Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tak do očí odporúčam túto tému http://www.porada.sk/t175169-odvodov...-1-2012-a.html
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

doteraz si mala malo,po zavedeni superhrubej mzdy budeš mat supermalo, kedže to Češi zrušili,tak určite to bude ,,úžasná vec,,-to je aby sme vedeli kolko nás nehodných zamestnancov stojí náš velkorysi a štedrý zamestnavatel. /nič proti seriozným podnikatelom a zamestnavatelom,tých viac trápi vymožitelnost práva, byrokracia, protekcionizmus,spotribetelský dopyt,nekalá konkurencia,plytvanie tých čo sú pri koryte/
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Superhrubá mzda na Slovensku má byť súčasná hrubá mzda navýšená o odvody zamestnávateľa - takáto mzda sa bude dohadovať v pracovnej zmluve a z trejto sumy bude platiť odvody a daň už iba zamestnanec (prostredníctvom zamestnávateľa).
Superhrubá mzda v ČR je tiež mzda navýšená o odvody zamestnávateľa, ale takto navýšená mzda sa používa len na výpočet dane. V pracovnej zmluve sa naďalej dohaduje hrubá mzda (nie "superhurbá"), odvody tak ako predtým naďalej platí zamestnanec aj zamestnávateľ, iba daň sa platí zo mzdy navýšenej o odvody.
5 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...doplním...momentále máte napr. na výplatnej páske:
hrubý príjem.......550,-EUR
celková cena práce....zatiaľ sa používa koeficient 1,352, takže
superhrubá mzda v tomto prípade bude....743,60 EUR, takže súhlasím s "trisestri" ...to aby sme vedeli, koľko stojíme zamestnávateľa::: štát si to dobre vymyslel, a ešte aj opticky to vyzerá úžasne, keď polovica národa zarába skoro 800,-EUR!!! no čo by sme mohli viacej chcieť...?????
1 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...doplním...momentále máte napr. na výplatnej páske:
hrubý príjem.......550,-EUR
celková cena práce....zatiaľ sa používa koeficient 1,352, takže
superhrubá mzda v tomto prípade bude....743,60 EUR, takže súhlasím s "trisestri" ...to aby sme vedeli, koľko stojíme zamestnávateľa::: štát si to dobre vymyslel, a ešte aj opticky to vyzerá úžasne, keď polovica národa zarába skoro 800,-EUR!!! no čo by sme mohli viacej chcieť...?????
To sa vedelo aj doteraz. Nakoľko súčasťou výplatnej pásky tento údaj bol povinný.
0 0
Alana1 Alana1

Alana1 je offline (nepripojený) Alana1

... vlada sa zacne ohanat tym, ze mame nizke odvody do sp a zp, to znamena, ze nemaju z coho poskytovat socialne davky, tym padom vsetko minimalizuju a ludom odkazu, ak budete chori, platte si komercne poistenie proti chorobe, ved zarabate dost. No ale toto sa dalo cakat, ved pravicova vlada je presne o tom....
0 0
Alana1 Alana1

Alana1 je offline (nepripojený) Alana1

a zabudla som dodat, ze dan sa pri priemernej mzde na slovensku zdvojnasobila pri superhrubej mzde oproti sucasnemu stavu, takze ich kasicky sa budu pekne plnit.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a ja som zabudol dodať, že ako teraz budú porovnávať mzdy s ostatnými európskymi štátmi vo všelijakých tabuľkách a tak???
jednoducho vláda dosiahla že sme sa o trošku viacej priblížili ostatným krajinám a vlastne od 1.1.2012 nám všetkým stúpne životná úroveň /už sa nebude uvádzať priemerná mzda nejakých 700+ eur ale vyššia, takže vlastne pred budúcimi voľbami sa bude argumentovať takýmito mzdami...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A takto navysena priemerna mzda bude tvorit podklad pre vypocet vyssej mzdy poslancov a ostatnych ustavnych cinitelov. Vedia oni velmi dobre, co robia.....
A naviac budu moct tvrdit, ze sa naplnil ich davny volebny slub o dvojnasobnych platoch.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tie odvody a dane bude platiť kto?zamestnanec alebo zamestnávateľ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

220870 Pozri príspevok
Tie odvody a dane bude platiť kto?zamestnanec alebo zamestnávateľ?
strhnuté budú zo mzdy zamestnancovi, do poisťovní a na DU ich odvedie zamestnávatel.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

rád by som vedel keď nejaký zasratý živnostník nebude riadne za zamestnanca odvádzať aká bude situácia.
Teraz je za to zodpovedný zamestnávateľ a či náhodou po novom to nebudú vymáhať od zamestnanca tieto nedoplatky.
V praxi sa nič nemení, akurát zodpovednosť za odvody sa prenáša na samého zamestnanca /pričom za neho to bude robiť mzdová účtovníčka ale už takpovediac z "jeho prachov"./
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon Pozri príspevok
rád by som vedel keď nejaký zasratý živnostník nebude riadne za zamestnanca odvádzať aká bude situácia.
Teraz je za to zodpovedný zamestnávateľ a či náhodou po novom to nebudú vymáhať od zamestnanca tieto nedoplatky.
V praxi sa nič nemení, akurát zodpovednosť za odvody sa prenáša na samého zamestnanca /pričom za neho to bude robiť mzdová účtovníčka ale už takpovediac z "jeho prachov"./
Tu poslednú vetu som nepochopila. Zatial som nikde nevidela, že by odvody mal do poisťovne posielať zamestnanec...Zodpovednosť naďalej zostáva na zamestnávatelovi.

Pôjde len o inú metodiku (menej pracnú) výpočtu mzdy.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nandrolon Pozri príspevok
rád by som vedel keď nejaký zasratý živnostník nebude riadne za zamestnanca odvádzať aká bude situácia.
Teraz je za to zodpovedný zamestnávateľ a či náhodou po novom to nebudú vymáhať od zamestnanca tieto nedoplatky.
V praxi sa nič nemení, akurát zodpovednosť za odvody sa prenáša na samého zamestnanca /pričom za neho to bude robiť mzdová účtovníčka ale už takpovediac z "jeho prachov"./
Neurážaj.Som živnostník zamestnancov som nikdy nemal a ani tak ľahko nebudem mať .Odvody a mzdy neplatia takmer výlučne, len sro-čky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj statne podniky, velke firmy a zdravotnicke zariadenia.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad Pozri príspevok
Tu poslednú vetu som nepochopila. Zatial som nikde nevidela, že by odvody mal do poisťovne posielať zamestnanec...Zodpovednosť naďalej zostáva na zamestnávatelovi.

Pôjde len o inú metodiku (menej pracnú) výpočtu mzdy.
Ale aj o značné prerozdelenie odvodov a dane. V neprospech poisťovní.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad:

áno, zodpovednosť ich "poslať" - poštár má zamestnávateľ. Lenže zodpovednosť tie odvody "zaplatiť" má zamestnanec.
Zamestnanec príde za xx rokov na to, že za neho zamestnávateľ neplatil odvody, a ja mám silný dojem že stíhaná nebude "už neexistujúca firma" ale práve OBČAN, nakoľko od toho sa najlepšie všetko vymáha, či už dane, alebo odvody.

220870 - ja nikoho neurážam, výnimka potvrdzuje pravidlo ale aj tak si stojím za tým, že väčšia polovica živnostníkov odvedie do štátu menej daní + odvodov ako človek zarábajúci 500 EUR V HRUBOM a to myslím DOSLOVNE.
Pár takých priznaní už som videl na vlastné oči a poviem vám, nožik sa mi v kapse otvára a silne ma naťahuje na zvracanie.
Ale ono to je vždy o charaktere daného človeka.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nandrolon Pozri príspevok
veronikasad:

áno, zodpovednosť ich "poslať" - poštár má zamestnávateľ. Lenže zodpovednosť tie odvody "zaplatiť" má zamestnanec.
Zamestnanec príde za xx rokov na to, že za neho zamestnávateľ neplatil odvody, a ja mám silný dojem že stíhaná nebude "už neexistujúca firma" ale práve OBČAN, nakoľko od toho sa najlepšie všetko vymáha, či už dane, alebo odvody.
....
Pozerala som do návrhu a nikde nevidím, že by sa menila zodpovednosť, stále ju má zamestnávateľ, on bude odvádzať za zamestnanca odvody, tak ako doteraz, akurát za zamestnanca urobí okrem ročného zúčtovania dane aj ročné zúčtovanie poistného na sociálne poistenie.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Kvaka Pozri príspevok
Ale aj o značné prerozdelenie odvodov a dane. V neprospech poisťovní.
Človeku až vŕta v hlave, že prečo??? /by malo ísť po novom menej peňazí
do sociálky a zdravotky.../, pravdepdobne nám vláda neráčila povedať dôsledky, až postupne sa dozvieme
-po B
-po C atď.
Logicky ma napadá: keď ochoriem, od sociálky dostanem menšie peniaze,
keď pôjdem k doktorovi, budem len "kukať", že bude fungovať len základné
ošetrenie, kto bude potrebovať ísť na operáciu-bude musieť byť v zdravotke pripoistený, veď už o tom cca pol roka do zadu kuvíkali...
no zbohom!!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nandrolon Pozri príspevok
veronikasad:

áno, zodpovednosť ich "poslať" - poštár má zamestnávateľ. Lenže zodpovednosť tie odvody "zaplatiť" má zamestnanec.
Zamestnanec príde za xx rokov na to, že za neho zamestnávateľ neplatil odvody, a ja mám silný dojem že stíhaná nebude "už neexistujúca firma" ale práve OBČAN, nakoľko od toho sa najlepšie všetko vymáha, či už dane, alebo odvody.

220870 - ja nikoho neurážam, výnimka potvrdzuje pravidlo ale aj tak si stojím za tým, že väčšia polovica živnostníkov odvedie do štátu menej daní + odvodov ako človek zarábajúci 500 EUR V HRUBOM a to myslím DOSLOVNE.
Pár takých priznaní už som videl na vlastné oči a poviem vám, nožik sa mi v kapse otvára a silne ma naťahuje na zvracanie.
Ale ono to je vždy o charaktere daného človeka.
Nerád sa s kýmkoľvek hádam ale keď už sme pri dani akú sumu odvedie daňovému úradu priemerný zamestnanec za rok ?že by 0?
Tento rok som len na dph ačke odviedol toľko že sa mi nožík otvára
!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať