Zavrieť

Porady

súhrnná účtovná závierka - vzájomné vzťahy v samospráve, program WinIBEU

Kedže sa blíži termín odovzdávania údajov o vzájomných vzťahoch pre potreby súhrnnej účtovnej závierky ver.správy, potrebujem informácie , školenie Ing.Majorovej v Košiciach nebolo spropagované, takže účasť som prešvihla. Za odpovede vopred dakujem.
Usporiadat
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Neviem, či to pomôže, ale v Nitre bude školenie organizované RVC 23.9.2011 k tejto téme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hermina66 hermina66

hermina66 je offline (nepripojený) hermina66

vdaka za info. Ja som v Košiciach, takže čakám, či sa niekto neozve z fachu.
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Dobrý deň.
Chcem sa poradiť. Príspevková organizácia obecná dostala v roku 2010 finančný príspevok od Úradu práce na zamestnanosť podľa zákona 5/2004 § 50i. Tento príspevok je účtovaný cez účty 357 / 693. Na konci roku vznikol na účte 357 zostatok. Pýtam sa do ktorých formulárov hodnoty tohoto príspevku treba uviesť.
Keďže formuláre vzájomných vzťahov sú tri nie mi je jasné či tento príspevok uviesť len do formulára - TRANSFERY s účtom 357, alebo aj do formulára - POHĽADÁVKY_ZÁVäZKY - pohľadávka voči ŠR je na účte 357, alebo aj do formulára - NÁKLADY-VÝNOSY- výnos vznikol na účte 693. A tiež neviem aké treba uviesť IČO keď úrad práce má svoje IČO 37949594 a pre súbor TRANSFERY sa má vyplniť IČO MFSR a to 00151742.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Podľa mňa treba zapísať zostatok 357 do tabuľky pohľadávok a záväzkov, úččet 693 do tabuľky nákladov a výnosov a 357 aj do tabuľky transferov. S tým IČO som si nie istá. Po ďalšom školení v piatok (jedno už mám za sebou) budem možno múdrejšia
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Ďakujem za názor.

Teraz som za dopracovala k materiálu z MFSR, kde som sa dozvedela nasledovné :
- v tabuľke TRANSFERY sa vykazuje účet 357 ak jeho zostatok má charakter záväzku
- ak má účet 357 charakter pohľadávky vykazuje sa v tabuľke POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY
- ak sa vykáže účet 357 ( teda záväzkový charakter ) a účet 384 v tabuľke TRANSFERY, taká istá suma sa vykazuje aj v tabuľke POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY

Z uvedenej pomôcky som dospela k názoru, že príspevok z úradu práce uvediem len do tabuľky POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY s ich IČO-m a do tabuľky TRANSFERY nedám nič ( teda nemusím riešiť ani IČO), a ani do tabuľky NÁKLADY VÝNOSY nejdem uvádzať účet 693
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Prosím Vás, rezervy na dovolenky uvádzate, alebo nie?
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

DO FVV rezervy podľa mňa nebudeme uvádzať, lebo ich nevykazujeme voči nikomu konkrétnemu v súhrnnom celku. Čiže pri rezervách nie je vzájomný vzťah.
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Mňa by ešte zaujímalo či treba uvádzať aj dane :

- Daňový úrad účty 341, 342, 343, 591
- VÚC účty 345, 531
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Na školení hovorili, že 342,341,343 treba uviesť.
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Na školení, ktoré som absolvovala bolo k rezervám na dovolenky týkajúce sa prenesených kompetencií povedané, že ich je potrebné dať do formulára. Jednak do tabuľky záväzkov a pohľadávok (lebo mala byť z nich pohľadávka na účte 357) a do tabuľky nákladov a výnosov (693). Chystám sa ich tam takýmto spôsobom uvádzať s IČOM MF SR.

342 uvádzame (voči MF SR), 336 - len VŠZP.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Ja mám poznámku, že z 357 sa uvádzajú v tab. 3 - iba záväzkový charakter /pasíva/, ak je zostatok na A strane súvahy, nevykazujeme ju v 3.tab. , len v 1. tabuľke. Ja teda za seba neručím, čo tam popíšem.
0 0
moska moska

moska je offline (nepripojený) moska

Anežob Pozri príspevok
Ďakujem za názor.

Teraz som za dopracovala k materiálu z MFSR, kde som sa dozvedela nasledovné :
- v tabuľke TRANSFERY sa vykazuje účet 357 ak jeho zostatok má charakter záväzku
- ak má účet 357 charakter pohľadávky vykazuje sa v tabuľke POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY
- ak sa vykáže účet 357 ( teda záväzkový charakter ) a účet 384 v tabuľke TRANSFERY, taká istá suma sa vykazuje aj v tabuľke POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY

Z uvedenej pomôcky som dospela k názoru, že príspevok z úradu práce uvediem len do tabuľky POHĽADÁVKY a ZÁVäZKY s ich IČO-m a do tabuľky TRANSFERY nedám nič ( teda nemusím riešiť ani IČO), a ani do tabuľky NÁKLADY VÝNOSY nejdem uvádzať účen 693
Do tabuľky N a V treba dať zúčtovaný transfer - účet 693. Ak je zostatok dotácie pohľadávka, tak do tabuľky 1 - P a Z, ak je zostatok záväzok, tak do tabuľky 3 a tiež do tabuľky 1 .
Takto by som to dala ja.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

A čo s 384? Odpisy z kapitálového majetku sa uvádzajú? Nahrávate to potom priamo do AZUV?
0 0
natka249 natka249

natka249 je offline (nepripojený) natka249

Mám jednu otázku, máme robiť túto závierku aj my? Sme ZŠ a ku koncu roka 2010 sme mali všetky účty na nule, nemám v tom celkom jasno. Ďakujem.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Takých, ktorým to nie je jasné, bude asi viac. Len tak na okraj - to zase vzniknú čísla, z ktorých sa budeme vytešovať, ako sme urobili konsolidáciu verejných financií. Z jedného veľkého chaosu sa vyrába ďalší namiesto toho, aby hľadali zjednodušenie všetkých tokov. Keď raz je jedno dieťa v škole, tak by mal byť jeden balík na dieťa. A nie prenesené na jedno, prenesené na vzdelávacie, na učebné pomôcky, na sociálne znevýhodnených, originálne na stravovanie, na ŠKD, na strediská záuj. činnosti.... - a to sme len jedna obyčajná škola. Neviem, či sa mám tešiť, že mám "prácu", alebo plakať.
Naposledy upravil editasara : 23.09.11 at 14:25
0 0
monka111 monka111

monka111 je offline (nepripojený) monka111

Môžem sa aj ja spýtať? Mám nainštalovanú verziu WinIbeu, ktorú treba na vytvorenie výkazov VV....v tabuľke nákladov a výnosov mám voči KŠU mínusové hodnoty. Je to správne? Vzniklo mi to tak preto, že sme organizovali súťaže, žiadny preddavok sme nedostali...ja som KŠU vytvorila faktúru - odberateľskú a keď mi ju uhradili tak som zaúčtovala 222 09121 633...... voči účtu nákladovému...viac nič......teraz som v pomykove, či to je dobre..ĎAKUJEM
0 0
kunkelovaa kunkelovaa

kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

Na školení v Nitre odznelo z úst prednášajúcej, že do tabuľky nákladov a výnosov je potrebné uviesť aj účet 521 a z neho vyčíslenú výšku dane z príjmov. Dávate to tam? Mne sa to nejako nevidí.
0 0
monka111 monka111

monka111 je offline (nepripojený) monka111

KeĎ sa do tabuľky pohľadávky a záväzky vykazuje účet 342, tak podľa mňa musí byť aj náklad na 521....či? Pre mňa je to strašné...stále mám pocit, že to nezvládnem...
0 0
Anežob Anežob

Anežob je offline (nepripojený) Anežob

Daň z účtu 342 účtujeme súvzťažne s účtom 331 -zamestnanci a nie s účtom 521. Daň je zamestnancovi zo mzdy zrazená a preto nemôže byť nákladovou položkou. Teda vykazujeme v tomto prípade len účet 342. To isté máme pri DPH účet 343.

Ale môžeme mať dane pri ktorých budeme uvádzať aj náklady a to napr. :
-daň z príjmu pri podnikateľskej činnosti 591/341
-daň z motorových vozidiel 531/345
1 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Asi aj daň z úrokov /na bankovom účte/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať