Zavrieť

Porady

výočie spoločnosti

Pekný deň poradáci,mám nasledovný problém. Firma nezamestnáva žiadnych ľudí má len konateľa spoločnosti. Mám pred sebou fa. ktorou jej dodávateľ vyfakturoval ubytovanie a prenájom hotela, organizačné a technické zabezpečenie akcie pri príležitosti výročia spoločnosti za tri dni pre 40 osôb.... Spoločnosť má v predmete činnosti organizovanie školení,prednášok a kurzov, kultúrnych a spoločenských podujatí. Jednoznačne by som to považovala za nedaňový náklad, ale ten predmet činnosti v OR ma mýli. Poprosím o odpoveď za ktorú vopred ďakujem. Pohodový štvrtok prajem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Schmidtova Pozri príspevok
    Spoločnosť má v predmete činnosti organizovanie školení,prednášok a kurzov, kultúrnych a spoločenských podujatí. .
    Podľa to znamená organizácia takej služby pre niekoho ďalšieho, nie pre seba, aj podľa mňa nedaňový náklad

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a je to výročie odberateľa? nie je to subdodávka pre klienta?
    mohol pri vlastnom výročí zorganizovať akciu pre všetkých svojich klientov
    niečo ako prezentáciu vlastnej firmy.
    nevyjadrujem sa k daňovému hľadisku, treba to podrobne prediskutovať, čo, kto kedy, ako pre koho............

    Schmidtova je offline (nepripojený) Schmidtova

    Schmidtova
    ... v prípade, že výročie spoločnosti zabezpečoval ako subdodávku, čo by mohol podľa OR potrebujem k tejto fa. aj prezenčnú listinu, poprípade aké iné doklady? Ale zase sa mi metie predsa fakturácia tretej osobe ... no nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako subdodávku a následne by mala byť faktúra tretej osobe.
    V prvom rade musíš ty vyžiadať dostatočné informácie, o aký účtovný prípad ide.

    výočie spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.