Zavrieť

Porady

Rôzne faktúry a odvod DPH

Dobrý deň

Pred odvodom DPH 25-teho kolega opravil jednu faktúru.Originál opravenej fa zabudol zaslať našim odberateľom.DPH u nás sa odviedlo.

29-teho sme vzájomne s odberateľom zistili, že evidujeme túto faktúru v roznej sume. Odberateľ odmieta opravenú fa prijať s tým, že je to zaslané z našej strany neskoro a že je to naša chyba, opravená fa mu mala byť zaslaná ešte pred odvodom DPH.

Máme si my spätne opraviť túto fa v systéme a podať opravné DPH?

ďakujem za reakcie,...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alivia Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Pred odvodom DPH 25-teho kolega opravil jednu faktúru.Originál opravenej fa zabudol zaslať našim odberateľom.DPH u nás sa odviedlo.

    29-teho sme vzájomne s odberateľom zistili, že evidujeme túto faktúru v roznej sume. Odberateľ odmieta opravenú fa prijať s tým, že je to zaslané z našej strany neskoro a že je to naša chyba, opravená fa mu mala byť zaslaná ešte pred odvodom DPH.

    Máme si my spätne opraviť túto fa v systéme a podať opravné DPH?

    ďakujem za reakcie,...
    Ak tá opravená faktúra je správna, odberateľ ju má akceptovať, to, že ste ju zaslali po dph, nie je problém, pretože on si nárok na odpočet dph môže uplatniť až do konca roka 2011.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    No podľa mňa tu môže byť problém v tom, že pôvodná faktúra bola na vyššiu sumu a odberateľ si uplatnil vyššiu DPH. Ak je to tak, v tom prípade by som asi nechala v účtovníctve pôvodnú faktúru a urobila by som k nej dobropis

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    babi2 Pozri príspevok
    No podľa mňa tu môže byť problém v tom, že pôvodná faktúra bola na vyššiu sumu a odberateľ si uplatnil vyššiu DPH. Ak je to tak, v tom prípade by som asi nechala v účtovníctve pôvodnú faktúru a urobila by som k nej dobropis
    Vidíš, to ma ani nenapadlo,automaticky som počítala, že vyfakturovali s vyššou dph. AK je to tak, potom sa odberateľovi ani nečudujem(odpočítal viac, ako mohol). Treba im potom zaslať dobropis pôv. faktúry.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás, do druhého kvartálu DPH som nazaúčtovala došlú faktúru od dodávateľa, takže odpočet si môžem urobiť v III. Q. A tu je môj problém. Faktúra vystavená dňa 30.6.2011, splatná dňa 13.7.2011 a dátum vzniku daň. pov. je 30.6.2011. Ak tú faktúru zaúčtujem s takýmto dátumom daň. pov. , tak mi tú faktúru hodí do 2. Q. Ako ju mám zaúčtovať, aby som si mohla urobiť odpočet DPH v treťom Q.? Vďaka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to závisí od SW, najjednoduchšie je dať dátum DP 1.7., tým pádom by ti to malo dať do III.Q.
    Niektoré SW dávajú možnosť presunúť - zvoliť obdobie iné, než by podľa dátumov malo byť.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    KEJKA Pozri príspevok
    to závisí od SW, najjednoduchšie je dať dátum DP 1.7., tým pádom by ti to malo dať do III.Q.
    Niektoré SW dávajú možnosť presunúť - zvoliť obdobie iné, než by podľa dátumov malo byť.
    Ďakujem veľmi pekne, nevedela som, že môžem dať tam aj iný dátum, ako je na faktúre. Rozmýšľam, že ak by som mala nejakú došlú faktúru napr. z januára, ktorú by som nejakým spôsobom nezaúčtovala a teraz by som si chcela uplatniť odpočet, tak dátum DP by som mohla dať 1.7.2011? Ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to závisí od SW.
    Ak chceš dosiahnut, aby SW to automaticky zahrnul do DPH, tak ti nič iné nezostáva.
    Môžeš to urobiť aj ručne, ale je to nepohodlné, poznámky si robiť, dopisovať, prepisovať podklady k DPH.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Alivia Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Pred odvodom DPH 25-teho kolega opravil jednu faktúru.Originál opravenej fa zabudol zaslať našim odberateľom.DPH u nás sa odviedlo.

    29-teho sme vzájomne s odberateľom zistili, že evidujeme túto faktúru v roznej sume. Odberateľ odmieta opravenú fa prijať s tým, že je to zaslané z našej strany neskoro a že je to naša chyba, opravená fa mu mala byť zaslaná ešte pred odvodom DPH.

    Máme si my spätne opraviť túto fa v systéme a podať opravné DPH?

    ďakujem za reakcie,...
    Dodala by som, že sa neopravuje FA, t.j. vymeňte si, ale je potrebné vystaviť dobropis-pri znížení, alebo ťarchopis pri zvýšení. (par.25 z o DPH)

    Rôzne faktúry a odvod DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.