Zavrieť

Porady

Mesačný výkaz pre soc. poisť+ príloha

Dobrý deň, potrebovala by som vyplniť mes.výkaz poistného pre 1 dohodára, ale háčik je v tom ,že doposiaľ sam sa takému niečomu absolútne nevenovala. Tak teda neviem ako na to a preto vás žiadam o radu. Mám zopár otázok, hlavne čo s týka prílohy.
1. Aký mam uviesť počet kalendárnych dní ak v skutočnosti odpracoval 15 .
2. Vymeriavací základ pre UP a pre GP v prípade ak by maal odpracovaných menej hod. ako bolo uvedené v dohode je ake? Skutočný stav odpracovaných hodín?
3. Ako je to s príspevkami pre UP a GP, kto to hradí?
4. Ako je to v takom prípade s daňou? (nie je živnostník, poberá soc. dávky)
5. Pri posielaní cez internet:, je niečo na čo by som sa mala zamerať?

Žiadam vás o pomoc, lebo ozaj neviem ako ´dalej. Všetkým vopred ďakujem.
Usporiadat
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Samozrejme, že len za 15 hodín. Predošlý mesiac mal 40 hod. tak nebol problém s vyplňovaním, ale teraz keď odpracoval len 15 tak neviem aký vym. základ mu mám vpísať do výkazu. Ja nemám problém s výpočtom, ale s tým , že je to môj druhý výkaz v živote a som z toho jeleň. Tak ak som dobre rozumela, tak mám uviesť skutočnú sumu za 15 hod., teda 32,63€. A ešte má otázočku. Odkiaľ budú oni vedieť, že odpracoval len 15 hod? Či im je to fuk?? Síce majú v zmluve uvedených 87€/40h. Tak nebude s tým problém?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

libelabarlik Pozri príspevok
Samozrejme, že len za 15 hodín. Predošlý mesiac mal 40 hod. tak nebol problém s vyplňovaním, ale teraz keď odpracoval len 15 tak neviem aký vym. základ mu mám vpísať do výkazu. Ja nemám problém s výpočtom, ale s tým , že je to môj druhý výkaz v živote a som z toho jeleň. Tak ak som dobre rozumela, tak mám uviesť skutočnú sumu za 15 hod., teda 32,63€. A ešte má otázočku. Odkiaľ budú oni vedieť, že odpracoval len 15 hod? Či im je to fuk?? Síce majú v zmluve uvedených 87€/40h. Tak nebude s tým problém?
Ved na SP nevedia aku ma mesacnu ci hodinovu mzdu. Ked budu chciet vediet ci platite odvody zo spravneho VZ tak pridu na kontrolu. Predpokladam, ze dohodár má dochádzkový list, kde je uvedené kolko odpracoval a aká je jeho mesacná odmena.*
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

libelabarlik Pozri príspevok
Samozrejme, že len za 15 hodín. Predošlý mesiac mal 40 hod. tak nebol problém s vyplňovaním, ale teraz keď odpracoval len 15 tak neviem aký vym. základ mu mám vpísať do výkazu. Ja nemám problém s výpočtom, ale s tým , že je to môj druhý výkaz v živote a som z toho jeleň. Tak ak som dobre rozumela, tak mám uviesť skutočnú sumu za 15 hod., teda 32,63€. A ešte má otázočku. Odkiaľ budú oni vedieť, že odpracoval len 15 hod? Či im je to fuk?? Síce majú v zmluve uvedených 87€/40h. Tak nebude s tým problém?
im je to fuk.....
inak ako by mali vedieť, že tých 40 hodín má dostať 87 € ????
0 0
libelka libelka

libelka je offline (nepripojený) libelka

Ďakujem za pomoc.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať