Zavrieť

Porady

Nezaradené faktúry do účtovníctva

Ahojte poraďáci. Potrebujem veľmi súrne zistiť nasledovný problém:

Je možné, legálne, bez toho aby sme (firma) mali problém s daňovým úradom, nezaradiť do účtovníctva faktúry živnostníkov, ktorí nie sú platci DPH? Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia. Ako by sa dalo tieto faktúry nezaradiť do nákladov? VIETE mi niekto prosím poradiť? Je to naozaj súrne. Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    pati Pozri príspevok
    ...Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia...
    Zákon o účtovníctve hovorí: "Účtovná jednotka je povinná účtovať tak, aby účtovná závierka poskytovala verný a pravdivý obraz o skutočnostiach, ktoré sú predmetom účtovníctva, a o finančnej situácii účtovnej jednotky."

    Predpokladám, že snaha vykázať kladný výsledok hospodárenia sleduje určitý cieľ; takýmto konaním možno uviesť v omyl iných, čo určite nie je v súlade s vyššie uvedeným znením zákona. Na takéto počínanie v súčasnosti je aktuálny výraz "grécke výkazníctvo"...

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ..nerozumiem...akože firma, predpokladám, že PO uhradí z účtu záväzok, ktorý neexistuje? To je o čom?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jejky.....a to už iba tak???? ja by som to nerobila, alebo zaplatila by som im ich v hotovosti, bez fa, bez VPD.....a oni to nemusia na druhej strane zdaňovať.....
    tomu to sa vraví šedá ekonomika.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pati Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci. Potrebujem veľmi súrne zistiť nasledovný problém:

    Je možné, legálne, bez toho aby sme (firma) mali problém s daňovým úradom, nezaradiť do účtovníctva faktúry živnostníkov, ktorí nie sú platci DPH? Faktúry im uhradíme z účtu, ale nepotrebujeme náklady....chceme sa dostať na kladný výsledok hospodárenia. Ako by sa dalo tieto faktúry nezaradiť do nákladov? VIETE mi niekto prosím poradiť? Je to naozaj súrne. Ďakujem za každú odpoveď.
    Pati, začo sú tie faktúry ?

    pati je offline (nepripojený) pati

    chcem byť dobrá účtovníčka, mám sa čo učiť ...viac pati
    Faktúry sú za stavebné práce.........živnostníci si ich dajú účtovníctva, ale my ich nepotrebujeme.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Nezaradené faktúry do účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.