Zavrieť

Porady

Pravidelná dodávka tovaru do ČR a DPH

Dobrý deň

Potrebovala by som radu. Budeme pravidelnejšie dodávať do Čiech tovar a uskutočňovať aj montážne práce na území ČR. Chcela som sa poinformovať ako je to s DPH? Tovar budeme kupovať od Slovenskej spoločnosti čiže s DPH. Tovar do ČR bez DPH. Ako postupovať pri uplatnovaní DPH?
Bude lepšie ak sa prihlásime o IČ DPH v ČR? Ako to funguje v tomto prípade s daňovým priznaním a úhrady dane?
Alebo budeme si uplatnovať náhradu dane u nás?
Prosím za radu, neviem čo bude v našom prípade lepšie. Práce a dodávky sa budú konať tak do 6 faktúr ročne/ práce tak do 6 mesiacov.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nákup tovaru v SK §49 /uplatnenie DPH/, dodanie tovaru §43 /bez DPH/, montážne práce §15.1 alebo §16.1-ak ide o nehnuteľnosť /obe bez DPH/. Nie je nutná registrácia v ČR, nezabudnúť na SV §80. Z uvedeného sa nedá posúdiť výhodnosť registrácie v ČR, predpokladám že odberateľ je zdaniteľnou osobou v ČR.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    AMSK Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Potrebovala by som radu. Budeme pravidelnejšie dodávať do Čiech tovar a uskutočňovať aj montážne práce na území ČR. Chcela som sa poinformovať ako je to s DPH? Tovar budeme kupovať od Slovenskej spoločnosti čiže s DPH. Tovar do ČR bez DPH. Ako postupovať pri uplatnovaní DPH?
    Bude lepšie ak sa prihlásime o IČ DPH v ČR? Ako to funguje v tomto prípade s daňovým priznaním a úhrady dane?
    Alebo budeme si uplatnovať náhradu dane u nás?
    Prosím za radu, neviem čo bude v našom prípade lepšie. Práce a dodávky sa budú konať tak do 6 faktúr ročne/ práce tak do 6 mesiacov.
    Ďakujem
    Nie je povinnosť sa registrovať v ČR, pokiaľ dodávate pre ZO.

    Pozor treba dať pri zálohových platbách pri dodaní tovaru s montážou. Vzniká tu DP 19/4

    AMSK je offline (nepripojený) AMSK

    AMSK
    Ďakujeme veľmi pekne za odpoveď.

    Hej...odberateľ je zdaniteľnou osobu v ČR. Vedel by si nám aj povedať akou formou sa nám vráti daň a za aké dlhé obdobie?

    Ďakujem za skoru odpoveď

    Pravidelná dodávka tovaru do ČR a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.