Zavrieť

Porady

Dodávka tovaru s montážou do EU neplatcovi

Dobry den. Dala som si prehladavaca tuto temu,ale je tu toho vela a pre kratkost casu to nemozem vsetko citat, tak by som poprosila o radu, ak sme montovali sat.skrinu (dodali sme aj material) v Rakusku Slovakovi,ktory tam zije a nie je platca DPH, fakturujem v Sk s DPH alebo bez DPH a zdani sa on v Rakusku,ci ako prosim vas. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    Nevie mi nikto pomoct? Budem vdacna,ak mi aspon hodite nejaky link,kde to bude zrozumitelne vysvetlene.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Adriane Pozri príspevok
    Dobry den. Dala som si prehladavaca tuto temu,ale je tu toho vela a pre kratkost casu to nemozem vsetko citat, tak by som poprosila o radu, ak sme montovali sat.skrinu (dodali sme aj material) v Rakusku Slovakovi,ktory tam zije a nie je platca DPH, fakturujem v Sk s DPH alebo bez DPH a zdani sa on v Rakusku,ci ako prosim vas. Dakujem.
    (1) Miestom dodania tovaru ...
    b) ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný ...

    Podľa môjho názoru ste boli povinní sa registrovať v Rakúsku a fakturovať s rakúskou daňou.

    Adriane je offline (nepripojený) Adriane

    Adriane
    velmi pekne dakujem, tiez som to takto pochopila,ale vzdy sa najde niekto "mudrejsi" kto ma presviedca o opaku

    schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

    schreiterka
    Rozalka Pozri príspevok
    (1) Miestom dodania tovaru ...
    b) ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný ...

    Podľa môjho názoru ste boli povinní sa registrovať v Rakúsku a fakturovať s rakúskou daňou.
    Chcela by som poprosit, ak mas s tymto nejake prakticke skusenosti, ci by si mi neporadila, ako sa pri tomto postupuje v praxi. Jedna moja firma /platca dph v SR/ montovala v rakusku jednemu panovi okna, na fakture je: montaz okien + dodavka tovaru. Ten pan nie je platca dph v AT. Tato firma ale na fakturu dala slovensku dphcku. Ale ako som sa docitala v tvojom prispevku, tak to nie je spravne. Prosim mozes mi poradit ako ma tato firma postupovat pri registracii v AT atd....

    Dakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    schreiterka Pozri príspevok
    Chcela by som poprosit, ak mas s tymto nejake prakticke skusenosti, ci by si mi neporadila, ako sa pri tomto postupuje v praxi. Jedna moja firma /platca dph v SR/ montovala v rakusku jednemu panovi okna, na fakture je: montaz okien + dodavka tovaru. Ten pan nie je platca dph v AT. Tato firma ale na fakturu dala slovensku dphcku. Ale ako som sa docitala v tvojom prispevku, tak to nie je spravne. Prosim mozes mi poradit ako ma tato firma postupovat pri registracii v AT atd....

    Dakujem
    v praxi sa mýli dodanie tovaru do členskej krajiny EU a dodanie tovaru s montážou. Dodanie tovaru s montážou je z pohľadu DPH dodanie služby a miesto dodania sa určuje podľa § 13 ods. 1 písm. b)...t.j. kde sa montáž vykoná. Ak nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť, t.j. vykonáte montáž okien osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou (napr. občan, nezisková organizácia) potom ste vykonali podnikateľskú činnosť v danej krajine a vznikne vám povinnosť registrácie v AT a odvedenie dane tam. Predmet dane je v rakúsku a nie v SR t.j. vystavenie so slovenskou DPH je nesprávne.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    v praxi sa mýli dodanie tovaru do členskej krajiny EU a dodanie tovaru s montážou. Dodanie tovaru s montážou je z pohľadu DPH dodanie služby a miesto dodania sa určuje podľa § 13 ods. 1 písm. b)...t.j. kde sa montáž vykoná. Ak nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť, t.j. vykonáte montáž okien osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou (napr. občan, nezisková organizácia) potom ste vykonali podnikateľskú činnosť v danej krajine a vznikne vám povinnosť registrácie v AT a odvedenie dane tam. Predmet dane je v rakúsku a nie v SR t.j. vystavenie so slovenskou DPH je nesprávne.
    Prosím o Vás objasnite mi : ...Dodanie tovaru s montážou je z pohľadu DPH dodanie služby ....
    Vždy som mala tento pohľad na vec v hlave uložený takto a teraz ho potrebujem aj použiť. Kde v zákone o DPH je táto veta klasifikovaná? /a napísaná?/

    Dodávka tovaru s montážou do EU neplatcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.