ako sú na stránke podnikam. sk alebo profesia. sk, kde sú kalkulačky na rôzne prepočty.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím vás, existuje taká nejaká kalkulačka na výpočet stravného a náhrad tuzemských a aj zahraničných PC pre živnostníka, také niečo ako sú na stránke podnikam. sk alebo profesia. sk, kde sú kalkulačky na rôzne prepočty.
    Ďakujem
    Jednoduchú tabuľku s náhradami a prepočtami máš aj tu, v prvom príspevku:

    http://www.porada.sk/t109877-stravne...stravneho.html

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem, v tej téme som bola najmenej 10x a kde som sa dívala neviem.
    Pekný deň prajem

    auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

    auctovnicka
    Dobry den,

    chcela by som si iba odobrit, resp. poradit moje rozhodovanie. Uctujem SZCO v r. 2011 mal 7 mesiacov odrobených vo Francuzsku a aj tak to aj mal na fakturach pisane, ze za mesiac januar 2011 atd., takze moja otazka znie, mozem mu do nakladov dat napr. za januar 31x45 Eur/Francuzsko/ nahradu a tak postupne vypocitam i ostatne mesiace? Viem, ze by som tam mala minimalne asi kratit den ked odchadzal a den ked prichadzal domov na polovicu, je to spravne? PHM mu nemozem davat, lebo nemal cestnu dan zaplatenu,ale v podstate tieto diety by mu pekne pomohli v nakladoch za cely rok. Postupujem spravne?

    Dakujem za odpovede

    auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

    auctovnicka
    Nikto mi neporadi? prosim

    auctovnicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som si iba odobrit, resp. poradit moje rozhodovanie. Uctujem SZCO v r. 2011 mal 7 mesiacov odrobených vo Francuzsku a aj tak to aj mal na fakturach pisane, ze za mesiac januar 2011 atd., takze moja otazka znie, mozem mu do nakladov dat napr. za januar 31x45 Eur/Francuzsko/ nahradu a tak postupne vypocitam i ostatne mesiace? Viem, ze by som tam mala minimalne asi kratit den ked odchadzal a den ked prichadzal domov na polovicu, je to spravne? PHM mu nemozem davat, lebo nemal cestnu dan zaplatenu,ale v podstate tieto diety by mu pekne pomohli v nakladoch za cely rok. Postupujem spravne?

    Dakujem za odpovede

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    dobrý deň, riešim podobný problém, szčo vykonáva činnosť :poskytovanie služieb vedenia cudzieho motorového vozidla... pracuje takto na živnosť pre jednu firmu, pričom väčšina ciest smeruje do zahraničia (Nemecko, Dánsko...) chcel si uplatniť diéty... s podobnými číslami ako píšete (teda napr. Nemecko 45 € deň čo je podľa zákona o cestovných náhradách č. 283/2002 a hned paragraf 1 hovorí o tom že sa vztahuje len na zamestnancov... dalej mám doma publikáciu daňové výdavky 2011 (od poradca s.r.o. ) na str. 65 sú rozoberané cestovné náhrady FO podnikatelov, pričom jasne píšu že sa na nich ten zákon nevzťahuje... (im by to mala zaplatiť firma ktorá si u nich túto prácu objednala...) môžu si ale uplatniť preukazatelne výdavky na stravu a ubytovanie v zahraniči najviac do výšky "cestovných náhrad ..." čiže napr. ak majú za deň v Nemecku ubytovanie a stravu za 50 € tak si môžu uplatniť len 45 € ... sám ešte idem niečo poštudovať v tejto veci, isté je ale to že tento zákon sa na szčo nevztahuje ked tak len nepriamo... pri preukazovanie skutočne vynaložených výdavkov... v poradcovi píše že do 31.10.2010 si szčo mohli uplatniť 40 % nároku na stravné v zahraničí (bez dokladov ...) teda za rok 2011 už nie !

    výpočet stravného a náhrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.