Zavrieť

Porady

platenie dane z prijmu za prenajom bytu

Dobry den. Prosim Vas o radu pri zdaneni prijmu z prenajmu bytu.Nezdanitelna ciastka pre rok 2011 je 500 eur. V pripade, ze prenajimam byt iba napr. 3 mesiace v roku odratavam si celych 500 eur alebo iba alikvotnu ciastku? Je vobec nutne podavat danove priznanie ak nemam prijem, resp.zisk z prenajmu ani tych 500 eur? Kde by som sa o tejto problematike dozvedela viac?? Dakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, nemusíš, do 500 € je to oslobodený príjem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak je príjem z prenájmu za kalendárny rok rovný alebo nižší ako 500 € DP nemusíte podávať......

    Adinka1 je offline (nepripojený) Adinka1

    Adinka1
    dakujem pekne..... ale zaregistrovat sa na DU musim do 30 kal, dni??? Co predkladam pri registracii a ako preukazujem svoj prijem za rok?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, registrácia je do 30 dní.....a príjem? ten by si si mala viesť nejakým preukázateľným spôsobom.....

    Adinka1 je offline (nepripojený) Adinka1

    Adinka1
    postacuje najomna zmluva v ktorej je mesacna uhrada za energie a osobitne samotny najom=moj zisk?? Ako danovaci preveruju moj prijem ak nepodam DP??

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    predpokladám, že iba náhodne preverujú......a nájomná zmluva či je dostatočná? nemyslím, ty potrebuješ si viesť evidenciu, v kt. bude uvedený dátum a suma celkovej úhrady za nájom a služby s tým súvisiace(napr.energie)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Adinka1 Pozri príspevok
    postacuje najomna zmluva v ktorej je mesacna uhrada za energie a osobitne samotny najom=moj zisk?? Ako danovaci preveruju moj prijem ak nepodam DP??
    však vypíš PPD (v zmluve máš predpokldám uvedené, že platba je v hotovosti) .... ja by som peniaze len tak, z rúčky do rúčky nikdy nedávala. Obidvaja potrebujete nejaký doklad.

    Adinka1 je offline (nepripojený) Adinka1

    Adinka1
    ten nezdanitelny prijem z prenajmu za kal. rok 500 eur.....to sa berie prijem celkovy /energie+najomne/ alebo iba moj cisty zisk bez energii?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Adinka1 Pozri príspevok
    ten nezdanitelny prijem z prenajmu za kal. rok 500 eur.....to sa berie prijem celkovy /energie+najomne/ alebo iba moj cisty zisk bez energii?
    ale kde zisk, či čistý príjem....
    500 € je suma, kt. nemusíš priznávať......nedelí sa z čoho to je.....

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Adinka1 Pozri príspevok
    ten nezdanitelny prijem z prenajmu za kal. rok 500 eur.....to sa berie prijem celkovy /energie+najomne/ alebo iba moj cisty zisk bez energii?
    Berie sa celkový príjem z prenájmu dosiahnutý za rok 2011, do 500 € oslobodené, ako bolo písané vyššie.

    lynn je offline (nepripojený) lynn

    lynn
    Dobrý deň, potrebovala by som radu. Podľa výpisu z OR mám sídlo s.r.o.na adrese môjho trvalého bydliska, kde mám aj jednu miestnosť ako kanceláriu. Okrem toho má firma prevádzku-kancelárske priestory na inej adrese, kde platí nájom. Môžem s.r.o.-čke, ktorej som spoločníkom a konateľom prenajať uvedenú kanceláriu vo vlastnom dome? Tento môj príjem ak bude väčší ako 500 € ročne priznám ako fyzická osoba a zdaním 19-timi %-predpokladám, že z tohoto príjmu neplatím žiadne poistné. Môže byť zo strany daňového úradu nejaký problém medzi zmluvou uzavretou medzi vlastníkom domu a konateľom spoločnosti, ak stále pôjde o tú istú osobu? Alebo je táto transakcia spojená ešte s inými rizikami? Mojím cieľom ako FO je získať príjem, z ktorého neplatím žiadne poistné.
    Naposledy upravil lynn : 27.09.11 at 12:34 Dôvod: presun do inej témy
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Idem si za seba podať DP typ A , chodila som len pol roka do práce, čiže budem
    mať preplatok /návratku/ dane, otázka: okrem toho som prenajímala garáž v ročnom
    úhrne 500,-EUR, nemusím túto sumu v DP nikde uvádzať?? Takto som to pochopila
    z príspevkov....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.