Zavrieť

Porady

Aký smartfon by ste mi poradili?

Už dlhšie uvažujem nad kúpou smartfonu len vazne neviem aky si vybrat. Bol som doteraz zvyknuty na mobily Sony ericsson K 550i a C510.

Co je pre man dolezite aby mobil mal je:

1. fotak taky co dokaze fotit aj text teda autofokus
2. Podpora wifi
3. operacny system kde sa daju dat rozne aplikacie naj free aplikacie takze asi naj je android. Dolezite su pre mna slovniky hlavne anglicky (na C510 som mal asi 30 roznych java slovnikov a casto som to vyuzival)
4. Výdrz baterie
5. a samozrejme cena

jednoducho optimalny smartfon za co najnizsiu cenu.
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Asi by si mohol upresnit tvoju max cenu
Podla toho co pises, nepotrebujes GPS, tak by si mohol v pohode vystacit napr s Huawei Ideos..
http://www.mobilmania.sk/clanky/test...4/default.aspx

Dostupnost pozadovanych slovnikov si musis uz sam najs na Android markete

Mysli, ze dnes uz kazdy smartfon podporuje WiFi. Skor ide o to, ktory OS tu bude najviac vyhovovat? (Android, iOS, WindowPhone, Bada???)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

co viem tak huawei ma strasne slabu vydrz baterie


no tak ja potrebujem taky system na ktory je najviac free aplikacii ... a myslim ze to je android bo je najrozsirenejsi
0 0
Mošmi13 Mošmi13

Mošmi13 je offline (nepripojený) Mošmi13

Poradil by som nejakú tú Xperiu od SE . Ja osobne mám X10mini pro a som s nou zatial spokojný až na ten malý displej, ale zvykol som si . Potom by ešte do úvahy pripadal aj Vivaz . Či Xperia alebo Vivaz , obidvaja majú kvalitné fotáky ( Vivaz robí videá v HD ) Wifi je už samozrejmosť , baterka vydrží podla toho ako často sa s mobilom pracuje a operačný systém je v obidvoch Android . U mna sú na 1. mieste Sony Ericsony. Jeden čas som mal aj Nokiu ale moc ma nepresvedčila .
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Nie je dolezite mnozstvo aplikacii, ale ich kvalita
Vydrz - spravidla kazdy smartfon je potrebne dobijea obden, pokial ho pouzivas...
Chcel si ale lacnejsi smartfon, pokial som dobre pochopil bod 5 z tvojho zadania Nie je problem ti odporucit iPhon 4 - 16GB za cca 550 -600Eur... Je to pre teba akceptovatelne????
Stabilny OS, ziadne padne, mrznutie, uzatvoreny OS... Vyladene aplikácie
Naposledy upravil dalid : 16.09.11 at 09:58
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

no ja by som chcel taku strednu triedu tak do 350 Eur
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Osobne by som sa zameral na produkty od HCT, najme z dovodu velmi dobrej podpory tejto znacky na forach (XDA, Modaco...), takze pripadne problemy vies rychlo vyriesit.
Samsung ma po HW stranke vyborne telefony, ale podpora zo strany vyrobcu po ich uvedeni na trh je biedna, pripadne problemy vies riesit opat cez rozne fora, ale nie je taka dobra podpora ako u HTC.

Najdolezitejsia vec je, pre aky OS sa rozhodnes? Asi nema zmysel uvazovať nad Badou alebo BlackBerry(malo aplikacii).
Iphone taktiez nie, kvoli cene telefonu, jedine ze by si zohnal zanovny za rozumnu cenu...
Takze ti ostava Android (otvoreny OS, mozne problemy s nekompatibillitou niektorych aplikacii s HW telefonu - vies riesit spravidla cez fora) , alebo WindowsPhone7 (alebo uz verzia 7,5 a ohlasuje sa WP8). WP by som povedal, ze ja taky polouzatvoreny OS ktory sa stale rozvija. Boom bude ked Nokia zacne realne dodavat svoje smartfony s tymto OS na trh.

Pokial potrebujes nejake specificke aplikacie (ako ten slovnik co si spominal) tak si na prislusnych Appsmarketoch pozri co existuje, ci je to free alebo platene a podla toho sa rozhodni pre konktretny system.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
SamuelG Pozri príspevok
Už dlhšie uvažujem nad kúpou smartfonu len vazne neviem aky si vybrat. Bol som doteraz zvyknuty na mobily Sony ericsson K 550i a C510.

Co je pre man dolezite aby mobil mal je:

1. fotak taky co dokaze fotit aj text teda autofokus
2. Podpora wifi
3. operacny system kde sa daju dat rozne aplikacie naj free aplikacie takze asi naj je android. Dolezite su pre mna slovniky hlavne anglicky (na C510 som mal asi 30 roznych java slovnikov a casto som to vyuzival)
4. Výdrz baterie
5. a samozrejme cena

jednoducho optimalny smartfon za co najnizsiu cenu.
Nazdar, tiež mam podobnu situaciu. SE k610, k530 (po manželke), w595 (po dcere) aj mna zaujima napr. GPS, vydrž baterii, odolnosť....
Toto bude hitom - Motorola Defy+
http://smartmobil.sk/forum/viewtopic.php?f=139&t=12374
http://fony.sk/index.php?podstranka=...lo_kategorie=5
Už som videl, že sa predava, cena cca 274,-€

jeho predchodca http://mobilenet.cz/clanky/motorola-...y-android-5742
Naposledy upravil duves : 16.09.11 at 12:05
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Je to dobra masinka, aj pomerne vcelku pozitivny test bol na to na PhoneArena.
Pred +/- rokom som toto riesil. Nastastie nemam realnu potrebu menit telefon, aj ked uz su na trhu lepsie, vykonnejsie masinky..
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže cena 269,-€
http://najlacnejsimobil.sk/index.php...hk=1&Itemid=54
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mna interesuje ta GPS, mam sice cyklisticku GPS Garmin EDGE305 bez mapy, ale hladam aj niečo, čo budem mat stale pri sebe a s mapou. Dokonca toto prostrednictvom OS v smartfone a aplikacie Cardio Treiner+hrudny pas Polar vie vyhodnocovat aj pohybovu aktivitu




Okrem toho, chodim na jedno športove forum, su tam chlapi, čo sa vyznaju a je tam navod na výrobu vlastných turistických máp.
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

tak nad tou motorolou defy + som uz uvazoval .. v podstate som mal vyhliadnute 3 mobily

1. HTC desire s
2. HTC wildfire s
3. motorola defy +

momentalne mam doma HTC HD2 bohuzial problem je ze ten chudak stratil po pade signal ... vsetko funguje akurat nenajde operatora ... skusim ho najst do opravy ale mam taky dojem ze chyba je v zakladnej doske a jej vymena bude drahsia ako cely mobil takze to uz lepsie kupit novy.
0 0
Scot2 Scot2

Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

pred tým ako hodíš flintu do žita, zanes ho do opravy a keby už mu nebolo pomoci skús preinštalovať software, kamarát kúpil mobil a nešiel mikrofón, nenachádzalo operátora, GPS nefungovalo a podobných somarín preinštaloval SW ešte nejaké somarinky porobil ako defragmentoval alebo čo a už všetko išlo ba dokonca šiel aj rýchlejšie a lepšie....
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

No, bolo by skoda sa zbavit HD2, ak sa da zachranit. Kolega ma tam cez dualboort nahodeny Android Froyo
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

no androida by som tam bral .) ... len nahodit ho tam asi nebude zrovna lahke a aj ked sa mi to podari pochybujem ze bude vsetko fungovat ako ma pretoze HD2 nie je robena na androida
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelG Pozri príspevok
no androida by som tam bral .) ... len nahodit ho tam asi nebude zrovna lahke a aj ked sa mi to podari pochybujem ze bude vsetko fungovat ako ma pretoze HD2 nie je robena na androida
...ja som tiež HTC pozitívny ...perfiš mašinka

Ako záložný telefón mám N 5800 XP music ...

Ale HD 2 sa dá , len je na to potrebný čas a aj skúsenosti ...tiež sa odhodlávam na nasledujúce ...

http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-...id-do-htc-hd2/
0 0
SamuelG SamuelG

SamuelG je offline (nepripojený) SamuelG

tiez som kukal ten clanok ako aj par dalsich ako dat do HD2 androida .. ale teda moc lahko to nevypada :ˇ)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...šak preto píšem ....." odhodlávam sa "....ale nejak sa mi do toho nechce ...až taký frajer nie som ...
0 0
DJ46 DJ46

DJ46 je offline (nepripojený) DJ46

obyčajný chalan ktorý má neobyčajné záujmy ...viac
ja mam LG Optimus One (P500) a mozem len odporucat
je to uzasny smartphone, aplikacie podporuje (2.2 Froyo )
len nepodporuje flash player, ktory je potrebny len na pozeranie videi na internete (youtube je v pohode, je na to aplikacia), ale aj na to je specialny web prehliadac
ja osobne napojim tento mobil na nabijacku a idem internet, mail, facebook ... lebo moj pocitac (ntb) je uplne vadny
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ja mam HTC Wildfire S a som velmi spokojna. Aj mi uz spadol zo 10x a ide
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BIZAL Pozri príspevok
Ja mam HTC Wildfire S a som velmi spokojna. Aj mi uz spadol zo 10x a ide
Ako často dobíjaš baterku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať