Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru a neplatiteľ DPH

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, novozaložená sro, neplatiteľ DPH, dobrovoľná registr.bola DU zamietnutá, nepomohol ani podniakteľský zámer... chce dovážať tovar z tretích krajín, ako je do s DPH z colného dlhu v tomto prípade, on vlastne nemá nárok na odpočet a musí tým pádom navýšiť cenu dovezených tovarov, je to tak?
Mohol by mi niekto skúsený v tomto poradiť

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

    BIZAL
    Ja som dovozca z tretich krajin a nestretla som sa s tym, ze by takuto vec zamietli...robi sa miestne zistovanie, traba tam uviest, ze tovar sa bude predavat velkoobchodom, maloobchodom....je logicke byt platcom DPH, ved nikto potom nebude chciet od vas nakupovat...chodte este raz

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    zuzkic Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som sa spýtať, novozaložená sro, neplatiteľ DPH, dobrovoľná registr.bola DU zamietnutá, nepomohol ani podniakteľský zámer... chce dovážať tovar z tretích krajín, ako je do s DPH z colného dlhu v tomto prípade, on vlastne nemá nárok na odpočet a musí tým pádom navýšiť cenu dovezených tovarov, je to tak?
    Mohol by mi niekto skúsený v tomto poradiť

    ďakujem
    áno, je to tak, musíš o DPH a clo navýšiť cenu dovezených tovarov

    Dovoz tovaru a neplatiteľ DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.