Zavrieť

Porady

Commenius 2011

Prosím všetkých o radu pri projekte Commenius .. získali sme grant od 01.08.2011.. a nevieme ako máme postupovať účtovne... už boli aj na povinnom školení.. kde sa nedozvedeli poriadne nič ohľadom financií..kde sa prosím Vás dajú tieto informácie získať.. napríklad už prvá moja otázka je že toto cestovné do Ba čo im mám preplatiť, mám uhradiť priamo z toho učtu kde je grant.. alebo sa postupuje cez refundácie.. alebo sa vyberie v hotovosti? ako to je prosím Vás.. tá ich úžasná príručka mi tieto praktické veci vôbec neozrejmuje..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Grant je možné použiť na náklady súvisiace s prípravou (jazyková / pedagogická / kultúrna príprava) a so samotným pobytom (ubytovanie, strava, cestovné a iné súvisiace výdavky).

    Máte túto príručku, ktorú spomínate? http://www.saaic.sk/socrates/dokumen...n_prirucka.pdf
    Aj tak z tejto príručky mi nie je zrejmé či sa môžu cestovné vydavky na školenia, pochopila som skôr že len na mobility, ale píšete že všetky cestovné. .. ešte by som to brala ale stále som sa nedozvedela postup pri tomto projekte ako som spomínala vyššie.. možno je to niekomu zrejmé hneď ale toto som vôbec nepochopila akým systémom sa kupuje, ako vypláca napríklad už prvá moja otázka je že toto cestovné do Ba čo im mám preplatiť, mám uhradiť priamo z toho učtu kde je grant.. alebo sa postupuje cez refundácie.. alebo sa vyberie v hotovosti? ako to je prosím Vás?
    Ešte v tejto príručke je že oprávnené výdavky sú poplatky za prevody na bankovom účte a na školení vraveli že nie, že tie si hradíme zo svojich zdrojov....
    Ja mám zmätok a veľký chaus v tom obzvlášť keď chcu dotyčné čo najskôr vyplatiť cesťak - nie je to mala predsa položka, viem to pochopiť.. .. prosím ak máte niekto čas napíšte čo najviac, z Vašich skúseností, veľmi mi pomôžete...
    Vopred ďakujem

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Špecifikujte presne, o ktorý grant sa jedná.
    1. Školské partnerstvá (multilaterálne a bilaterálne)
    2. Comenius Regio partnerstvá (od roku 2008)
    3. Prípravné návštevy
    4. Comenius asistenti/Hosťovanie Comenius asistenta
    5. Ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov
    6. Individuálne mobility žiakov (od roku 2011)

    Každý má iné podmienky

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ak sa tu nenájde niekto, kto má s tým praktické skúsenosti a v príručkách nič konkrétne nie je, tak asi by bolo lepšie priamo sa informovať na:
    Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu
    Národná agentúra Programu celoživotného vzdelávania
    Svoradova 1
    811 03 Bratislava
    Tel. 02-20922201.

    Radšej sa spýtať priamo u tvorcov, aby ste neporušili finančnú disciplínu alebo niektoré iné súvisiace predpisy. Možno sa tu nájde niekto, kto s tým už skúsenosť priamo praktickú má, v tomto vám neviem poradiť viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.