Zavrieť

Porady

Odpis dlhodobého majetoku, budova s pozemkom a dodávkový automobil

Prosím o radu v dlhodobom majetku. Som živnostník s neodpísaním dlhodobým majetkom a to budova a automobil. Prechádzam zo živnosti na s.r.o. čku. Keďže vlastním budovu a automobil ešte v odpise, ako to je s týmto majetkom pri prechode na s.r.o. Musí sa to predať sro a odpisovať od začiatku, alebo to pokračuje. Písané je to na fyzickú osobu a teraz bude právnická.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ide o dva rôzne právne subjekty.
    Ty máš DM v majetku ako SZČO. Majetok v prípade ukončenia živnosti nejakým spôsobom vysporiadaš - ako?
    alebo živnosť neukončuješ?
    SZČO môže predať majetok do s.r.o., ale kedže ide o spriaznené osoby, budeš na oboje potrebovať znalecký posudok.
    odporúčam - ak živnosť neukončuješ, tak uvedený majetok prenajímať s.r.o. a naďalej odpisovať.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Tieto par. neznášam, ale ide o základ. či vkladám v reálnych hodnotách, alebo v pôvodných cenách.
    Poznamenám, pretože moje poznámky by viedli k ničomu, zákon v uvedených par. je jednoznačný, a po prečítaní má naozaj zmysel.

    17/b, 17/d

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Dobrý deň, potrebujem poradiť. Spoločnosti-spriaznené osoby si predávajú medzi sebou nehnuteľnosť v hodnote 400.tis., trhová hodnota je 1.000.000. Do hodnoty trhovej musia obidve spoločnosti odviesť daň. Moja otázka : spoločnosť, ktorá nehnuteľnosť kupuje, odvedie DzP, ako si vysporiada túto daň, bude sa priratávať do OC nehnuteľnosti ???

    indeide je offline (nepripojený) indeide

    Vylúčený člen indeide
    Zuzanak1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť. Spoločnosti-spriaznené osoby si predávajú medzi sebou nehnuteľnosť v hodnote 400.tis., trhová hodnota je 1.000.000. Do hodnoty trhovej musia obidve spoločnosti odviesť daň. Moja otázka : spoločnosť, ktorá nehnuteľnosť kupuje, odvedie DzP, ako si vysporiada túto daň, bude sa priratávať do OC nehnuteľnosti ???
    Nehnuteľnosť ?
    Pozemok / budova ??

    Odpis dlhodobého majetoku, budova s pozemkom a dodávkový automobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.