Zavrieť

Porady

cestovná kancelária

Dobrý deň,

poprosím o pomoc: cestovná kancelária registrovaná za platcu DPH na Slovensku predáva zájazdy iným cestovným kanceláriám usadeným v EU. Pobyty sú uskutočňované na Slovensku. Cestovná kancelária obstaráva služby na Slovenku ktoré sú aj bez DPH - napríklad vstup do múzea. Môže tieto služby vyfakturovať odberateľovi do EU tiež bez DPH? Ak áno ide to do daňového priznania k DPH a aký to je paragraf?

Všetkým ďakujem.

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    emmma Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    poprosím o pomoc: cestovná kancelária registrovaná za platcu DPH na Slovensku predáva zájazdy iným cestovným kanceláriám usadeným v EU. Pobyty sú uskutočňované na Slovensku. Cestovná kancelária obstaráva služby na Slovenku ktoré sú aj bez DPH - napríklad vstup do múzea. Môže tieto služby vyfakturovať odberateľovi do EU tiež bez DPH? Ak áno ide to do daňového priznania k DPH a aký to je paragraf?

    Všetkým ďakujem.

    Pekný deň.
    Na niektoré služby ako napríklad poštovné, kolky, športové podujatia, atď... sa neúčtuje DPH. Toto sa v daňovom priznaní k DPH neuvádza nikde. Služby oslobodené od DPH sú § 28 a ďalej.....

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    Veľmi pekne ďakujem. Potom sa chcem ale spýtať či netreba použiť koeficient pri výpočte DPH? Ďakujem. Dosť sa s tým trápim.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Koeficient používaš, keď neuplatňuješ DPH v 100 % výške, ale iba čiastočne, teraz nie.

    zuzka34 je offline (nepripojený) zuzka34

    zuzka34
    Dobrý deň, prosím o radu. Včera som si na zľavovom portály vybrala dovolenku, vytlačila kupón.Podmienkou bolo do 24 hodín ísť na pobočku CK a zaplatiť za dovolenku.Cena bola výborná, tak som ešte včera kontaktovala CK a uviedla údaje z Kupónu citujem:"Dovolenka v Andalúzii pre 2 osoby na 12 dní,Kupón obsahuje ( 2 osoby)- ubytovanie, dopravu, all inclusive, poistenie insolventnosti , služby delegáta. Letiskové poplatky je potrebné doplatiť v sume 175 na osobu." Na pobočke mi oznámili, že mi to za cenu uvedenú na kupóne nedajú, že majú chybu na internete a tá cena je za 1 osobu.Do večera tam to mali uvedené stále ako mne to vytlačilo.Dnes už to majú opravené.Otázka môžem požadovať cenu zájazdu akú mám ja uvedenú na kupóne? všetky ich podmienky nákupu som splnila. Ďakujem.

    cestovná kancelária

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.