Zavrieť

Porady

ako ziskat svoj podiel z bytu?

Ahojte poradaci,chcem vas poprosit o rady a tipy ohladom dedicstva.Ide vlastne o mojho manzela ktory si nevie rady.Ma este sestru,ktorej matka dala darovacou zmluvou byt,ktory mala po svojej mame.Potajme za chrbtom a tvarili sa ze nic sa nedeje,ze stale nevedia co bude s bytom,pritom uz bol napisany na nu a muz nevie preco sa tak rozhodli ked on ma manzelku a dcerku a platime hypoteku za 1 izbak,cize vacsi byt by sa nam zisiel a jej mladej,bez zavazkov dali....Ona fetovala,s kazdym chrapala,neskoncila skolu a on je pravy opak,slusny,pracovity a rodicom nikdy nic zle nepovedal.Od kedy sa to dozvedel,ma zdravotne problemy s neurologickou sustavou a navstevuje lekara,vraj jeho telo dostalo strasny sok.Toto necakal,predstavoval si to tak,ze sa to medzi nich spravodlivo podeli,ale jeho matka sa nakoniec rozhodla inac.A mlada a ani oni nemaju ziadny zaujem ho vyplatit.A to este chcu navstevy ako keby sa nic nedialo.Chcem sa teda opytat,da sa s tym este nieco robit?Moze jeho matka si vziat ten byt naspat na seba?Je jeho sestra povinna ho vyplatit?Alebo ake su moznosti a riesenia?Byt potrebujeme vacsi,mala ide buduci rok do skoly a iste to mnohi poznate ake je to tlacit sa traja v jednej izbe.Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lejdy Pozri príspevok
ake cudzie?ved som jeho zena cize je to aj moja rodina,tyka sa to aj mna a mojej dcery nie?!a moj muz sa trapi,kvoli tomu tak som chcela poradit od skusenych ci sa da s tym nieco robit,boze
Ale ide o jeho matku, to si musí vyriešiť on sám. Určite sa on rovnako nebude starať do toho, čo darujú, alebo nedarujú, tvoji rodičia Tebe.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Tweety Pozri príspevok
Tak nech to rieši priamo u zdroja(u matky) keď sa mu to krivdí, a nie takto ty tu u nás, takto nič nevyriešiš.
tak to aj urobi,uz nebudem otravovat tu len som chcela vediet ci sa da este s tym bytom nieco robit,tot vse,uz mam vsetky potrebne info,dik
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

Tweety Pozri príspevok
Ale ide o jeho matku, to si musí vyriešiť on sám. Určite sa on rovnako nebude starať do toho, čo darujú, alebo nedarujú, tvoji rodičia Tebe.
to teda bude ako ho poznam
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

ok,tak uz koncim s temou,dakujem za vsetky rady a nazory,snad sa to nejako poriesi,prajem vsetkym pekny zvysok dna
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

lejdy Pozri príspevok
tak to aj urobi,uz nebudem otravovat tu len som chcela vediet ci sa da este s tym bytom nieco robit,tot vse,uz mam vsetky potrebne info,dik
Dá sa riešiť, už som ti napísala, navrhnite sestre vzájomnú výmenu bytov, záložné právo z hypotéky na 1 izbový byt sa dá previesť na ten väčší byt, len treba chcieť aj situáciu nejako riešiť, nielen sa sťažovať.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lejdy Pozri príspevok
keby ten klud bol...muz pride z prace nervozny,len nadava,vsade hracky,potrebuje pracovat a mala nemoze nic,kto na tom tak nie je,nepochopi,mala sa nema kde hrat...
myslis, ze by prisiel vysmiaty ak by ste mali vacsi byt? ... holt v praci ma "tlaky". co ked ma obavu o udrzanie si prace? ... kazdy mame svoj sposob ventilovania problemov.
ak mas onho obavy (ako pises) zariad to tak, ze v case ked prichadza domov hracky budu schovane a s dcerou budes robit ine aktivity.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lejdy Pozri príspevok
ake cudzie?ved som jeho zena cize je to aj moja rodina,tyka sa to aj mna a mojej dcery nie?!a moj muz sa trapi,kvoli tomu tak som chcela poradit od skusenych ci sa da s tym nieco robit,boze
Starajte sa o seba a svoju dcéru, aby ste mali kde bývať a žiť. A nie o svokru, čo má komu darovať a kedy. A ani o švagrinú akým životom žila alebo žije. Ak sa vám nepáči, tak s nimi ukončite všetky kontakty, a starajte sa iba o seba.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lejdy Pozri príspevok
to teda bude ako ho poznam
Tak aby sme sa tešili na druhý diel.
1 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

1Dara Pozri príspevok
myslis, ze by prisiel vysmiaty ak by ste mali vacsi byt? ... holt v praci ma "tlaky". co ked ma obavu o udrzanie si prace? ... kazdy mame svoj sposob ventilovania problemov.
ak mas onho obavy (ako pises) zariad to tak, ze v case ked prichadza domov hracky budu schovane a s dcerou budes robit ine aktivity.
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lejdy Pozri príspevok
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa
Tak si dajte inzerát.
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

marjankaj Pozri príspevok
Tak aby sme sa tešili na druhý diel.
nie nebude druhy diel lahko sa povie nestarat sa do ich zivota,ale ked on to nevie prelusknut,pomaly je kvoli tomu zrely na psychologa ok koncim,pekny den
0 0
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

marjankaj Pozri príspevok
Tak si dajte inzerát.
uz mame 5 mesiacov a nedari sa predat,chceme ist potom do podnajmu,lebo hypo na 2 izbak neviem ci by sme zvladli.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lejdy Pozri príspevok
ano,vraj mu ide o vacsi byt...ze sa chce aspon na chvilu zavriet a mat klud a pracovat,alebo len tak si riesit svoje veci,ako napr. pozriet v tv dokumenty alebo co ho bavi.my nechceme extra velky byt,len ta jedna izbicka by pomohla.pa
prepac, teraz budem ostra - naco si zakladal rodinu, ked nemal vyriesene byvanie podla svojich predstav?

toto nebolo na teba ale na tvojho manzela. ja ti zelam aby aby ste boli zdravi a stastni!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lejdy Pozri príspevok
uz mame 5 mesiacov a nedari sa predat,chceme ist potom do podnajmu,lebo hypo na 2 izbak neviem ci by sme zvladli.
Aj podnájom treba platiť, takže radšej by som volila úver, tak budete mať aspoň byt, nie ako platiť podnájom, kde to nie je vaše.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lejdy Pozri príspevok
nie nebude druhy diel lahko sa povie nestarat sa do ich zivota,ale ked on to nevie prelusknut,pomaly je kvoli tomu zrely na psychologa ok koncim,pekny den
V Somálsku majú deti oveľa horšie podmienky. To ho netrápi?
0 1
lejdy lejdy

lejdy je offline (nepripojený) lejdy

1Dara Pozri príspevok
prepac, teraz budem ostra - naco si zakladal rodinu, ked nemal vyriesene byvanie podla svojich predstav?

toto nebolo na teba ale na tvojho manzela. ja ti zelam aby aby ste boli zdravi a stastni!
ja som mala problemy v minulosti so zenskymi vecami,tak rodinka musela byt co najskor,inac by som sa mozno nikdy nedockala,tak sme to museli poriesit co najskor a svokra mala v plane ten byt predat a podelit,tak sme boli v tom ze nieco z toho bude,teda aj malo byt,az pokial nezauradovala jej dcera.tak uz fakt padam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať