Zavrieť

Porady

konatel a urad prace

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu.
hladala som info ci moze byt konatel a zaroven spolocnik sro nahlaseny na urad prace.
nasla som:
ako spolocnik, nie nakolko sa povazuje za SZCO podla zakona o sluzbe zamestnanosti.
ak by bol iba konatel, tak som nasla info ze by sa mohol nahlasit a dokladovat prijem..
len ma zaskocilo ked som nasla tento clanok teda odpoved p. Mihala.
co je teda pravda? dakujem

Dobrý den. Je mozné, aby konatel firmy bol súcasne prihlasený na urade prace a urad práce za neho platil zdravotné poistenie??? Ak je to tak, nie je v tomto zmysle diera v zákone a konatelia to takto možu zneužívat? (peter)
odpoved p. Mihala:
Konatel nemoze byt prihlaseny na urade prace, ak je to tak, potom na urade prace zamlcal tuto skutocnost - je to podvod z jeho strany. ( z 12/2010 )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dobrý den. Je mozné, aby konatel firmy bol súcasne prihlasený na urade prace a urad práce za neho platil zdravotné poistenie??? Ak je to tak, nie je v tomto zmysle diera v zákone a konatelia to takto možu zneužívat? (peter)
    odpoved p. Mihala:
    Konatel nemoze byt prihlaseny na urade prace, ak je to tak, potom na urade prace zamlcal tuto skutocnost - je to podvod z jeho strany. ( z 12/2010 )[/QUOTE]
    Je mozné, aby konatel firmy bol súcasne prihlasený na urade prace a urad práce za neho platil zdravotné poistenie???

    Táto veta je asi vytrhnutá z kontextu, pretože je tam, konateľ firmy bol súčasne, takže tam chýba niečo
    ALe odpoveď je jednoduchá, konateľa na ÚP zaevidujú, spoločníka nie, konateľa a súčasne spoločníka rovnako nie.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    a ja doplním:
    konateľ ak nie je zároveň spoločník a bez nároku na odmenu alebo s odmenou do výšky 139,91 € mesačne, môže byť evidovaný na Úrade práce, ak jeho odmena je mesačne vyššia podľa Zmluvy o konateľstve, nemôže byť evidovaný ako uchádzač o zamestanie

    ak je konateľ aj spoločník v spoločnosti - považuje sa za SZČO podľa § 5 Zákona o službách zamestnanosti a nemôže byť vôbec evidovaný

    § 5
    Samostatne zárobkovo činná osoba


    Samostatne zárobkovo činná osoba na účely tohto zákona je

    a) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu vrátane hospodárenia v lesoch a na vodných plochách9) a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu, 10)
    b) fyzická osoba, ktorá prevádzkuje alebo vykonáva živnosť podľa osobitného predpisu, 11)
    c) fyzická osoba, ktorá vykonáva činnosť podľa osobitných predpisov, 12)
    d) fyzická osoba, ktorá je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným podľa osobitného predpisu, 13)
    e) fyzická osoba, ktorá vykonáva sprostredkovanie zamestnania za úhradu podľa § 25,
    f) fyzická osoba, ktorá vykonáva dočasné zamestnávanie podľa § 29,
    g) fyzická osoba, ktorá vykonáva podporované zamestnávanie podľa § 58.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mmia Pozri príspevok
    http://www.cas.sk/clanok/187335/zmen...-ministra.html

    je to cca dvadsiaty siedmy prispevok
    Myslela som, že cituješ nejakú odpoveď z Porady. V tých online diskusiach bolo takýchto "blbostí" viac ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mmia Pozri príspevok
    .. takze sa drzat zakona ?
    DIskusie, alebo články v novinách nie sú zákon, takže stále platí to, čo je v zákonoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.