Zavrieť

Porady

Exekučný príkaz-zražka zo mzdy

Ahojte,
potrebovala by som odsúhlasiť tento postup výpočtu sumy, ktorá podlieha výkonu rozhodnutia zrážkami zo mzdy:
Zamestnancovi, ktorého čistá mzda je napr. 350,00 € máme vykonávať zrážky na základe začatia exekúcie.
Takže :
350,00 €
- 113,89 € (60 % z 189,83 €)
- 47,45 € (nepostihnuteľná suma na vyživovanú osobu-žena na invalidnom dôchodku)

[hore] 188,66 € ...túto sumu rozdelíme na základe tretinového systému
188,66 : 3


62,886
1.tretina 62,89 €
2.tretina 62,89 €

[hore] 125,78 € ....túto sumu môžem zraziť
3. tretina 62,89 sa pripočíta k 161,34 € (113,89+47,45)


224,23 € ..toto je jeho čistá mzda po zrážke.

Jedna sa vlastne o zrážku na nezaplatený telefón do roku XY. čiže je to neprednostná zrážka.

Je to takto dobre? či sa to robí nejako komplikovanejšie?
Ďakujem za názor.....
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nakoľko sa jedná o neprednostnú pohľadávku, tak zrážaš iba jednu tretinu t.j. 62,88 Eur, túto sumu pošleš exekútorovi.
A zamestnancovi vyplatíš 287,12 Eur.
0 0
tanusik tanusik

tanusik je offline (nepripojený) tanusik

Aha....takže sa posiela iba jedna tretina....ja som myslela, že môžem zraziť aj tú druhú....kedže nemám prednostnú pohľad. ...
Tak ďakujem Andyke velice pekne...
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Aj ja vás chcem poprosiť o kontrolu výpočtu: Zamestnancovi prišli dva ekexučné príkazy, každý na inú sumu a na každom je napísané vykonať zrážku 1/3 zo mzdy. Len neviem, či mám začať platiť obidva naraz, alebo najprv jeden a potom druhý. Ide o zamestnanca, ktorý má len polovičný uväzok, je slobodný a bezdetný a jeho čistá mzda je 165,20 €.
Výpočet: 165,20 €
-113,90 (čo je 60% zo ŽM)
51,30 € : 3 = 17,10 €
Sumu 17,10 € budem posielať exekútorvi na jeden EP alebo ju mám rozdeliť na dve časti a platiť obidva??? Som z toho mimi.

Ďakujem za odpoveď
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

V akom poradí došli exekúcie?
Tých 17,10 Eur pošleš na 1. exekúciu.
Pokiaľ prišli v jeden deň obidve tak tých 17,10 Eur rozdelíš pomerne na obidve exekúcie.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Andyke Pozri príspevok
V akom poradí došli exekúcie?
Tých 17,10 Eur pošleš na 1. exekúciu.
Pokiaľ prišli v jeden deň obidve tak tých 17,10 Eur rozdelíš pomerne na obidve exekúcie.
doplním iba to, že ak exekúcie nedošli spolu, zasielaš splátky na prvú a druhá je v poradí...(informuj o tom príslušného exekt. )
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Až dnes sa mi podarilo zistiť, že obidve exekúcie prišli spolu v jednej obálke.
Pomerne zanemá, že ak bola suma 1. exekúcie 761,54 a 2. exekúcie 4019,78, tak si vypočítam:
17,10/4781,32= 0, 0035764
1. exekúcia bude 0,0035764 x 761,54 = 2,72
2. exekúcia vude 0,0035764 x 4019,78 = 14,38
Spolu = 17,10 €
Bude to takto v poriadku? Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň, vykonávam zrážky z dohody o vykonaní práce, ak by náhodou z tej vyplatenej odmeny už nezostane nič na exekúciu, na žiadosť zamestnanca môžem aj tak zrážať tú sumu na exekúciu? napr. dostane len 100 eur, ale platí aj výživné na 2 deti plus suma na neho, exek.zrážka je 15 eur, môžem to zraziť s jeho súhlasom? za odpovede ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň, vykonávam zrážky z dohody o vykonaní práce, ak by náhodou z tej vyplatenej odmeny už nezostane nič na exekúciu, na žiadosť zamestnanca môžem aj tak zrážať tú sumu na exekúciu? napr. dostane len 100 eur, ale platí aj výživné na 2 deti plus suma na neho, exek.zrážka je 15 eur, môžem to zraziť s jeho súhlasom? za odpovede ďakujem
jasne, môžeš zrážať aj nad stanovenú (zákonom) čiastku...ale daj si to podpísať zamestnancom....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň, vykonávam zrážky z dohody o vykonaní práce, ak by náhodou z tej vyplatenej odmeny už nezostane nič na exekúciu, na žiadosť zamestnanca môžem aj tak zrážať tú sumu na exekúciu? napr. dostane len 100 eur, ale platí aj výživné na 2 deti plus suma na neho, exek.zrážka je 15 eur, môžem to zraziť s jeho súhlasom? za odpovede ďakujem
Zo súhlasom zamestnanca môžeš zrážať vyššiu čiastku, ale nemôžeš siahnuť na nepostihnuteľnú sumu na povinného a na vyživované osoby, t.j. na tých 113,89 a 47,45 na vyživované osoby - ani keby súhlasil.
Čiže pri čistej mzde 100 € určite nemôžeš zraziť nič.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím vás o radu: - zamestnanec -dohodár mal čistý príjem 421,87 €. Je slobodný a bez detí. Dostali sme exekučný príkaz, kde ale nie je uvedené akou čiastkou zrážať (1/3 alebo 2/3). Viem, že nesmiem siahnúť na nepostihnuteľnú čiastku, čo je v jeho prípade 113,90€. Teraz ale neviem, či jej zvyšok môžem celý stiahnuť, ide o sumu 307,97 € (421,87-113,90=307,97) alebo nie. Vopred ďakujem za radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Treba si ten exekućný príkaz prečítať a zistiť na aký účel ide tá exekúcia - podľa toho určiť, či ide o prednostnú alebo neprednostnú pohľadávku. Potom zraziť jednu alebo dve tretiny.
Na povinného sa odpoćítava 113,89. Zvyšok čistej mzdy nad 284,74 sa zráža celý.
Čiže 421,87 - 113,89 = 307,98.
307,98 - 284,74 = 23,24
Jedna tretina bude teda 23,24 + 1/3 z 284,74 = 118,15 €
Dve tretiny sú 213,06
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Pracovníčke už tretí mesiac zrážam na základe ex. príkazu 1/3 zo mzdy. Dnes prišlo uznesenie zo súdu o nariadení prednostnej pohľadávky. Môžem je to zraziť z 2. tretiny?
Čistá mzda je 342,61 €, vyživuje 1 dieťa. Je sama.
Naposledy upravil nicolet : 08.11.11 at 10:56
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, na prednostnú zrážku pôjde druhá tretina.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dostala som na zamestnanca v jeden deň v jednej obálke 2 exekučné príkazy, ktoré mu pravidelne sťahujem. Máva čistú mzdu 164,74 - 113,89 ostalo mi 50,85/3 = 16,95 €. Túto sumu som rozdelila podľa výšky pohľadávok a pravidelne to odvádzam na účet exekútora. Teraz - asi po troch mesiacoch mi prišiel ďalší exekučný príkaz a neviem, či to bude správne, ak mu budem sťahovať druhú treinu, čiže 16,95€, na tento tretí EP. (na všetkých troch EP je napísané: sťahovať 1/3)
Ak sa mi niekto na to pozrie budem rada a vopred ďakujem za ochodtu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie, tretí EP bude v poradí. Začne sa zrážať až po skončení predchádzajúcich dvoch.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Jana Motyčková Pozri príspevok
Nie, tretí EP bude v poradí. Začne sa zrážať až po skončení predchádzajúcich dvoch.
Ďakujem pekne, ale asi bude potrebné oznámiť to exekútorvi, že exekučný príkaz, ktorý prišiel naposledy je v poradí? Ďakujem
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

V 11/2011 prišiel návrh na exekúciu istina + trovy. Zamestnanec tú istinu vyplatil ešte v ten deň.
Teraz prišiel príkaz na začatie exekúcie a je už len na tie trovy. Môže to byť.
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

certik Pozri príspevok
Ďakujem pekne, ale asi bude potrebné oznámiť to exekútorvi, že exekučný príkaz, ktorý prišiel naposledy je v poradí? Ďakujem
Áno .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Benko Pozri príspevok
V 11/2011 prišiel návrh na exekúciu istina + trovy. Zamestnanec tú istinu vyplatil ešte v ten deň.
Teraz prišiel príkaz na začatie exekúcie a je už len na tie trovy. Môže to byť.
Ďakujem
Ak je to otázka, tak môže.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Dobrý deň,
poprosím o radu. Zamestnancovi je zrážaná zrážka zo mzdy (1/3) na základe dohody uzatvorenej s nebankovým subjektom. Teraz prišiel exekučný príkaz na zrážanie dlžnej sumy (neprednostný - splátky telefonnej spoločnosti). Exekútorovi bolo oznámené, že je v poradí. On však tvrdí, že exekučný príkaz má prednosť. Má pravdu? Čo mu mám napísať?
Vďaka. Zuzana
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať