Zavrieť

Porady

Uhrada škody - vyfakturoval nám to česky dodávateľ

Prisla nam faktura - text: fakturujeme vam skodu sposobenu behom prepravy z nemecka do CZ v sume 590 eur fa vystavena 29,08,2011, zdanitelne plnenie tiez 29,08,2011 a prisla dneska 10.10.2011 fa je bez DPH fakturuje nam ju český platiteľ DPH je povinnosť túto faktúru dodaniť, keď je to škoda prosím neviete mi poratiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    Prisla nam faktura - text: fakturujeme vam skodu sposobenu behom prepravy z nemecka do CZ v sume 590 eur fa vystavena 29,08,2011, zdanitelne plnenie tiez 29,08,2011 a prisla dneska 10.10.2011 fa je bez DPH fakturuje nam ju český platiteľ DPH je povinnosť túto faktúru dodaniť, keď je to škoda prosím neviete mi poratiť
    Škoda, resp. jej náhrada nie je predmetom dph.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    tak iba zaevidujem a bude táto škoda daňovým výdavkom firmy???
    Škoda je daňovým výdavkom len do výšky prijatej náhrady.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    táto škoda sa stala este minulý rok a zamestnanec, ktorý ju spôsobil už u nás nepracuje čo teraz s tým??? takže keď to uhradíme bude to pre firmu pripočitateľná položka že?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    o fakturácii škody sme sa bavili už aj v iných súvislostiach /napr. pokuty, ktoré zaplatí účtovníčka/.
    Môj názor je, že škoda vznikla odberateľovi, unho je to nedaňový náklad a výnos z fakturácie vám ako dodávateľovi /ste prepravca, že?/ mu tú škodu bude kompenzovať. On si toto vysporiada vo svojom DPPO.
    Vám škoda nevznikla, vy ste ju spôsobili druhému. Takýto prípad máte ako riziko zakalkulované vo svojej cenovej kalkulácii.
    Podľa mňa pre vás je to iný prevádzkový náklad v rámci podnikania a daňový náklad.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba sa vedieť rozhodnúť medzi dvoma protichodnými názormi.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    KEJKA Pozri príspevok
    o fakturácii škody sme sa bavili už aj v iných súvislostiach /napr. pokuty, ktoré zaplatí účtovníčka/.
    Môj názor je, že škoda vznikla odberateľovi, unho je to nedaňový náklad a výnos z fakturácie vám ako dodávateľovi /ste prepravca, že?/ mu tú škodu bude kompenzovať. On si toto vysporiada vo svojom DPPO.
    Vám škoda nevznikla, vy ste ju spôsobili druhému. Takýto prípad máte ako riziko zakalkulované vo svojej cenovej kalkulácii.
    Podľa mňa pre vás je to iný prevádzkový náklad v rámci podnikania a daňový náklad.
    tak mozem to dat do nakladov na 548???

    Uhrada škody - vyfakturoval nám to česky dodávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.