Zavrieť

Porady

Je daňovo uznateľný náklad štúdium živnostníka alebo konateľa?

Ahojte

Prosím poradte. Robím účtovníctvo viacerým firmám jedného majiteľa. Je zároveň živnostník aj konateľ spoločnosti(nie je ale zamestnancom s.r.očky). Rozhodol sa že sa prihlási na štúdium MBA. Otázka na mňa ako učtovničku znela či si môže toto štúdium (jednorázový poplatok za štúdium) dať do nákladov. Ja teraz neviem ale či daňový úrad to uzná viac ako živnostníkovi alebo ako konateľovi s.r.o. Nechcem aby som mala pri daňovéj kontrole do budúcna problém. Prosím poradte. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    DR SR ohľadom vzdelávania vydalo MP

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Tweety, marjankaj, kn-alka, m.hladka, Chobot, Katarina
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majamka Pozri príspevok
    Ahojte

    Prosím poradte. Robím účtovníctvo viacerým firmám jedného majiteľa. Je zároveň živnostník aj konateľ spoločnosti(nie je ale zamestnancom s.r.očky). Rozhodol sa že sa prihlási na štúdium MBA. Otázka na mňa ako učtovničku znela či si môže toto štúdium (jednorázový poplatok za štúdium) dať do nákladov. Ja teraz neviem ale či daňový úrad to uzná viac ako živnostníkovi alebo ako konateľovi s.r.o. Nechcem aby som mala pri daňovéj kontrole do budúcna problém. Prosím poradte. ďakujem
    A súvisí to štúdium s jeho podnikaním ako živnostníka?

    majamka je offline (nepripojený) majamka

    majamka
    No, v živnosti má štandartne :Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rozsahu voľných živností . Na zalohovej faktúre je uvedené:
    Účtujeme Vám zálohu - prvú platbu za odborné manažérske vzdelávanie

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    majamka Pozri príspevok
    No, v živnosti má štandartne :Kúpa tovaru za účelom jeho predaja v rozsahu voľných živností . Na zalohovej faktúre je uvedené:
    Účtujeme Vám zálohu - prvú platbu za odborné manažérske vzdelávanie
    Však nech to skúsi dať do nákladov. Ak mu to prípadná kontrola vyhodí, tak to doplatí, ak nie, tak mu to prešlo. My nevieme, aký názor nato bude mať kontrolór z DU.

    majamka je offline (nepripojený) majamka

    majamka
    ďakujem za usmernenie. Čitala som ho myslím že je to tam dosť jasné. Do nákladov to dáme aj s prílohou usmernenie DU. Aby sme potom vedeli argumentovať.

    Je daňovo uznateľný náklad štúdium živnostníka alebo konateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.