Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva na auto - splnomocnenou osobou/plná moc

Rozhodol som si zakúpiť auto , len problém je v tom , že majiteľ auta je v zahraničí .
Majiteľ auta splnomocnil k predaju vozidla svojho otca , ktorý má plnú moc overenú o notára .
Nedarí sa mi na nete pohľadať takú zmluvu , kde by boli v zmluve spomenutí všetci účastníci zmluvy .
Nakoľko je vlastník vozidla v zahraničí ,tak nemôže ani zmluvu podpísať a neviem či v zmluve musí byť spomenutý .
Môžem poprosíť niekoho o kúpno predajnú zmluvu a to takú v ktorej sú v mojom prípade spomenutý účastníci zmluvy /Splnomocnenec a kupujúci /?
Musím mať k zmluve aj originál plnej moci alebo mi stačí kópia ?
Nechcel by som sa dostať do problémov .Ďakujem zmluvu vopred ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V zmluve stačí uviesť v časti predávajúci jeho meno (s ostatnými osobnými údajmi) a v zastúpení uviesť meno splnomocneného (tiež so všetkými údajmi), podľa splnomocnenia, ktoré bolo spísané u notára. Uviesť aj údaje v splnomocnení, kedy, kde a kým bolo vydané. K predmetnej zmluve je potrebné toto splnomocnenie priložiť - hlavne aby ste ho mali vy, hlavne to musí byť úradne overená kópia (stačí na matrike, ktorá vyznačí, že kópia súhlasí s originálom).

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    Súhlasím s GabiZ.
    Klasická kúpna zmluva a v plnomocenstve uviesť, že splnomocnenec je oprávnený na všetky právne úkony spojené s predajom motorového vozidla. Plnomocenstvo ako neoodeliteľná súčasť zmluvy a je to.

    Kúpna zmluva na auto - splnomocnenou osobou/plná moc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.