Zavrieť

Porady

Musím vykurovať?

sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Musím vykurovať, kúriť, prekurovať, alebo sa nehať vykúriť, koľko ma to bude stáť, a čo Štát?

lujza.l

tiež som mala. bývali sme v 1-izb. byte na vyvýšenom prízemí, pod nami nevykurované nebytové priestory, na koho som mala byť nasr.tá? iba steny izby a chodby susedili z vedľajšími bytmi, kuchyňa susedila s priestorom kde boli schránky-nevykurovaná miestnosť. ale fakt ma nenapadlo ísť niekde "vyplakávať" kúpila som do izby hrubý plyšový koberec a tepla sme mali až až.
teraz bývam v 4izb. byte a kúrim si tak ako chcem ja !!!! každý ma merač a term.hlavicu a je každom ako mu je teplo alebo zima. skôr ma ser.e, že dement na poslednom poschodí nie je schopný riadne odvzdušňovať radiátory, pretože polku mám teplú a polu studenú a čo nechápem, je že vykurovací systém nie je napustený celý rok, ved keby mi bola zima ja si zakúrim a aj zaplatím. tiež mi je v obyvke od podlahy zima, ale to je môj problém mám tam dlažbu,/ja som ju chcela/ tak som si kúpila papuče z ovčej kože.
tak miesto zožierania sa so susedmi, ktorí aj tak nezakúria, by som si kúpila koberce.


Bože, lujza, iluzia. Dement? Vieš, ty máš v byte hlavice, termostatické. Oni odber tepla zastavia, ale ak nie tvoje závity, všetci, ako dom, ste v riti. Šak sietém sa vypúšťa až pri poruche systému. Treba mať v tom systém. Hlavne hlava v byte. Mozog vie, že najviac je ochladzovaný od spodku, nôh! Chlad musí prejsť až do mozgu, ale nemal by poškodiť vnútorné orgány.Vieš, bača si robil obuv z oviec. Eskimák s tuleňov, masay chodí bosí, možno už nie. Je to znamenie? Eskimáčka si kúpi spartakiádky, eskimák jej hovorí, budu ti nahovno, ona, nevadí.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

- niekto uz povazoval nekonecnu diskusiu o kureni za vyriesenu, a nechceli dalsiu diskusiu - preco?
- pre mnohych je to vecna tema, aspon na odventilovanie sa
- este dobre, ze zakladat sa mozu stale nove temy
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

mona091

tak, konecne niekto, kto byva v byte, ktory nie je vykurovany ostatnymi bytmi,

ja som tiez mamin prizemny byt musela riesit kupou elektrickych zohrievacov, aby v zime mala mama tepelnu pohodu, pretoze, aj ked mala radiatory na maximum, zial, byt sa nedal vyhriat, a pivnica zospodu vyhrievana nebola,

no a teraz, ked je byt prazdny, nie som ochotna temperovat, aby ti, z prveho poschodia mali ohrev z maminho prazdneho bytu, tiez si mozu kupit ohrievace, a aspon snad pochopia, ze ta zima zospodu ku mame je ustavicne kazdu zimu, a ziel, nemozeme sa stazovat, aby mame zateplili pivnicu, a aby ju aj temerovali

No konečne niekto kto by mohol pochopiť, ale nemusí. Tiež bývam nad nevykurovanými priestormi, aj nad vchodom. A dostal som rozpočítanie nákladov. Za to že som si nastavil potrebu tepla, aby som dosiahol optimálnu teplotu v miestnostiach som uhradil 1 500 Sk. Za to, že byt má 60 m2 4 500 Sk. Chápeš? Že by som si kúpil vyhrievač, a radiátor nepoužíval. Ak bolo 4 500 Sk. 30 % priemeru na byt, 100 % je 15 000 Sk. Je pravda, že 1 500 Sk. ušetrím, ušetrím pre všetkých. A koľko by som platil za elektrinu?

Sranda, keď som si vypočítal, koľko som prispieval na mojich priamych susedov, nič. Najväčší rozdiel, podiel sa ušiel bytom na druhom konci domu. Čo mona, čo povieš na to.

Ešte že môžeš odpovedať v novej téma, kým ju pár, tripár, prútkarov neuzavrie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

systém sa nevypúšťa?tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
3 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
sito co si neostal tam kde si bol?

jeden odisiel druhy prisiel
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
systém sa nevypúšťa?....prečo
...preto !!!!!!!
Lebo sú na to rôzne dôvody :
- technické
- ekonomické
- logistické
...všetko zo všetkým súvisí ...
ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič.
...pri diaľových rozvodoch tepla ?????.....neblázni ....
áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet,už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku,
...ten dement má potom prístup tam , kde iní tam nemajú čo hľadať ....
kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
...mne už dupľom ...

Každý zbadá na ročnom vyúčtovaní , že ako gazdoval ...gombíkmi na radiátoroch krútil ...
Potom horko zaplače a nedoplatky platí ....čo sa mne ešte nestalo ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

áno ten dement má prístupako sa malo ochladiť tak som už šípila konflikt, že budem musieť mať s ním kontakt. moja dcéra hned povedala, že "mama ja ho už asi napadnem, bez svedkov" vyučtovanie?? práve preto si krútim tak ako ja chcem!!!! ked chcem mať teplotu "na holoprda" tak si vypeckujem, ked na hrubé ponožky tak si uberiem, ale vyhovuje mi to druhé lebo pre vyúčtovanie -300e, alebo -13 000.-Sk a ešte vela krát sme boli v mínuse, tak sa už nehrám na holú upratovačku v decembri.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

môj chlap v De, ked bola v júli zima tak si zakúril a mal teplo tak.... iná forma vykurovacej sústavy????
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lujza.j Pozri príspevok
systém sa nevypúšťa? Nevidím dôvod, ak nie je treba, znova napustenie niečo stojí, ktosi to zaplatí. Kto? No posledný. tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. Ak máte, a máte centrálneho dodávateľa, neviem si predstaviť, že si zakúriš tak, aby si mala teplo z radiátorov, leda ako na Luníku. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". No a nie sú náhodou dementi ostatní, že mu to umožnia? mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.To je tvoj názor, ale každý byt sa podieľa na spotrebe dodaného tepla, či chce, alebo nie? Ak niekto musí platiť, to neznamená, že musí kúriť, ak nekúri platí čo najmenej.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

sito Pozri príspevok
..Tiež bývam nad nevykurovanými priestormi, aj nad vchodom. A dostal som rozpočítanie nákladov. Za to že som si nastavil potrebu tepla, aby som dosiahol optimálnu teplotu v miestnostiach som uhradil 1 500 Sk. Za to, že byt má 60 m2 4 500 Sk. Chápeš? Že by som si kúpil vyhrievač, a radiátor nepoužíval. Ak bolo 4 500 Sk. 30 % priemeru na byt, 100 % je 15 000 Sk. Je pravda, že 1 500 Sk. ušetrím, ušetrím pre všetkých. A koľko by som platil za elektrinu?

Sranda, keď som si vypočítal, koľko som prispieval na mojich priamych susedov, nič. Najväčší rozdiel, podiel sa ušiel bytom na druhom konci domu. Čo mona, čo povieš na to.

Ešte že môžeš odpovedať v novej téma, kým ju pár, tripár, prútkarov neuzavrie.

vtip je v tom, ze v maminom prizemnom byte sme museli (a budeme musiet, len co sa uz mama vrati) kurit naplno aj radiatormi, a aj doplnujucimi elektrickymi vyhrievacmi (a to viacerimi, v kazdej izbe),

pretoze
samotne radiatory byt v silnej zime byt nevykuria


ale, mala by som sa asi stazovat na nelojalnych susedov, ktori by mi mohli aspon elektrinu preplacat, ked uz ma nemozu vyhrievat, hmmm
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

video1983 Pozri príspevok
sito co si neostal tam kde si bol?

jeden odisiel druhy prisiel
Šak som bol tu, na Slovensku, ako som mal naň prísť?

A sito je len jedno, sít je za plnú prdel. Kde si hľadel?



úsmev, rehot, aaa je to dobré.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Sitko,nechať sa vykurit?to máš od 10 do 30 eúr...
sito Pozri príspevok
Musím vykurovať, kúriť, prekurovať, alebo sa nehať vykúriť, koľko ma to bude stáť, a čo Štát?

lujza.l

tiež som mala. bývali sme v 1-izb. byte na vyvýšenom prízemí, pod nami nevykurované nebytové priestory, na koho som mala byť nasr.tá? iba steny izby a chodby susedili z vedľajšími bytmi, kuchyňa susedila s priestorom kde boli schránky-nevykurovaná miestnosť. ale fakt ma nenapadlo ísť niekde "vyplakávať" kúpila som do izby hrubý plyšový koberec a tepla sme mali až až.
teraz bývam v 4izb. byte a kúrim si tak ako chcem ja !!!! každý ma merač a term.hlavicu a je každom ako mu je teplo alebo zima. skôr ma ser.e, že dement na poslednom poschodí nie je schopný riadne odvzdušňovať radiátory, pretože polku mám teplú a polu studenú a čo nechápem, je že vykurovací systém nie je napustený celý rok, ved keby mi bola zima ja si zakúrim a aj zaplatím. tiež mi je v obyvke od podlahy zima, ale to je môj problém mám tam dlažbu,/ja som ju chcela/ tak som si kúpila papuče z ovčej kože.
tak miesto zožierania sa so susedmi, ktorí aj tak nezakúria, by som si kúpila koberce.


Bože, lujza, iluzia. Dement? Vieš, ty máš v byte hlavice, termostatické. Oni odber tepla zastavia, ale ak nie tvoje závity, všetci, ako dom, ste v riti. Šak sietém sa vypúšťa až pri poruche systému. Treba mať v tom systém. Hlavne hlava v byte. Mozog vie, že najviac je ochladzovaný od spodku, nôh! Chlad musí prejsť až do mozgu, ale nemal by poškodiť vnútorné orgány.Vieš, bača si robil obuv z oviec. Eskimák s tuleňov, masay chodí bosí, možno už nie. Je to znamenie? Eskimáčka si kúpi spartakiádky, eskimák jej hovorí, budu ti nahovno, ona, nevadí.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Bože osvieť niektoré hlavy kapustové, ktoré chcú mať systém na Úk vyhriaty aj v auguste??????!!!!!!!!!!!!Toto som teda nečakala, ani nemám slov, a tie čo mám nemôžem napísať. Nuž čo už......
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

mona091 Pozri príspevok
vtip je v tom, ze v maminom prizemnom byte sme museli (a budeme musiet, len co sa uz mama vrati) kurit naplno aj radiatormi, a aj doplnujucimi elektrickymi vyhrievacmi (a to viacerimi, v kazdej izbe),

pretoze
samotne radiatory byt v silnej zime byt nevykuria


ale, mala by som sa asi stazovat na nelojalnych susedov, ktori by mi mohli aspon elektrinu preplacat, ked uz ma nemozu vyhrievat, hmmm
Typická slovenská nátura. Nebudem sa domáhať svojho práva na to, aby ti správca, dodávateľ tepla zabezpečil do bytu toľko tepla, aby si mala v byte, miestnostiach teplotu v súlade so zákonom, vyhláškou 152/2005.

Nie že ti elektrinu nepreplatia, ale si dovolia aj Ťa nakopať, tak kde Ti končí miecha. Môžem za to ja, alebo niekto na porade?
2 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

lujza.j Pozri príspevok
systém sa nevypúšťa?tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
systém sa teda mimo vykurovacej sezóny teda nevypúšťa, jedine, že by ste chceli mať skorodované rozvody ÚK v dome.Kde si žila doteraz?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

sito Pozri príspevok
Typická slovenská nátura. Nebudem sa domáhať svojho práva na to, aby ti správca, dodávateľ tepla zabezpečil do bytu toľko tepla, aby si mala v byte, miestnostiach teplotu v súlade so zákonom, vyhláškou 152/2005.

Nie že ti elektrinu nepreplatia, ale si dovolia aj Ťa nakopať, tak kde Ti končí miecha. Môžem za to ja, alebo niekto na porade?


by si sa cudoval mojho niekolkomesacneho domahania, az mi je to uz jedno, radsej si tu elektrinu zaplatim, skutocne mam mojej roboty az az, od rana do vecera, doslova, len ale nech mi nikto nevravi, aby som z lojalnosti temperovala byty na domnou
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
lubica_02 Pozri príspevok
Bože osvieť niektoré hlavy kapustové, ktoré chcú mať systém na Úk vyhriaty aj v auguste??????!!!!!!!!!!!!Toto som teda nečakala, ani nemám slov, a tie čo mám nemôžem napísať. Nuž čo už......
nuz radsej teda nepis nic,
0 2
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lujza.j Pozri príspevok
tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič.
A to môžeš byť rada, že ti nenadávajú susedia, že ťa musia vykurovať, ak by si si neprikúrila. Neposlali ti náhodou faktúru za teplo, ktoré si im ukradla? Veď fyzika funguje aj v lete, nie iba v zime.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Sitko,nechať sa vykurit?to máš od 10 do 30 eúr...
Ahoj, Stanko! A to kde tal lacno vykurujú? Ešte, to mesačne, alebo ročné?

Stanko, ešte stále je nula.



Vieš, aj toto je kúzlo porady, nezáväzne si pokecať. A keď Ti niekto napíše, že si vybral s toho všetkého to správne. Nepoteší to?!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sito Pozri príspevok
Ahoj, Stanko! A to kde tal lacno vykurujú? Ešte, to mesačne, alebo ročné?

Stanko, ešte stále je nula.





Vieš, aj toto je kúzlo porady, nezáväzne si pokecať. A keď Ti niekto napíše, že si vybral s toho všetkého to správne. Nepoteší to?!
To je jednorazovka.
Či chcel by si permanentku?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

marjankaj Pozri príspevok
A to môžeš byť rada, že ti nenadávajú susedia, že ťa musia vykurovať, ak by si si neprikúrila. Neposlali ti náhodou faktúru za teplo, ktoré si im ukradla? Veď fyzika funguje aj v lete, nie iba v zime.
zjavne nepochopené, nevadí. moj chlap je momentálne v De-Nemecko, on ked otočil v júli termo hlavicou mal teplý radiátor áno bolo to leto a bola tam zima!!!
to že má demet -domový dôverník prístup k termo-ventilom do baráku mi bolo vysvetlené ako bezpečnostný dôvod.to že to on zatvorí ja nijak neovplyvním,ale momentálne kúrime.naposledy som sa mu listom povyrážala,že to oznámim na družstvo. ale pochybujem že by si z toho "kákol"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať