Zavrieť

Porady

faktúra za majetok

Ahojte poraďáci. Otvorili sme novú prevádzku v nových prenajatých priestoroch. Môj veľký problém je ako zaúčtovať režijné faktúry za nábytok, počítače, počítačovú sieť...
Fa za nábytok má hodnotu 182 183,-Sk s DPH - mám to zaúčtovať ako obstaranie majetku a odpisovať to podľa odpisového plánu? A tak isto máme aj fa za počítače a počítačovú sieť na sumu 85 116,- s DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ten nábytok treba posúdiť, či to je zostava , alebo jednotlivé časti. Vyčleniť stoličky , písacie stoly atď . Takto to neviem posúdiť na 100% . Dalo by sa to uplatniť aj nákladoch , len neviem ako máte rozpis faktúry za nábytok . Čo sa týka počítača ten bude na odpis určite .

    adad je offline (nepripojený) adad

    adad
    Ten nábytok je vlastne jedna celá zostava. Akú odpisovú skupinu si mám určiť, čo mi je najvýhodnejšie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adad
    Ten nábytok je vlastne jedna celá zostava. Akú odpisovú skupinu si mám určiť, čo mi je najvýhodnejšie?
    2.odpisová skupina položka 2-61 KP 36.1 - Nábytok . Odpisuješ 6 rokov .

    adad je offline (nepripojený) adad

    adad
    Zita ďakujem za rady.... a ešte sa chcem spýtať čo s ďalšími faktúrami za nábytok. Mám tých faktúr asi 5 a všetky sa týkajú toho istého nábytku, dopĺňajú sa napríklad police alebo sklo, atď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    adad
    Zita ďakujem za rady.... a ešte sa chcem spýtať čo s ďalšími faktúrami za nábytok. Mám tých faktúr asi 5 a všetky sa týkajú toho istého nábytku, dopĺňajú sa napríklad police alebo sklo, atď.
    Písala som , že to musíš posúdiť , či to patrí k zostave alebo nie . Také drobnosti treba dať do prevádzkovej réžie s tým , že ich budeš viesť v evidencii drobného majetku. Môžeš tam dať časti v hodnote do 30 000,- Sk . Ale ak to patrí k zostave nábytku tak spolu .

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Tiež mám podobnú otázku. Mám fa na sumu 44 tis. Sk bez dane.
    Ide o sektorový nábytok (skrinky, kontajner, stoličky, stoly). Môžem to s kľudným svedomím zaúčtovať do nákladov. Nemôžu mi to daniari vyhodiť?

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Adina
    Tiež mám podobnú otázku. Mám fa na sumu 44 tis. Sk bez dane.
    Ide o sektorový nábytok (skrinky, kontajner, stoličky, stoly). Môžem to s kľudným svedomím zaúčtovať do nákladov. Nemôžu mi to daniari vyhodiť?
    podla mna mozu. posudia fakturu ako nabytok... a je problem. Ja by som ho radsej odpisovala sest rokov. Je to danovo cistejsie.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Adina
    Tiež mám podobnú otázku. Mám fa na sumu 44 tis. Sk bez dane.
    Ide o sektorový nábytok (skrinky, kontajner, stoličky, stoly). Môžem to s kľudným svedomím zaúčtovať do nákladov. Nemôžu mi to daniari vyhodiť?
    Myslím, že to čo uvádzaš je možné dať do nákladov jednorázovo. Pretože napr. stoličky a stoly sú samostatné a určite máš cenu za kus tak by som to zaevidoval do krát. majetku, pretože ti to bude slúžiť určite viac ako jeden rok.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Aknazuz
    podla mna mozu. posudia fakturu ako nabytok... a je problem. Ja by som ho radsej odpisovala sest rokov. Je to danovo cistejsie.
    A keď po roku napr. sa zničia 2 stoličky zlikviduje ich, a ako zníži cenu odpisovaného majetku ? Ja by som si to nekomplikoval.

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    To je presvedčivé, Manual. Ďakujem. A ešte by som to mohla obhajovať tým, že to ide do 2 kancelárií...

    pongo je offline (nepripojený) pongo

    pongo
    Ja by som ten majetok takisto posudzovala jednotlivo, veci do 30.tis. viedla len v operatívnej evidencii, nad 30 tis. v dlhodobom odpisovanom majetku. Tak isto aj počítače. Ak stál 20 tis., dala by som ho do nákladov a evidovala len v operatívnej evidencii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.