Zavrieť

Porady

nezamestnany a (ne)ohlasenie na urade prace a dalsich... co z toho plynie?

Zdravim.
Kedze v tomto obore nemam ziadne znalosti a hladanie po nete je pracne obraciam sa na toto forum.

V minulosti som bol tri mesiace nezamestnany. Islo o mesiace december 2006, januar - februar 2007. Ziaden urad prace ani dalsie urady som nenavstivil a neohlasoval sa.
Kedze nik za mna neodvadzal ziadne odvody mam zaujem vediet ake nasledky prip. penale z toho plynu. Samozrejme mam zaujem aj ked dodatocne si tieto odvody zaplatit a vsak neviem na aky urad sa mam obratit a o ake odovdy ide.
Viete niekto poradit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Mila123 Pozri príspevok
    iba tvoja ZP sa môže ohlásiť, že jej chýba doba (prašulky)........ak sa nemýlim má na to nejakých 5 rokov....
    Keďže si nesplnil oznamovaciu povinnosť, tá doba na vymáhanie nie je ohraničená, teraz ZP vymáhajú dlžoby z roku 1996

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Ešte by ma zaujímala ako to je , keď občan SR je zamestnaný v ČR. A na SR môže mať OL, zubára??? Či to musí mať v CR, keď je tam zamestnaný?? Ďakujem pekne
    Na toto by ti Zdenka asi najlepšie odpovedali v ZP.
    Keďže sa bude na ZP odhlasovať, nakoľko bude platiť ZP v Čechách, na Slovensku si bude môcť asi vykonať len nutné úkony (napr. na pohotovosti).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Ahojte, môj brat je evidovaný na Úrade práce, dnes 10.10. podpísal PZ a deň nástupu do práce je 15.10.. , zamestnal sa v ČR . S touto prac. zmluvou má ísť na UP do 7 dní? Alebo až po 15.10?? A ešte má ísť aj na zdravotnú poisťovnu aj sociálnu?? ďakujem
    nemusí ísť ani osobne na UP, stačí ak PZ doručí.....a navštívi ZP ...SP nemá prečo....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    iba tvoja ZP sa môže ohlásiť, že jej chýba doba (prašulky)........ak sa nemýlim má na to nejakých 5 rokov....

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ahojte, môj brat je evidovaný na Úrade práce, dnes 10.10. podpísal PZ a deň nástupu do práce je 15.10.. , zamestnal sa v ČR . S touto prac. zmluvou má ísť na UP do 7 dní? Alebo až po 15.10?? A ešte má ísť aj na zdravotnú poisťovnu aj sociálnu?? ďakujem

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    Ešte by ma zaujímala ako to je , keď občan SR je zamestnaný v ČR. A na SR môže mať OL, zubára??? Či to musí mať v CR, keď je tam zamestnaný?? Ďakujem pekne

    nezamestnany a (ne)ohlasenie na urade prace a dalsich... co z toho plynie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.