Zavrieť

Porady

dohoda

Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?
    Kľudne mu sprav druhú dohodu, alebo sprav dodatok k pôvodnej. Ani jednou možnosťou nič nepokazíš.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    smachotka Pozri príspevok
    dakujem a viete mi poslat vzor takeho dodatku?
    Normálne si ho v počítači spravíš.
    Dodatok č.1 k dohode o pracovnej činnosti uzatvorenej dňa........pre XY, narodeného dňa.......bytom.......

    Týmto dodatkom predlžujeme Dohodu o pracovnej činnosti do........../31.12.2011/.

    Všetky ostatné náležitosti zostávajú nezmenené.

    Podpisy obidvoch strán.............. ......................

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?
    ja to zvyknem dodatkami predlžovať

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katka0208 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môže szčo pracovať na dohodu o PČ? Z-eľ má zaňho rovnaké povinnosti ako pri ostatných dohodách? Ďakujem
    Áno, môže pracovať ako zamestnanec na DoPČ. Zamestnáv. má rovnakú povinnosť odvodov, ako u ostatných.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    § 228aDohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    Treba pozrieť Zákonník práce. To miesto výkonu práce by som uviedol vrámci charakterizovania čo vlastne má "dohodista" robiť.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Povinnosť niečo uviesť je taxatívne uvádzaná v ZP - všetko ostatné, čo sa dohody uvedie alebo neuvedie je vecou tej konkrétnej dohody. Nič teda neporušíš ak neuvedieč miesto výkonu práce, resp ak ho formuluješ všeobecnejšie - napr: výkon pomocných prác na predajných miestach zamestnávateľa ... a podobne

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Dobrý deň,
    môže szčo pracovať na dohodu o PČ? Z-eľ má zaňho rovnaké povinnosti ako pri ostatných dohodách? Ďakujem

    samo22 je offline (nepripojený) samo22

    samo22
    terezamaria Pozri príspevok
    Kľudne mu sprav druhú dohodu, alebo sprav dodatok k pôvodnej. Ani jednou možnosťou nič nepokazíš.
    jednoznacne druha dohoda a bez problemov...

    mariannak je offline (nepripojený) mariannak

    mariannak
    môže sa uzatvoriť dohoda aj so zamestnankyňou, ktorá je na materskej dovolenke? (nemyslím rodičovskú ale materskú )

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Veď práve o to mi ide. Zamestnávame pomocné predavačky, ktoré robia na rôznych predajniach/idú tam kam ich na chvíľu potrebujeme/ v dvoch rôznych mestách. Nikde som sa nedočítala, že by to bola povinnosť tam udávať. Viem že v zákonníku práce to nieje, takže ak to neuvediem, tak to nevadí, áno?

    AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

    AdaMtiM
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte ked mam zamestnanca ktory je na dohodu od napr. 01.07. do 25.09. a chcem mu ju predlzit. Da sa to len dalsou dohodou alebo aj niejakym inym tlacivom?

    POZOR : v prípade že vystavíte novú dohodu , nezabudnúť na RLFO - odhláška starej a prihláška novej dohody..... . Nedá sa "pokračovať" - keďže je to nová dohoda. V prípade dodatku sa samozrejme sociálna poisťovňa nerieši.

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    STRELEC Pozri príspevok
    Povinnosť niečo uviesť je taxatívne uvádzaná v ZP - všetko ostatné, čo sa dohody uvedie alebo neuvedie je vecou tej konkrétnej dohody. Nič teda neporušíš ak neuvedieč miesto výkonu práce, resp ak ho formuluješ všeobecnejšie - napr: výkon pomocných prác na predajných miestach zamestnávateľa ... a podobne
    Hej to som si chcela potvrdiť. Ďakujem veľmi krásne a pekný víkend.

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, môže pracovať ako zamestnanec na DoPČ. Zamestnáv. má rovnakú povinnosť odvodov, ako u ostatných.
    a môžem s ním (živnostník pracujúci na dohodu o PČ) podpísať i vyhlásenie na uplatnenie NČZD ? ešte raz ďakujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.