Zavrieť

Porady

zdaniteľná osoba § 7a

Prosím o radu.
Som neplatiteľ DPH. Nedávno som sa zaregistrovala ako zdaniteľná osoba podľa § 7a, pretože chcem príjmať reklamné služby od platiteľa dane v ČR.

Chcem sa uistiť, ako budem pokračovať:

- Na Slovensku budem vystavovať slovenským odberateľom faktúry s DIČ bez SK pred číslom
- Z Čiech príjmam služby, český dodávateľ mi bude vystavovať faktúry bez DPH. Ja ich zahrniem do štvrťročného výkazu , dodaním a daň zaplatím. Český dodávateľ vo faktúrach uvedie moje DIČ s SK pred číslom
- Z Poľska nakupujem tovar od neplatiteľa DPH. Poľský dodávateľ uvedie vo faktúrach moje DIČ bez SK? Tento tovar v štvrťročných výkazoch nebude.
- Ak nakúpim tovar v EU od platiteľa DPH, tento tovar bude tiež zahrnutý v štvrťročnom výkaze a ja budem platiť daň.

Za rady vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ivetauct Pozri príspevok
    Prosím o radu.
    Som neplatiteľ DPH. Nedávno som sa zaregistrovala ako zdaniteľná osoba podľa § 7a, pretože chcem príjmať reklamné služby od platiteľa dane v ČR.

    Chcem sa uistiť, ako budem pokračovať:

    - Na Slovensku budem vystavovať slovenským odberateľom faktúry s DIČ bez SK pred číslom
    - Z Čiech príjmam služby, český dodávateľ mi bude vystavovať faktúry bez DPH. Ja ich zahrniem do štvrťročného výkazu , dodaním a daň zaplatím. Český dodávateľ vo faktúrach uvedie moje DIČ s SK pred číslom
    - Z Poľska nakupujem tovar od neplatiteľa DPH. Poľský dodávateľ uvedie vo faktúrach moje DIČ bez SK? Tento tovar v štvrťročných výkazoch nebude.
    - Ak nakúpim tovar v EU od platiteľa DPH, tento tovar bude tiež zahrnutý v štvrťročnom výkaze a ja budem platiť daň.

    Za rady vopred ďakujem
    pozor vy ako neplatiteľ nepodávate daňové priznanie štvrťročne ale vždy za každý kalendárny mesiac do 25 dňa nasledujúceho mesiaca a to vtedy ak Vám vznikne povinnosť odviesť daň. Vyplýva to z § 78 ods. 3 zákona o DPH. Vo vašom prípade sú to dve situácie:
    a) prijatie služby s miestom dodania v tuzemsku od zahraničnej osoby pričom ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69
    b) pri nadobudnutí tovaru z EU od platiteľa len v prípade ak sa tak rozhodnete, t.j. uvediete pri obchode svoje IČDPH. V opačnom prípade Vám dodávateľ bude faktúrovať s daňou platnou v krajine dodávateľa, t.j. tam kde sa začala uskutočňovať preprava. ak nakúpite tovar od neplatiteľa, neuvádzate to nikam.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ivetauct Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede.
    Takže teraz budem podávať mesačne daňové priznania, platiť mesačne daň. Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU? Ináč štvrťročný výkaz nepodávam. A IČDPH používam len v rámci EU. Čo sa týka fakturovania na území SR používam DIČ bez SK
    všetko správne, len upresním
    Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU?..............máš na mysli:
    Štvrťročný Súhrnný výkaz DPH podám len ak by som poskytla službu do EU?
    a aj mesačné DP DPH nepodáš, ak v tom mesiaci nebudeš mať žiadnu faktúru - nebudeš mať daňovú povinnosť.

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    A keď z EU príjmem len služby od platiteľa dane a tovar z EU kúpim od neplatiteľa, tak tiež mesačne?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vždy mesačne a vždy vtedy, ak vznikne daňová povinnosť.

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    Ďakujem za odpovede.
    Takže teraz budem podávať mesačne daňové priznania, platiť mesačne daň. Štvrťročný výkaz podám len ak by som poskytla službu do EU? Ináč štvrťročný výkaz nepodávam. A IČDPH používam len v rámci EU. Čo sa týka fakturovania na území SR používam DIČ bez SK

    zdaniteľná osoba § 7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.