Zavrieť

Porady

Mesačný výkaz pre soc. poisť+ príloha

Dobrý deň, potrebovala by som vyplniť mes.výkaz poistného pre 1 dohodára, ale háčik je v tom ,že doposiaľ sam sa takému niečomu absolútne nevenovala. Tak teda neviem ako na to a preto vás žiadam o radu. Mám zopár otázok, hlavne čo s týka prílohy.
1. Aký mam uviesť počet kalendárnych dní ak v skutočnosti odpracoval 15 .
2. Vymeriavací základ pre UP a pre GP v prípade ak by maal odpracovaných menej hod. ako bolo uvedené v dohode je ake? Skutočný stav odpracovaných hodín?
3. Ako je to s príspevkami pre UP a GP, kto to hradí?
4. Ako je to v takom prípade s daňou? (nie je živnostník, poberá soc. dávky)
5. Pri posielaní cez internet:, je niečo na čo by som sa mala zamerať?

Žiadam vás o pomoc, lebo ozaj neviem ako ´dalej. Všetkým vopred ďakujem.
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

1. počet kalendárnych dní - dáš podľa skutočnosti na akú bola dohoda uzavretá, vrátane sobôt a nediel, bez ohľadu na to, že fyzicky odpracoval 15 dní
2. vymeriavací základ je jeho hrubá mzda, odpracované hodiny s tým nič nemajú spoločné
3. UP, aj GP hradí zamestnávateľ
4. daň je ako pri každom inom PP, teda 19% a ak spĺňa podmienky a má podpísané vyhlásenie, má nárok na nezdaniteľnú časť
5. aby bolo všetko dobre vypísané, ak nebude, vráti sa Ti to, a hlavne aby bol aj zamestnanec aj prihlásený - kontrola na register Ti automaticky urobí aj kontrolu na tie kalendárne dni, preto tam musíš dať všetky, aj tie, ktoré reálne nepracoval...
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Len taká poznámočka: si prihlásená na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti? ...
2 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Nie, nie som. Snažila som si niečo o tom vyhľadať na internete, ale mám v tom chaos ešte väčší ako pred tým.
Ak mám dohodára (Dohoda o pracovnej činnosti), treba sa tiež nahlásiť na DÚ? A aký je postup a tiež čo k tomu budem potrebovať. Ďakujem.
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Tak dnes som podala konečne výkaz. Len ešte tá daň. Je potrebné to nahlásiť na DÚ? Ja si myslím že hej, ale aký postup, ktoré tlačivo, čo mám na ňom vypísať, atd... Za odpovede vopred ďakujem.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Na DU Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov - nemáš soft na mzdy ? Podáva sa za Q, čiže teraz do 30.10.2011. V príspevku č.3 sa Ťa pýtali či si hlasila na DU že máš zamestnancov? Ak ale nebudeš mať už zamestnancov tiež to treba ohlasiť na DU lebo budu od Teba čakať každý kvartál výkazy a za nepodanie je 66,00 Eur pokuta. Stačí to potom listom, že už nemate zamestnancov.
Naposledy upravil Ivenka : 06.10.11 at 10:53
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

libelabarlik Pozri príspevok
Nie, nie som. Snažila som si niečo o tom vyhľadať na internete, ale mám v tom chaos ešte väčší ako pred tým.
Ak mám dohodára (Dohoda o pracovnej činnosti), treba sa tiež nahlásiť na DÚ? A aký je postup a tiež čo k tomu budem potrebovať. Ďakujem.
odkedy trvá výkon práce dohodára ? Skôr než podáš štvrťročný prehlad, nezabudni na doplnenie registrácie dane zo závislej činnosti.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

libelabarlik Pozri príspevok
Nie, nie som. Snažila som si niečo o tom vyhľadať na internete, ale mám v tom chaos ešte väčší ako pred tým.
Ak mám dohodára (Dohoda o pracovnej činnosti), treba sa tiež nahlásiť na DÚ? A aký je postup a tiež čo k tomu budem potrebovať. Ďakujem.
Ano, musis sa registrovat na DU ako platitel zo zavislej cinnosti.

Neni na to ziadne tlacivo, jednoducho text v style: "Tymto Vám oznamujeme, ze odo dna 1.10.2011 sme zacali zamestnavat naseho prveho zamestnanca a zaroven Vas ziadame o registraciu pre dan zo zavislej cinnosti".


proste iba nieco na tento sposob...
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Teraz mi napadla v suvislosti ešte jedna otázka? Ak ma ZC od 1.9.2011 ale daň zrazila až v 10.mesiaci podáva Q Prehľad až za 4.Q ? Mýlim sa ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ivenka Pozri príspevok
Teraz mi napadla v suvislosti ešte jedna otázka? Ak ma ZC od 1.9.2011 ale daň zrazila až v 10.mesiaci podáva Q Prehľad až za 4.Q ? Mýlim sa ?
Podla mna uz za 3Q. Do prehladu 3Q davam dane strhnute zo mzdy 07,08,09.....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ivenka Pozri príspevok
Teraz mi napadla v suvislosti ešte jedna otázka? Ak ma ZC od 1.9.2011 ale daň zrazila až v 10.mesiaci podáva Q Prehľad až za 4.Q ? Mýlim sa ?
Pri dohodároch už neplatí, že Prehľad sa podáva za mesiac, kedy bola daň zrazená, nakoľko už nejde o zrážkovú daň, ale o daň preddavkovú.
To znamená, ak zamestnancovi bola mzda za 9. mesiac vyplatená v 10. mesiaci, je potrebné podať Prehľad za III. Q 2011 (za mesiace júl - september). V tvojom prípade bude v Prehľade vyplnený len mesiac september.
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Už som to vygooglila aj na nete. Došlo mi to, ja ťapa.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

že ťapa
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

DOhodár je od 2.9.2011. A registrovať treba na DÚ, ano??? Teraz kedy treba podať výkaz na DÚ?
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Už som si všimla, je tam september. Ale som to asi nestihla. Do kedy je potrebné podať ten výkaz na DÚ.?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

libelabarlik Pozri príspevok
DOhodár je od 2.9.2011. A registrovať treba na DÚ, ano??? Teraz kedy treba podať výkaz na DÚ?

Co sa tyka registracie na DU:

§31 Zákona o správe daní a poplatkov
(4) Platiteľ dane je povinný požiadať o registráciu u správcu dane najneskôr do 15 dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu alebo daň vyberať, ak osobitný zákon neustanovuje inak.

Co sa tyka Prehladu o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan, tak do 31.10.2011

Odporučam si toto stiahnut:
2 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

vždy do 30 dní po skončení kalendárneho štvrťroka a potom Hlásenie (za celý rok) do 31.3. po skončení kalendárneho roka. Inak na stránke www.drsr.sk sú všetky tlačivá, návody na vyplnenie, aj termíny...
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...zas ma niekto predbehol . Inak s tým 31.10. som si nie celkom istá - nie je to do 30 dní po skončení štvrťroka? Teda možno sa niečo zmenilo...netuším...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Je, ale 30.10.2011 je nedela Takze prvy nasledujuci pracovny den.
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...aha, ja som do kalendára tak ďaleko ešte nepozerala. Mám predtým ešte pár "pekných" iných termínov...veď ako asi každý
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

mam pred sebou danovy kalendar, ktory som prilozila vyssie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať