Zavrieť

Porady

Študent-dohoda o vykonaní práce-evidovanie na úrade práce

Dobrý deň

rada by som poprosila o radu. Prešla som už všetky možné poradne, ale presnú odpoveď som nikde nenašla.

Sestra skončila 18. mája VŠ. Od 11. mája do 29. mája na základe dohody o vykonaní činnosti zastupovala ako učiteľka na ZŠ (medzitým 4 dni neučila, kvôli štátniciam, obhajobe DP). Jej príjem vychádza cca. 180€ v hrubom. Dnes sa bola evidovať na Úrade práce, a musí doložiť príjem, ktorý dosiahla.

A teraz otázka: neviete ako sa to posudzuje v tomto prípade, keď v podstate 1 týždeň odrobila ešte ako študentka VŠ a zvyšné dva týždne odrobila, resp. odrobí na dohodu už ako nezamestnaná? Keďže ten príjem presahuje tých cca. 130€, či koľko to majú stanovené, vyradia ju z evidencie? Alebo sa to rozpočíta alikvotne ten príjem - to by vychádzalo, že ako študentka zarobila 60€, ako nezamestnaná 120€.
Ak ju vyradia z evidencie, môže sa od 1. júna evidovať zase na UP tak, aby za ňu platil štát zdravotné poistenie?

Ak viete ako to funguje v tomto prípade, budem vďačná za rady a tipy.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mimulik Pozri príspevok
    Prosim, neviete mi nikto poradiť???
    Doporučujem prihlásiť sa na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie až od 1.6.09. Za obdobie od štátnic do 31.5. sa prihlási v zdr.poisťovni ako samoplatitel.

    mimulik je offline (nepripojený) mimulik

    mimulik
    Problém je, že ona je už prihlásená na úrade práce. A ochotné pani úradníčky k tomu akosi nevedia zaujať stanovisko. A na ústredie sa nemôžem dovolať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mimulik Pozri príspevok
    Problém je, že ona je už prihlásená na úrade práce. A ochotné pani úradníčky k tomu akosi nevedia zaujať stanovisko. A na ústredie sa nemôžem dovolať.
    Ak bola na UP dnes, nech sa tam vráti a skúsi zmeniť začiatok registrácie. Príjem za máj prekroči a určite bude menší problém zmeniť dátum začiatku registrácie ako prepočítavať príjem za časť mesiaca - ak by jej to vôbec na UP uznali.

    mimulik je offline (nepripojený) mimulik

    mimulik
    Registrovala sa ešte v pondelok. Ešte skúsi poprosiť na škole, či by jej to nerozdelili na dva mesiace - teda polovicu odmeny by jej dali za mája a zvyšok odmeny akože za jún. Snáď bude úradníčka v škole ochotnejšia viac ako úradníčky na úrade práce.
    Ak jej to neurobí, neviem. To je to, že som nikdy nenašla, či potom rozdelia ten príjem na obdobie keď bola študentka a na obdobie, keď bola evidovaná...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Asi by poholo, keby jej skola dla hodody 2:
    do statnic dohodu o brigadnickej praci studentov
    od statnic dohodu o vykonani prace

    potom by ta druha bola na cas, kedy je nezamestnana a vyska odmeny by nepresiahla 131 EUR.
    Nech sa skusi v skole dohodnut takto.

    mimulik je offline (nepripojený) mimulik

    mimulik
    Konečne sa mi podarilo na 355. pokus dovolať na ústredie UP,ale nič-moc mi k tomu povedať nevedeli. Hovorila, že najlepšie bude dohodnúť sa so zamestnávateľom na vyplatení nižšej odmeny, dobrá rada.

    Študent-dohoda o vykonaní práce-evidovanie na úrade práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.