Zavrieť

Porady

ako ziskat svoj podiel z bytu?

Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
....nebudú sa Tikomentáre páčiť ...ej veru ,nebudú
lejdy Pozri príspevok
Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.
Jej majetok bol ...mohla robiť , čo len chcela ...
Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel
Nie je dôvod , aby manžel dostal - teda právny - a morálka občas zaspí ...
a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.
Aj keby to bolo naopak , nič sa nezmení ...
Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.
Ako vravím ...to sú tie vzťahy ..
A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.
NEMUSÍ ....!!!!!!
A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?
Môže ...
Je jeho sestra povinna ho vyplatit?
Nie ...
Alebo ake su moznosti a riesenia?
Asi žiadne v medziach zákona ....len sa nejako dohodnúť ...
Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.
Ach jo ....
Dakujem za kazdu radu.
....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač Pozri príspevok
....nebudú sa Tikomentáre páčiť ...ej veru ,nebudú


....
No také čierne to zase byť nemusí.
Teda nejde o "svoj" podiel z bytu, keďže ten byt patrí sestre, ale k tomu bytu sa môže dostať aj legálne. Stačí aby zomrela matka a neskôr sestra. Potom zdedí byt svojej sestry(nie svoj) iba za notársky poplatok Za predpokladu že so sestrou nikto nežil v spoločnej domácnosti. Teda sa treba poponáhľať.


[hore]§ 475


(1) Ak nededí manžel ani žiadny z rodičov, dedia v tretej skupine rovnakým dielom poručiteľovi súrodenci a tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z toho dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.

0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Dakujem,cize mame smolu Teraz som jednej diskusii citala nejaku radu,ze sa to da riesit sudne,co sa mi ale nechce verit...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
No také čierne to zase byť nemusí.
Teda nejde o "svoj" podiel z bytu, keďže ten byt patrí sestre, ale k tomu bytu sa môže dostať aj legálne. Stačí aby zomrela matka a neskôr sestra. Potom zdedí byt svojej sestry(nie svoj) iba za notársky poplatok Za predpokladu že so sestrou nikto nežil v spoločnej domácnosti. Teda sa treba poponáhľať.


.....zabitý som bol teraz ..........
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lejdy Pozri príspevok
Dakujem,cize mame smolu Teraz som jednej diskusii citala nejaku radu,ze sa to da riesit sudne,co sa mi ale nechce verit...
To až keby zomrela mama, mohol by cez súd žiadať, aby sa byt (dar nie obvyklej hodnoty) započítal do sestrinho dedičského podielu.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Tvoja matka si so svojím majetkom môže robiť čo len chce, darovať ho komu len chce. Nič nenarobíš.... teda pokiaľ je zdravotne a duševne v poriadku. Uznať ju nesvojprávnou asi nepôjde.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lejdy Pozri príspevok
...
Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.


- Preco si myslis, ze svokra Vam je povinna sa postarat o vacsi byt?
- Preco nepoziadas svojich rodicov, nech tebe podaruju svoj?
- Preco hovoris o dedicstve, ked svokra este zije?

Zatial ten byt je jej majetok, s ktorym si moze robit co chce,takze slovo "dedicstvo" si pouzila bezdovodne

-Sestra nemusi vyplacat z daru nic.

Zmierte sa s tym, ze nie ste ani prvi,ani posledni.Rovnakych pripadov su denne tisice... do vztahov v rodine nik cudzi nevidi, takze nemoze robit ani sudcu,preco sa to tak stalo .
Naposledy upravil arizona : 23.08.11 at 12:59
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lejdy Pozri príspevok
Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.
Kto sú to oni ? (matka a otec ? /matka a dcéra - ale to by boli ony).

Matka by síce mohla :
Domáhať sa vrátenia daru zo zákonom vymenovaných (nie je ich veľa) dôvodov.

Len či chce?
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

ano s tym dedicstvom som sa zle vyjadrila sorry....svokra nie je psychicky v poriadku,potvrdili to viaceri v rodine.a moji rodicia maju len jeden byt a v nom byvaju,cize nemoze nam ho dat.svokra ten dostala po jej matke.babka ho chcela dat nam,kvoli malej ale svokra robila na nu natlaky ze nam netreba,pritom sme vtedy byvali aj s malou u mojich rodicov.viem,ze niesme prví ani poslední ale cloveka tomrzi,zvlast ked im nic neurobil....
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Tych "oni" som myslela matka a otec,otec teda moj svokor a on nie je vraj nadseny tym co urobila,ale on je taky chudak ze skace ako ona piska,aj ked tym strati syna a vnucku...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač Pozri príspevok


.....zabitý som bol teraz ..........
To nebol návod na zabitie. Takto sa to dá legálne dosiahnuť želaný účinok. Otázka je, či aj "okolnosti" budú legálne.

Veď náhody sa stávajú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bože môj ....veď to už pochop ....

..že
lejdy Pozri príspevok
ano s tym dedicstvom som sa zle vyjadrila sorry....svokra nie je psychicky v poriadku,potvrdili to viaceri v rodine.a moji rodicia maju len jeden byt a v nom byvaju,cize nemoze nam ho dat.svokra ten dostala po jej matke.babka ho chcela dat nam,kvoli malej ale svokra robila na nu natlaky ze nam netreba,pritom sme vtedy byvali aj s malou u mojich rodicov.viem,ze niesme prví ani poslední ale cloveka tomrzi,zvlast ked im nic neurobil....
lejdy Pozri príspevok
Tych "oni" som myslela matka a otec,otec teda moj svokor a on nie je vraj nadseny tym co urobila,ale on je taky chudak ze skace ako ona piska,aj ked tym strati syna a vnucku...
...aj keby neviem kto tvrdil , že je taká alebo onaká ...vždy len lekár má pravdu ...
Keby aj mala potvrdenú nejakú psychickú chorobu ( každý sme svojím spôsobom idiot ) , to ešte neznamená , že je nesvojprávna....berie lieky ???...keby aj , no a čo ?!?!?!?!?!

Že svokor nie je nadšený ????....bodaj by aj bol ........no nie on bol majiteľ (spolumajiteľ ) onoho bytu ...lebo z uvedeného mi vyplýva , že len svokra s ním narábala ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
To nebol návod na zabitie. Takto sa to dá legálne dosiahnuť želaný účinok. Otázka je, či aj "okolnosti" budú legálne.

Veď náhody sa stávajú.


...he...


http://free.zoznam.sk/video/Ako-sa-budi-svokra-)-
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Nechápem, odkiaľ ľudia berú ako samozrejmosť, že musia dostať majetok od rodičov. Je na každom vlastníkovi, ako sa rozhodne so svojimi vecami naložiť. Môže sa to niekomu zdať nespravodlivé, ale stále je to len rozhodnutie vlastníka - je potrebné sa spýtať jeho, čo ho viedlo k takému postupu.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

ved uz mi je to jasne dik za odpoved,len uz to trva takmer rok a nemohla som sa na to pozerat ako je na tom manzel zdrav. zle,bere antidepresiva kvoli nim...stale mu hovorim,nech kasle na to,ze je to zbytocne ale nejako to nepomaha.ja sa v zakonoch vobec nevyznam preto som sem pisala ale uz mi je to vsetko jasne,neostava nam nic ine ako sa postarat sami o seba ako vela inych ludi...
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

buchač Pozri príspevok
Bože môj ....veď to už pochop ....

..že




...aj keby neviem kto tvrdil , že je taká alebo onaká ...vždy len lekár má pravdu ...
Keby aj mala potvrdenú nejakú psychickú chorobu ( každý sme svojím spôsobom idiot ) , to ešte neznamená , že je nesvojprávna....berie lieky ???...keby aj , no a čo ?!?!?!?!?!

Že svokor nie je nadšený ????....bodaj by aj bol ........no nie on bol majiteľ (spolumajiteľ ) onoho bytu ...lebo z uvedeného mi vyplýva , že len svokra s ním narábala ...
Aký úprimný .
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lejdy Pozri príspevok
jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...
Asi bude musieť niekoho šktnúť zo zoznamu " tí, ktorým môžem veriť"
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lejdy Pozri príspevok
jasne ze to rozhodnutie bolo len na nej,kedze to bol jej majetok,aj ked to dala tej "horsej osobe" bola to jej vec,ja viem len muz to nechape...
ani ja to nechápem,tiež by ma to riadne šokovalo,keby sa také niečo stalo u nás....v záujme nezhoršovať si zdravotný stav by som sa na nich vykašľala ...a nechodila k nim....
1 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

viem len to,ze ked ten byt mala babka-svokrina mama dat nam,tak jeho sestra sa zacala matke "vyhrazat" ze ked byt budeme mat my,tak sa necha nabuchat od niekoho,ze potom uvidi.Pritom moj muz chcel sestru vyplatit aj keby mu ho babka dala,chcel si vziat nejake uvery a vyplatit ju aj keby bol byt iba na neho,vraj aby boli dobre rodinne vztahy behom troch rokov nez skonci skolu.svokra sa asi zlakla aby jej dcerka neurobila s tym "nabuchanim" hanbu,tak to dala jej.podla mna divny dovod...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať