Zavrieť

Porady

Faktúra bez IČO, alebo DIČ

je možné u SZČO uplatniť do nákladov faktúry za telefónne linky /ST/ ak na nich nie je uvedené IČO a DIČ - nie je na nich "podnikateľský paušál", ale výhodnejší občiansky, prípadne faktúry od Orange na ktorých je len IČO a chýba DIČ, keďže pri spisovaní zmluvy mu ešte nebolo pridelené DÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Faktury su teda vystavene nie na SZCO, ale na obcana a tak ich nemozes dat do nakladov. Samozrejme, ak sa prehodi sluzba na SZCO, bude cena za sluzby vyssia a az takto vystavena faktura sa bude moct zauctovat do nakladov.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ak miesto podnikania je doma, je tam možnosť uplatňovať si určité % z domácej tf. linky, ak je používaná aj súkromne aj na podnikateľské účely - napr. na základe dohody s DU.

    foxyman je offline (nepripojený) foxyman

    foxyman
    Dohoda s DÚ znamená, že si mám od nich vyžiadať písomný súhlas, že si môžem uplatniť to %? Myslím, že mi ten papier nebudú chcieť dať a na dobré slovo neverím...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ si uplatníš len skutočné hovory pre firmu na základe výpisu z tel hovorov , tak nemusíš ani chodiť na DÚ . Máš to preukázateľné . Ale odporúčam to prehodiť na firmu .

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    foxyman
    Dohoda s DÚ znamená, že si mám od nich vyžiadať písomný súhlas, že si môžem uplatniť to %? Myslím, že mi ten papier nebudú chcieť dať a na dobré slovo neverím...
    Poznám prípad, kedy SZČO takýto papier dostala. Na DÚ k žiadosti o možnosť uplatňovania výdavkov za telefón konkrétnym %-om priložila výpisy o tel.hovoroch za posledný polrok, z ktorých oprávnenosť žiadosti bola zrejmá.

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    Dovolím si jeden poznatok. Tiež sme mali pevnú linku na súkr. osobu. Pri prvej daňovej kontrole nám odpočítali 25 %, pri druhej o 3 roky neskôr 20% z ceny skutočných hovorov. Neviem, či mali vnútorný predpis alebo to závisí od kontrolóra. Pozor, stály poplatok nám vôbec neuznali, iba v prípade, že je linka vedená na firmu. Tak smi si nahlásili zmenu, IČO, nové DIČ a IČ DPH.

    Faktúra bez IČO, alebo DIČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.