Zavrieť

Porady

Pripojenie na susedove stupacky - panelak

Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.
Usporiadat
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Technicky to možné podľa mňa je a nejaké "dvíhanie" vody neprichádza do úvahy. Iné ovšem je, že odbočky stúpačiek a kanalizácie pre jeho byt, sa budú opravovať u vás, v prípade poruchy. Ďalej, kde bude mať uzatváracie armatúry u vás a či u seba? Zvuky od vás počuť nebude o nič viac ako teraz, pretože ak sa vyplnia otvory pre potrubia, bude to tak isto.
Neviem ako to bude, ako to nebude v súlade s technickou dokumentáciou domu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Gapo Pozri príspevok
Technicky to možné podľa mňa je a nejaké "dvíhanie" vody neprichádza do úvahy. Iné ovšem je, že odbočky stúpačiek a kanalizácie pre jeho byt, sa budú opravovať u vás, v prípade poruchy. Ďalej, kde bude mať uzatváracie armatúry u vás a či u seba? Zvuky od vás počuť nebude o nič viac ako teraz, pretože ak sa vyplnia otvory pre potrubia, bude to tak isto.
Neviem ako to bude, ako to nebude v súlade s technickou dokumentáciou domu.
OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

dudino Pozri príspevok
OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie...
Pokiaľ nie sú v dome vydokumentované vzťahy v zmluve o SVB, alebo o výkone správy, čo v byte, nie je vlastníka bytu, ale vlastníkov domu, tiež nie. Ak je v dome stena, fasáda. Treba sa pozrieť, čo je za fasádou a hľadať riešenie.

Prútkari ešte nepovedali nie?
0 1
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

sito Pozri príspevok
Pokiaľ nie sú v dome vydokumentované vzťahy v zmluve o SVB, alebo o výkone správy, čo v byte, nie je vlastníka bytu, ale vlastníkov domu, tiež nie. Ak je v dome stena, fasáda. Treba sa pozrieť, čo je za fasádou a hľadať riešenie.

Prútkari ešte nepovedali nie?
Ako citam, tak citam, velmi som tomu neporozumel. Mozte na mna skusit este raz a pomalsie...

Kto su prutkari??

DAKUJEM!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Tak Ty nerozumieš! Po lopate, ak máš rodinný dom, len pre seba, vieš čo? Nie je problém.

Ak si sa rozhodol, že budeš bývať v bytovom dome, musíš sa držať pravidiel, ale už nie svojich, ale pravidiel dohodnutých v dome. Sám si nemôžeš schváliť, ani so susedom, len vy dvaja, prípadne, traja. Musí to byť nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Už?

Na prútkarov kašli. Čo by dub to bude vyriešené.
2 1
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
dudino Pozri príspevok
,

Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie...


No veď predsa tie stúpačkové, čiže vodovodné a odpad predsa nemá žiadne armatúry.
No a ako naznačil aj on, bez súhlasu vlastníkov sa nič nedeje.
Akože neviete povedať nie, budem ako sito, veď teraz si ho napísal
Sito píše trochu v hádankách, my mu už rozumieme, občas
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

sito Pozri príspevok
Tak Ty nerozumieš! Po lopate, ak máš rodinný dom, len pre seba, vieš čo? Nie je problém.

Ak si sa rozhodol, že budeš bývať v bytovom dome, musíš sa držať pravidiel, ale už nie svojich, ale pravidiel dohodnutých v dome. Sám si nemôžeš schváliť, ani so susedom, len vy dvaja, prípadne, traja. Musí to byť nadpolovičná väčšina vlastníkov.

Už?

Na prútkarov kašli. Čo by dub to bude vyriešené.
Tak toto mi je jasne, len z tej odpovede som nemal velmi jasno. (a urcite som nebol sam - to sa tyka aj tych prutkarov)

Viem, ze nemozem svojvolne zasahovat do stupaciek, ktore su spolocnym vlastnictvom bytoveho domu, ale ak by s tym nema nikto problem, moze nastat pre nas nejaka neprijemnost vyplyvajuca z toho, ze sa na nas sused "pripoji"? (hluk, vytlacanie vody, nejake obmedzenia, atd. atd. atd.)

Budem sa snazit prutkarov vypustit z hlavy, ale neviem, ci to dokazem...
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Gapo Pozri príspevok

No veď predsa tie stúpačkové, čiže vodovodné a odpad predsa nemá žiadne armatúry.
No a ako naznačil aj on, bez súhlasu vlastníkov sa nič nedeje.
Akože neviete povedať nie, budem ako sito, veď teraz si ho napísal
Sito píše trochu v hádankách, my mu už rozumieme, občas
Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad....
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie...
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam...

Vdaka!
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

A ako to bude s vodomerom a plynomerom? Tiež na vás ?
Naposledy upravil Erzebeth : 09.10.11 at 21:51
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
dudino Pozri príspevok
Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad....
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie...
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam...

Vdaka!
Ja som zásadne proti takýmto prerábkam. Zober si to, že mu začne niekde tiecť a bude vytápať susedov pod ním, tí sa budú na vás hnevať, že ste mu to umožnili. Treba slušne odmietnúť a je to.
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

dudino Pozri príspevok
Ano, preto som sa pytal, pretoze bavili sme sa iba o odpade. Ale ked mam pravdu povedat, ked to chce takto riesit, tak neviem ako chce riesit vodu a plyn, ci ho chce tahat popod chodbu, kupelnu a obyvacku, alebo tiez cez nas. To by sa mi pacilo este menej ako terajsi napad....
OK, jedine pojdeme cez SVB.
Ano, to mas recht, pise sa lahko, ale hovori sa tazsie...
No, tak tym sito-vym hadankam budem musiet prist na koren, pretoze zatial sa nechytam...

Vdaka!
Nie je to žiadna záhada. Vieš, chvíľku som sa tu nepotuloval a keď som sa vrátil, nastal zhon, alebo hon? Zadal si tému v zadaní máš vyriešené. Čo to znamená? Že ešte nikto na porade nepokladá tvoj problém za vyriešený. Ale, akto niekto pokladá už za vyriešené, klikne a naskočí jednotka. Keď druhý, tak dvojka. Keď sa nájde tretí prútkar, spoja sa. Ale v tom momente už nie je možné pridať do témy ďalší príspevok a ten by mohol byť najlepšou radou. nie riešením. Riešenie sa musí nájsť u vás v dome. Čo je na tom záhadné? Pár tém mi prútkari behom par hodín uzavreli. To nič, to len taký módny výstrelok.


dudino Pozri príspevok
Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.

Keby to bolo hotové, bolo by to bez problémov.

Stúpačky sú spoločné zariadenie, majetok všetkých, nie len vec vás dvoch. Potrebuje súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov.

Treba si uvedomiť, že v tvojom WC by prebehla podstatná časť rekonštrukcie, po je dobu by si nemohol použivať WC, teda aj byt nad vami, ak by sa jednalo len o odpad. Ak aj o vodu, tak všetky byty na stúpačke.

Oprava stúpačiek sa hradí z FOaÚ, ale v tom to prípade by mal všetko hradiť ten sused.

Zvuky je počuť vždy, a vyrážať vodu, nie. To je predsa len odpad z drezu. To stovka zhltne.

Problém sa je dohodnúť aby to bolo hotové.

Asi tak.
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

dudino Pozri príspevok
Dobry den.

prosim, mozte mi pomoct. Sused ma zaujem sa pripojit na nase stupacky a to tak, ze si chce vo svojej obyvacke zriadit aj kuchynsky kut, a aby nemusel tahat potrubie cez svoju chodbu, kupelnu a WC, tak oslovil nas, ktori susedime z jeho obyvackou nasim WC, aby prevrtal panel cez obyvacku do nasho WC, takze stupacky by mal dostupne.

Nevieme ako sa zachovat a bojime sa, aby sme si nenarusili komfort nasho byvania. Jedna sa o 4. poschodie a nad nami je este jedno dalsie. Nie je mozne, ze nam bude "dvihat" vodu vo WC resp. v kupelni, ked aj on, my a susedia nad nami budeme pouzivat WC, ci on kuchynu. Je v tom nejaky zadrhel, ktory neviedie my a mozno ani on? Budeme nejako obmedzovani (nebude pocut zvuky z nasho WC do jeho obyvacky a naopak, nebude nam vyrazat vodu atd. atd.)?

Dakujem.
D.
...v žiadnom prípade by som to nedovolila.!
2 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

Halli Pozri príspevok
...v žiadnom prípade by som to nedovolila.!
Priznam sa, ze ani ja by som to najradsej nepovolil, ale jedna sa o byt mojej svagriny. Ak to povoli spolocenstvo vlastnikov a nabodaj aj my, moze nam z toho v buducnosti plynut nejaky problem? Da sa na tieto ucely spisat zmluva - pre pripad, ze by byt predali a my by sme nechceli mat napojeneho ineho suseda, alebo nieco podobne???
Dakujem... Svagrina to riesi ako hotovu vec, a my nevieme ako ju stopnut...

Dakujem!!!
0 0
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

dudino Pozri príspevok
Priznam sa, ze ani ja by som to najradsej nepovolil, ale jedna sa o byt mojej svagriny. Ak to povoli spolocenstvo vlastnikov a nabodaj aj my, moze nam z toho v buducnosti plynut nejaky problem? Da sa na tieto ucely spisat zmluva - pre pripad, ze by byt predali a my by sme nechceli mat napojeneho ineho suseda, alebo nieco podobne???
Dakujem... Svagrina to riesi ako hotovu vec, a my nevieme ako ju stopnut...

Dakujem!!!
Prosim popiste viac, ze keby ste nepovolili, tak preco a podobne. A ak by ste povolili, tak pod akymi podmienkami a podobne... Svagrina na nas tlaci a ja neviem, co s tym...

DAKUJEM!!!
D.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dôvody, prečo nie? Tu sú (podľa mňa):
1) Väčšina prác by sa konala u teba (najmä búracie, zváracie, inštalačné) - u neho by sa len natiahli rúry. Bol by si "odstavený".
2) Musel by mať vodomery u teba v šachte (stačí, aby sa odpočtár krivo pozrel, on mal väčšiu spotrebu vody, ale napíše ju tebe -nevraviac,že on by mal pokoj, ku tebe by chodili ako na Václavák).
3) Prdne mu voda, ty nebudeš doma, ako zastaví vodu? Potopa ako Niagara. Susedia ti poďakujú.
4) Pretože by sa to robilo aj v tvojom byte, musel by si aj ty zháňať súhlasy. Okrem toho ešte aj u správcu bytovky - papierovačky a pod. Treba ti to?
5) Zapchá sa mu odpad, kde sa bude hľadať chyba? U teba!
Keď to zhrniem: On bude mať vodu, odpad a KĽUD, ty budeš mať len dobrý pocit a starosti.
Na tvojom mieste by som s týmto v žiadnom prípade nesúhlasil, čo je raz moje, druhý do toho nemá čo babrať. On nech si svoje problémy a nápady rieši na svojom piesočku a nech do toho neťahá druhých.
0 1
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

misoft Pozri príspevok
Dôvody, prečo nie? Tu sú (podľa mňa):
1) Väčšina prác by sa konala u teba (najmä búracie, zváracie, inštalačné) - u neho by sa len natiahli rúry. Bol by si "odstavený".
2) Musel by mať vodomery u teba v šachte (stačí, aby sa odpočtár krivo pozrel, on mal väčšiu spotrebu vody, ale napíše ju tebe -nevraviac,že on by mal pokoj, ku tebe by chodili ako na Václavák).
3) Prdne mu voda, ty nebudeš doma, ako zastaví vodu? Potopa ako Niagara. Susedia ti poďakujú.
4) Pretože by sa to robilo aj v tvojom byte, musel by si aj ty zháňať súhlasy. Okrem toho ešte aj u správcu bytovky - papierovačky a pod. Treba ti to?
5) Zapchá sa mu odpad, kde sa bude hľadať chyba? U teba!
Keď to zhrniem: On bude mať vodu, odpad a KĽUD, ty budeš mať len dobrý pocit a starosti.
Na tvojom mieste by som s týmto v žiadnom prípade nesúhlasil, čo je raz moje, druhý do toho nemá čo babrať. On nech si svoje problémy a nápady rieši na svojom piesočku a nech do toho neťahá druhých.
Reagujem sice neskor, ale DAKUJEM za reakciu a suhlasim s kazdym jednym bodom. Horsie vsak je ako som spominal, ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost. Rata sa s tym ako s hotovou vecou, cela rodina sa tesi, ze sa to bude takto riesit a ja neviem, co s tym ako povedat nie resp. ako sa poistit v pripade nejakej necakanej havarie, keby som to povolil a tak isto ako sa poistit, keby svagrova byt predala a novi vlastnici by odpad v "obyvacke" nechceli a v pripade odpojenia by sme si my museli zdemolovat zadnu stenu vo WC a pod. Da sa to podchytit v zmluve alebo nejako inak, ze v pripade predaja su povinny to dat do povodneho stavu alebo ja neviem uz co... Stale nad tym premyslam... Jedna sa iba o odpad cca. 1 meter potrubia (vodu bude mat z vlastnych stupacie, cize meracov a podobne sa to netyka), ale nada mi to spat....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dudino Pozri príspevok
Reagujem sice neskor, ale DAKUJEM za reakciu a suhlasim s kazdym jednym bodom. Horsie vsak je ako som spominal, ze ide o svagrinu a v tomto pripade o citlivu rodinnu zalezitost. Rata sa s tym ako s hotovou vecou, cela rodina sa tesi, ze sa to bude takto riesit a ja neviem, co s tym ako povedat nie resp. ako sa poistit v pripade nejakej necakanej havarie, keby som to povolil a tak isto ako sa poistit, keby svagrova byt predala a novi vlastnici by odpad v "obyvacke" nechceli a v pripade odpojenia by sme si my museli zdemolovat zadnu stenu vo WC a pod. Da sa to podchytit v zmluve alebo nejako inak, ze v pripade predaja su povinny to dat do povodneho stavu alebo ja neviem uz co... Stale nad tym premyslam... Jedna sa iba o odpad cca. 1 meter potrubia (vodu bude mat z vlastnych stupacie, cize meracov a podobne sa to netyka), ale nada mi to spat....
...ja sa len čudujem , že čo irituje švagrinú k takejto činnosti - súhlasu ...veď to len a len problémy sú ...
dudino Pozri príspevok
OK, dakujem, takze dvihanie vody a zvuky nehrozia, to je fajn...
No, presne napr. aj toho opravovania, prip. havarie atd. sa bojim...
Ake uzatvaracie armatury mate na mysli? Na odpad nejake existuju?
No, tak s tou tech. dokumentaciou to netusime ani my...
Najhorsie je, ze nevieme povedat nie...
...je potrebné sa to naučiť ...raz sa musí začať , teraz je celkom príhodná doba ...

...čo ak príde susued s návrhom , že sa napojíte spoločne na prívod elektriny , vody .............................. internetu - toto som zažil , sused slušne prišiel , ale aj odišiel ...
2 1
dudino dudino

dudino je offline (nepripojený) dudino

buchač Pozri príspevok
...ja sa len čudujem , že čo irituje švagrinú k takejto činnosti - súhlasu ...veď to len a len problémy sú ...
inspiruje ju modernizacia a zmena dispozicneho riesenia bytu t.j. spojenie obyvacky s kuchynskym kutom a prerabka povodnej kuchyne na mensiu hostovsku izbu. Mam pocit, ze problemy budem mat len ja...

buchač Pozri príspevok
...je potrebné sa to naučiť ...raz sa musí začať , teraz je celkom príhodná doba ...

...čo ak príde susued s návrhom , že sa napojíte spoločne na prívod elektriny , vody .............................. internetu - toto som zažil , sused slušne prišiel , ale aj odišiel ...
Povedal som nie, ked som mal pocit, ze pojde o komplet pripojku, co som aj zdovodnil, ale potom bola cela rodina oboznamena z dalsou alternativou, ktora ma vraj nemoze nijako obmedzit a vraj ani SVB k tomu nema vyhrady. Jedna sa o meter dlhe napojenie odpadu z drezu na susednu stupacku... A aj s tym mam problem - postoj vsetkych naokolo... Da sa to nejako podchytit, ked to povolim???
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

moj nazor, vsetky zmeny nech si sused riesi v ramci svojho bytu, vobec nie je potrebne, aby si bol zucastneny tejto prestavby, toto musi pochopit aj svagrina,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dudino Pozri príspevok
inspiruje ju modernizacia a zmena dispozicneho riesenia bytu t.j. spojenie obyvacky s kuchynskym kutom a prerabka povodnej kuchyne na mensiu hostovsku izbu. Mam pocit, ze problemy budem mat len ja...
...kua .........ale šak susedný byt sa ide prerábať .......alebo snáď nie .......či ...?????

Povedal som nie, ked som mal pocit, ze pojde o komplet pripojku, co som aj zdovodnil, ale potom bola cela rodina oboznamena z dalsou alternativou, ktora ma vraj nemoze nijako obmedzit a vraj ani SVB k tomu nema vyhrady. Jedna sa o meter dlhe napojenie odpadu z drezu na susednu stupacku... A aj s tym mam problem - postoj vsetkych naokolo... Da sa to nejako podchytit, ked to povolim???
...meter sem ...meter tam .......jak Jánošík - od buka k buku ...

Podaj prst a za chvíľu budeš mať ruku urvatú v ramene .............



...nechápem jednanie - rozmýšľanie poniektorých ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať