Zavrieť

Porady

aká výška preddavku do zdravotnej poisťovne?

ahojte poraďáci.
práve som dostala list zo VZP,že mám vyplniť tlačivo na výkaz preddavkov na poistné na verejné ZP a mám si vypočítať a platiť preddavku na poistné.chcem sa spýtať akú výšku preddavkov mám platiť?a či vobec platiť.Som totiž na rodičovskej dovolenke s 2 deťmi do roku 2013 a teda som poistenkyňou štátu.Platia sa aj vtedy nejaké preddavky alebo nie?nie že nebudem platiť a príde mi nejaký nedoplatok.
ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Si szčo?
    Ak nie si, počas poberanie rodičovského príspevku preddavky do ZP neplatíš, ale musíš ZP oznámiť, že poberáš rodičovský príspevok a z toho dôvodu si poistencom štátu.
    Ak si aj szčo, je to trochu inak, ale tiež treba oznámiť ZP, že si poistencom štátu, a preddavky platíš podľa toho, či si už v r. 2009 bola szčo.

    teri23 je offline (nepripojený) teri23

    som človek... teri23
    od 1.10.2011 som szčo a som aj ďalej na rodičovskej dovolenke.mám platiť alebo nie?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak si začala byť szčo až od 1.10.2011 (a nebola si szčo v r.2009) predavky neplatíš. Ale samozrejme za predpokladu, že ZP vie o tom, že poberáš rodičovský príspevok.

    aká výška preddavku do zdravotnej poisťovne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.