Zavrieť

Porady

Ako najlacnejšie a najlepšie prepísať rodinný DOM???

S manželom bývame už tri roky v rodičovskom dome. Už sme si ho aj začali prerábať (nová strecha, oteplenie z vonka, stierka, zámková dlažba pred domom.) Avšak ešte stále ho nemáme prepísaný na nás. Ako by bolo najvýhodnejšie ho prepísať??? Rodičia chcú aby sme si ho prepísali nemajú žiadny problém,len neviem na koho sa mám obratiť a aké kompetentné úrady mi pomôžu. Ďakujem veľmi pekne zapomoc a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    becka3 Pozri príspevok
    S manželom bývame už tri roky v rodičovskom dome. Už sme si ho aj začali prerábať (nová strecha, oteplenie z vonka, stierka, zámková dlažba pred domom.) Avšak ešte stále ho nemáme prepísaný na nás. Ako by bolo najvýhodnejšie ho prepísať??? Rodičia chcú aby sme si ho prepísali nemajú žiadny problém,len neviem na koho sa mám obratiť a aké kompetentné úrady mi pomôžu. Ďakujem veľmi pekne zapomoc a radu.
    Prepísať sa len tak jednoducho nedá, buď ho rodičia darujú(darovacou zmluvou), alebo ho predajú.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Najlepšie je prepísať dom kúpnou zmluvou. Najlacnejšie je, napísať si ju sám, pravda, ak to vieš. Ak napísať zmluvu nevieš, choď za právnikom. Napísať sám zmluvu, a to zlú zmluvu je drahšie, ako keď ti ju napíše právnik.

    matusstefan je offline (nepripojený) matusstefan

    matusstefan
    Podla mna by bolo najjednoduchsie ist za notarom, povedat co chcete. Tam oni napisu taku zmluvu, ktora vam vyhovuje co najviac, zaplatite cca 30-60eur pojdete na geodeziu a mate vybavene.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dnes mas dostupne na internete celkom kvalitne kupno-predajne zmluvy. Staci doplnit vase udaje osob, nehnutelnosti, prilozit navrh na vklad pre kataster. Zmluvu mozes mat teda zdarma. Za navrh na vklad sa plati najmenej 66,00€. Ale mozes urobit Zamyslany navrh na vklad http://www.katasterportal.sk/, kde bude poplatok 51,00€. Toto je najlacnejsie riesenie prevodu nehnutelnosti. Takto som si uz vela krat usetrila financie. Ak ma niekto lacnejsi sposob, rada sa poucim aj ja.

    Ako najlacnejšie a najlepšie prepísať rodinný DOM???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.