Zavrieť

Porady

ako ziskat svoj podiel z bytu?

Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
rudopp Pozri príspevok
Aký úprimný .
Že by trafená hus?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lejdy Pozri príspevok
ved uz mi je to jasne dik za odpoved,len uz to trva takmer rok a nemohla som sa na to pozerat ako je na tom manzel zdrav. zle,bere antidepresiva kvoli nim...stale mu hovorim,nech kasle na to,ze je to zbytocne ale nejako to nepomaha.ja sa v zakonoch vobec nevyznam preto som sem pisala ale uz mi je to vsetko jasne,neostava nam nic ine ako sa postarat sami o seba ako vela inych ludi...
pozri, svokra ten byt mohla predat a peniaze minut na cestovanie, plasticke operacie, .... - rozhodla sa ale podporit svoju dceru, ktora bola v maleri a dufa, ze bude viest usporiadany zivot. zostava len dufat, ze to tak aj bude.
ja si skor myslim, ze tvoj manzel je nespokojny s viacerymi vecami a tato je len hranicna. v podstate ste na tom dobre - ste zdravi, mozete pracovat a mate svoje byvanie - aj ked "len" jednoizbovy byt.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rudopp Pozri príspevok
Aký úprimný .
(každý sme svojím spôsobom idiot )
...niekedy...či ...???


Čiže aj ja , netvrdím opak ....ale aj o iných sa to dá povedať ...
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

lejdy Pozri príspevok
jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude
holt život je už raz taký - nespravodlivý...
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

prave som sa dozvedela,ze jeho sestra ho chcela na zaciatok vyplatit sumou 35 tis,ale matka jej to zakazala,tak teraz uz to vobec nechapem...o co jej ide?co chce tym dokazat?ved by mala by rada,ze surodenci si chcu urovnat vztahy.ona asi nechce aby z toho nieco mal aj on,ved je takisto jej syn...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

lejdy Pozri príspevok
jej dcera sa nenechala nabuchat to sa len vyhrazala.a ano,je to fajn mat byt,ale nie je fajn platit hypoteku aj ked jasne ze niesme jediní,ale o jednu izbicku viac by bolo super,aby sa mala dcerka kde ucit a mlada si sama naziva v 3 izbaciku,ale nejak bolo nejak bude
Nužžž

Kto iný (ak nie niekto blízky) ti ukáže, že život nie je úplne jednoduchý
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

mňa zaráža už názov témy .. že "svoj podiel z bytu" aký svoj podiel
Byt je matkin ... urobila ako uznala za vhodné! Že prečo tak spravila ... to už je iná otázka - ale okolie určite vie, alebo aspoň tuší prečo.. to sú tie rodinné vzťahy. Ale v tomto ti ťažko niekto poradí. nepoznáme situáciu..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katy a R Pozri príspevok
mňa zaráža už názov témy .. že "svoj podiel z bytu" aký svoj podiel
Byt je matkin ... urobila ako uznala za vhodné! Že prečo tak spravila ... to už je iná otázka - ale okolie určite vie, alebo aspoň tuší prečo.. to sú tie rodinné vzťahy. Ale v tomto ti ťažko niekto poradí. nepoznáme situáciu..
To je podobné ako:

Ako získam svoju výplatu?
ako získam svoje auto?
Ako získam svoju večeru?

Od koho? Odo mňa?
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Katy muz si myslel,ze ma aj on narok,ze sa zachovaju fer...od okolia viem,ako sa matke vyhrazala,ako som uz vyssie pisala.stale plakala,ze byt chce len ona,ze ju nasa mala nezaujima,ze jej je jedno co s nou bude a kde bude byvat,ze len ona chce a svokra sa nechala ovplyvnit jej narekmi.toto viem od jej dobreho kamarata.muz od nich nikdy ten byt nepytal,neriesil,povedal ze nie je z tych co bude žobrat byt od matky kedze je to jej majetok,ona žobrala a dostala...tak svokra ma co chcela,ako povedal muz-uz maju len jedno dieta....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ice dive Pozri príspevok
holt život je už raz taký - nespravodlivý...
Si si istý? Nespravodlivý, spravodlivý, to sú relatívne pojmy, čo je spravodlivé pre jedného, nie je spravodlivé pre druhého a opačne.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lejdy Pozri príspevok
Katy muz si myslel,ze ma aj on narok,ze sa zachovaju fer...od okolia viem,ako sa matke vyhrazala,ako som uz vyssie pisala.stale plakala,ze byt chce len ona,ze ju nasa mala nezaujima,ze jej je jedno co s nou bude a kde bude byvat,ze len ona chce a svokra sa nechala ovplyvnit jej narekmi.toto viem od jej dobreho kamarata.muz od nich nikdy ten byt nepytal,neriesil,povedal ze nie je z tych co bude žobrat byt od matky kedze je to jej majetok,ona žobrala a dostala...tak svokra ma co chcela,ako povedal muz-uz maju len jedno dieta....
Nechcel žobrať, a prečo by aj mal? Teraz pociťuje krivdu, prečo nedopraje sestre, tá možno maminu pomoc potrebovala oveľa viac, ako on. Matka mala na takéto rozhodnutie právo(hoci mohla pri tom pozerať aj na druhé dieťa, veď aj to je jej) . Výčitky tu už nepomôžu.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

no neviem ci tu pomoc potrebovala,asi ani nie,ved nemala a ani nema rodinu,mala zenateho milenca a chcela chodit s nim tam.proste podla mna ked je normalna rodina a vztahy funguju ako maju ma sa delit ferovo,nie ze jeden vsetko a druhy nic a druhy ma hypo na 30 rokov male dieta a mesiac co mesiac si odtrhat od huby,zas sa nemame financne super,da sa povedat ze zijeme len tak tak.ona len proste chcela vypadnut z domu,pritom si neuvedomila ze ako studentka ten byt nema z coho platit.tymto sa ale naburali vztahy,muz ako povedal-nepozna rodinu.keby im nejako ublizil tak to chapem ale on bol ukazkovy syn,uplny opak dcery.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Tweety Pozri príspevok
Nechcel žobrať, a prečo by aj mal? Teraz pociťuje krivdu, prečo nedopraje sestre, tá možno maminu pomoc potrebovala oveľa viac, ako on. Matka mala na takéto rozhodnutie právo(hoci mohla pri tom pozerať aj na druhé dieťa, veď aj to je jej) . Výčitky tu už nepomôžu.
a co je to matku,ze da byt dcere,ktora sa jej vyhraza....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lejdy Pozri príspevok
a co je to matku,ze da byt dcere,ktora sa jej vyhraza....
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

1Dara Pozri príspevok
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
Presne tak, vieš, tak sa hovorí, reči sa hovoria a chlieb sa je.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

1Dara Pozri príspevok
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
ved jasne,nestaram sa a ani nechcem,lebo presne tak to je,ze by som bola ja ta zla....len raz sme stretli jedneho jeho sestry kamarata a ten nam to povedal.oni si to uz nevysvetlia,bol nedavno u nich kvoli tomu a sa pohadali tak odisiel,vraj ked ho odstrcili nema s nimi o com,cize vlastne uz je to da sa povedat aj vyriesene...
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

1Dara Pozri príspevok
vyssie pises ze "to vies od okolia" ... myslim si, ze by si sa do tejto veci nemala miesat, lebo nakoniec si to tvoj manzel so svojou mamou a sestrou vysvetlia a ty budes ta zla, co do toho rype
a to ze ked sa jeho sestra vyhrazala matke,bol pritom aj on,ked sa asi pred 3 rokmi riesil ten byt,to ona pred nim hovorila,ze ked dostane aj on,tak uvidi ze sa necha nabuchat od niekoho a bude mat matka hanbu...cize toto nie od okolia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lejdy Pozri príspevok
a to ze ked sa jeho sestra vyhrazala matke,bol pritom aj on,ked sa asi pred 3 rokmi riesil ten byt,to ona pred nim hovorila,ze ked dostane aj on,tak uvidi ze sa necha nabuchat od niekoho a bude mat matka hanbu...cize toto nie od okolia
A prečo to vtedy neriešili spolu všetci traja? Veď bola akurátna chvíľa, terazky je už, ako sa hovorí, po funuse.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Vieš, ja mám pocit, že najviac by si momentalne manželovi pomohla tým, že by si mu povedala: " Kašli na to - nič sme nedostali, ale ani nebudeme musieť byť nikomu vďační. Budeme mať iba to, na čo sami dokážeme zarobiť...."
Lebo akékoľvek rozoberanie situácie nikomu a ničomu nepomôže. Nič sa nevyrieši a manželovi sa neustálym "živením problému" môže iba zdravotne pohoršiť. A to nestojí za to.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať