Zavrieť

Porady

Aký smartfon by ste mi poradili?

Už dlhšie uvažujem nad kúpou smartfonu len vazne neviem aky si vybrat. Bol som doteraz zvyknuty na mobily Sony ericsson K 550i a C510.

Co je pre man dolezite aby mobil mal je:

1. fotak taky co dokaze fotit aj text teda autofokus
2. Podpora wifi
3. operacny system kde sa daju dat rozne aplikacie naj free aplikacie takze asi naj je android. Dolezite su pre mna slovniky hlavne anglicky (na C510 som mal asi 30 roznych java slovnikov a casto som to vyuzival)
4. Výdrz baterie
5. a samozrejme cena

jednoducho optimalny smartfon za co najnizsiu cenu.
Usporiadat
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

duves Pozri príspevok
Ako často dobíjaš baterku?
ak mam neustale zapnute wifi tak 1x-2x denne. ak nepouzivam internet raz za den a pol-dva dni
0 0
kvalitar kvalitar

kvalitar je offline (nepripojený) kvalitar

No ja mam skoro rok LG Optimus One a velmi som spokojny, za lacny peniaz vela muziky a co sa aj tyka podpory aktualizacii. Co sa tyka nabijania tak podla pouzivania, ale ja vzdy na vecer pre istotu napichnem na nabijacku....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BIZAL Pozri príspevok
ak mam neustale zapnute wifi tak 1x-2x denne. ak nepouzivam internet raz za den a pol-dva dni

Ja na SE w595 raz za týžden. Za mesiac prevolam max.60 minut.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Mam obavy z dotykoveho displeja. Dcerka ma Samsung S5600, ešte aj displej rozbila, som jej to menil a odvtedy to mrzne sem tam.
Potom tie prsty, neraz sa stane, že sa rozklikne niečo ine, než človek chce.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

duves Pozri príspevok

Ja na SE w595 raz za týžden. Za mesiac prevolam max.60 minut.
a internet? mas stale zapnutu wifi? ako je mozne, ze raz za tyzden? ak nevolas, mas vypnuty mobil?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

duves Pozri príspevok
Mam obavy z dotykoveho displeja. Dcerka ma Samsung S5600, ešte aj displej rozbila, som jej to menil a odvtedy to mrzne sem tam.
Potom tie prsty, neraz sa stane, že sa rozklikne niečo ine, než človek chce.
to je pravda, trvalo mi to tyzden kym som sa naucila displej. ale uz klikam tam kde chcem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BIZAL Pozri príspevok
a internet? mas stale zapnutu wifi? ako je mozne, ze raz za tyzden? ak nevolas, mas vypnuty mobil?
To nema internet. A smartfon nebudem primarne používať na internet. Možno tak na aktualizaciu softu, alebo stahovanie programov pre android OS, cez wi-fi samozrejme.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
BIZAL Pozri príspevok
to je pravda, trvalo mi to tyzden kym som sa naucila displej. ale uz klikam tam kde chcem
Tak z toho asi zmagorím. Chlapci na MTB fore tvrdia, že už to nie je take komplikovane ako prvy dotykače. Tak neviem.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Tiez som sa pohraval s myslienkou vymeny mojich mobilov za nejaky novy smartphone. Momentalne vyuzivam sluzby nokie n73 a 6230. Nakolko primarne telefonujem, poslem asi 3 sms do roka, tak mi to staci. Co ma vsak stve na tych novych strojoch je spotreba baterie. Nabijanie 2 (a viac) krat do dna je prilis vysoka dan za taky telefon. Uvazoval som o HTC Desire Z, ale akosi ma prechadza chut.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
camozzi Pozri príspevok
Tiez som sa pohraval s myslienkou vymeny mojich mobilov za nejaky novy smartphone. Momentalne vyuzivam sluzby nokie n73 a 6230. Nakolko primarne telefonujem, poslem asi 3 sms do roka, tak mi to staci. Co ma vsak stve na tych novych strojoch je spotreba baterie. Nabijanie 2 (a viac) krat do dna je prilis vysoka dan za taky telefon. Uvazoval som o HTC Desire Z, ale akosi ma prechadza chut.
Každa aplikacia žerie šťavu. wi-fi, hudba, velky farebny displei, gps spolu s nejakym softom na športovanie. Motorola defy+ ma max 16 dni pohotovosti, to znamena, že pri nenaročnom používani by to mohlo vydržať 10 dní. Dašie spušťanie aplikacii už znamena častejšie nabíjanie.
baterka je s najväčšou kapacitou na trhu mobilov: Li-Ion 1 700 mAh
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

duves Pozri príspevok
To nema internet. A smartfon nebudem primarne používať na internet. Možno tak na aktualizaciu softu, alebo stahovanie programov pre android OS, cez wi-fi samozrejme.
Vacsina aplikacii, co bezia na Android potrebuju pristup k internetu. Ci uz ide o mapy, slovniky, email, ...

Druha vec, co treba zvazit, aby si nezostal prekvapeny je vydrz baterie. Akonahle mas telefon s dotykovym displayom, tak rataj s tym, ze budes telefon nabijat minimalne 2x castejsie. Ja som zatazeny na Sony Ericssony, takze mam doma W200i, K530i, W595, W705, Xperia Mini Pro a Xperia Arc. Prve tri mi zvykli vydrzat cca. 5 dni. W705 tak 3-4 dni. Xperia Mini Pro 2-3 dni a Xperia Arc 1-2 dni. Najvacsi zrut baterie je prave dotykovy display.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiez som davnejsie podlahla tejto "novinke".
Mam samsung omnia, s windovs mobile 6.5. Vsetky tie vymozenosti ma bavili snad prve dva tyzdne.Nabijam asi 2x tyzdenne. Fotky robil celkom pekne,ale aj tak nic moc na to,kolko ma pixelov ...

Hoci tieto telefony maju vela moznosti,myslim, ze clovek ich vyuzije minimalne.
Ked je doma, radsej siahne po PC a "neslepi" sa s telefonom.
A ked je mimo domu, tak snad nepotrebuje robit tabulky, ci posielat maily, ci podobne veci...

Preto odporucam dobre si vopred zvazit, ci ozaj takyto telefon potrebujes a vyuzijes...

Ja viem, že v buducnosti sa vratim ku klasike,lebo telefom pouzivam zvacsa na telefonovanie.

... a ked uz neodolas, tak jedine iphone,ten nema konkurenciu
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

arizona Pozri príspevok
Preto odporucam dobre si vopred zvazit, ci ozaj takyto telefon potrebujes a vyuzijes...
Absolutny suhlas

Vela ludi v mojom okoli ma najnovsie smartphony a len nadavaju, ako casto ich musia nabijat a vyuzivaju ich akurat tak na telefonovanie. Na to clovek nepotrebuje smartphone.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marko182 Pozri príspevok
Absolutny suhlas

Vela ludi v mojom okoli ma najnovsie smartphony a len nadavaju, ako casto ich musia nabijat a vyuzivaju ich akurat tak na telefonovanie. Na to clovek nepotrebuje smartphone.
Ved hej, ja už viem na čo ho potrebujem, napr. na toto: http://connect.garmin.com/activity/113587083 . Akurat ma se..ie ten dotykovy displej. Už som objavil, ako sa daju vyrobiť turisticke mapy podla vlastnej potreby.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

To je super, ty aspon vies, co od toho telefonu chces.
Pokial nebudes ten telefon moc vyuzivat na browsovanie, pozeranie videa a pod., co vyzera, ze nebudes podla toho, co pises, tak ti uplne staci nejaky s mensim display-om. Takze skor by som sa orientoval na vydrz baterie. Ale nie na tu udavanu vyrobcom, ale realne skusenosti ludi.

Este jedna vec ma napadla. Neexistuju podobne aplikacie aj pre Symbian? Lebo by si mohol kupit napr. nejaku nedotykovu Nokia a aplikacie vyuzivat na nej.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marko182 Pozri príspevok
To je super, ty aspon vies, co od toho telefonu chces.
Pokial nebudes ten telefon moc vyuzivat na browsovanie, pozeranie videa a pod., co vyzera, ze nebudes podla toho, co pises, tak ti uplne staci nejaky s mensim display-om. Takze skor by som sa orientoval na vydrz baterie. Ale nie na tu udavanu vyrobcom, ale realne skusenosti ludi.

Este jedna vec ma napadla. Neexistuju podobne aplikacie aj pre Symbian? Lebo by si mohol kupit napr. nejaku nedotykovu Nokia a aplikacie vyuzivat na nej.
Odbornici vravia, že symbian je mrtvy a kopa dalsich OS. Windows mobile..atd.

Vlastne, ešte som mal zalusk na garmin-asus nuvifone. Napr. http://www.garmin.sk/?cls=stoitem&stiid=2465
Ale ako vravim, u mna je priorita GPS. Teraz: napr. turisticke navigacie garmin používaju AA nabijacie aku, teda do vrecka dam další par a netrapi ma nič. Ale do tohoto nedali AA nabajacie aku.
Potom: tu sa nedaju dat ine mapy, len garmin. Kedze android je otvoreny OS, už su postupy, ako si vyrobiť mapy podla svojej potreby.
SASPlanet a MOBAC - dva programy na jednoduchú výrobu máp
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.ph...638a746#unread
Naposledy upravil duves : 16.09.11 at 19:51
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Mozno by som zvazoval kombinaciu bezneho mobilu bez kadejakych tych serepeticiek a tabletu.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

duves Pozri príspevok
Odbornici vravia, že symbian je mrtvy a kopa dalsich OS. Windows mobile..atd.
S tym suhlasim aj ja.
Ale stale mam pocit, ze pokial mas ten smartphone vyuzivat iba na tento ucel, tak to je zbytocna investicia. Telefon (akykolvek) je primarne urceny na komunikaciu. Ale pokial najdes nejaky android, ktory budes splnat vsetky tvoje poziadavky a za prijatelnu cenu, tak preco nie.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

camozzi Pozri príspevok
Mozno by som zvazoval kombinaciu bezneho mobilu bez kadejakych tych serepeticiek a tabletu.
Tablet je dost draha sranda (a aj vcelku neprakticka) na to, aby bol vyuzivany na navigaciu na turach a bicykli
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marko182 Pozri príspevok
Tablet je dost draha sranda (a aj vcelku neprakticka) na to, aby bol vyuzivany na navigaciu na turach a bicykli
Ved prave. No, ale ako tu padla reč, treba si pozrieť, čo stoja ručne-turisticke navigacie garmin (nikto iny ich aj tak nevyraba) a zistite, že bežne su ceny takych navigacii takmer 200- 300€: http://www.datart.sk/katalog/Navigac...0-SK-TOPO.html
, a najlepšie modely stoja aj 400€: http://www.talkive.sk/index.php?page...emart&Itemid=1
Pričom ja hladam 2 v 1. Čiže aby to vedelo telefonovať.
Je dosť možne, že to fakt doriešim cez ten model garmin-asus: http://www.garmin.sk/?cls=stoitem&stiid=2465
Pojdem to pozrieť do Datartu a necham si to predviesť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať