Zavrieť

Porady

Výpoveď

Dobrý deň. Dňa 30.9. mi dal zamestnávateľ podpísať výpoveď, aj keď som si až neskoro všimla, že na papieri bol dátum 29.9. a ja som to podpísala 30.9. Mám tam napísane, že výpovedná doba 3 mesiace mi začne plynúť od 1.10.2011 do 31.12.2011.Pracujem tam už viac ako 5 rokov, lenže dnes som sa dočítala, že som mohla požiadať o výpoveď dohodou ešte pred začiatkom plynutia výpovednej doby a mohla som dostať odstupné vo výške trojmesačného platu. Teraz už asi budem musieť pracovať tri mesiace a odstupné nedostanem. Nedá sa s tým už nič urobiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    LOVE Pozri príspevok
    Dobrý deň. Dňa 30.9. mi dal zamestnávateľ podpísať výpoveď, aj keď som si až neskoro všimla, že na papieri bol dátum 29.9. a ja som to podpísala 30.9. Mám tam napísane, že výpovedná doba 3 mesiace mi začne plynúť od 1.10.2011 do 31.12.2011.Pracujem tam už viac ako 5 rokov, lenže dnes som sa dočítala, že som mohla požiadať o výpoveď dohodou ešte pred začiatkom plynutia výpovednej doby a mohla som dostať odstupné vo výške trojmesačného platu. Teraz už asi budem musieť pracovať tri mesiace a odstupné nedostanem. Nedá sa s tým už nič urobiť? Ďakujem.
    Dnešná odpoveď pracovníčiek MPSVaR - nedá sa s tým nič robiť- ak zamestnanec nepožiadal o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby, nárok na odstupné mu nevznikne. (stačilo to napísať na kopiu výpovede zamestnávatela, zamestnávatel mal o tejto možnosti zamestnanca informovať)

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    nie, nemýliš-VD mu plynie. PP končí, aj ked bude naďalej PN

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tak to je riadne nefér od zamestnávateľa, že vlastne privedie pracovníka do omylu. Ale tu aspoň vidno, že ludia majú dávať pozor na to čo podpisujú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Xanti Pozri príspevok
    Tak to je riadne nefér od zamestnávateľa, že vlastne privedie pracovníka do omylu. Ale tu aspoň vidno, že ludia majú dávať pozor na to čo podpisujú.
    Vraj na to majú dohliadať odbory a zamestnaneckí dôverníci - aby zamestnanci boli o tejto možnosti informovaní.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... mňa by potom napadalo mnoho možností pomsty zamestnávateľovi ak by so mnou takto vypiekol .
    No kým si ludia na to zvyknú ešte mnoho z nich sa dokope, a zamestnávateľ si pomädlí ruky.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zamestnanec dal zamestnávateľovi výpoveď s 2 -mes. výpovednou dobou (pracuje u neho 1 rok a 8 mesiacov), po jej doručení išiel na PNS, moja otázka znie, plynie mu výpovedná lehota ????
    podľa môjho názoru áno, plynie Ak dá výpoveď zamestnanec, výpovedná doba sa nepredlžuje o čas PN zamestnanca a pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby, a to aj v prípade, ak je zamestnanec stále PN....alebo sa mýlim????<O p></O p>

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    drobeceva Pozri príspevok
    nie, nemýliš-VD mu plynie. PP končí, aj ked bude naďalej PN
    ďakujem.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    drobeceva Pozri príspevok
    nie, nemýliš-VD mu plynie. PP končí, aj ked bude naďalej PN
    ešte jedna otázka....ak zamestanec dá výpoveď cez PNS, VD mu plynie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.