Zavrieť

Porady

Je treba egistračná pokladňa ???

Dobrý deň

Neviem nikde nájsť odpoveď na moju otázku.
Takže idem robiť akciu Hromadné púšťanie lampiónov a moja otázka znie : budem mať tri predajné miesta na lampióny, je treba na každom mieste registračná pokladňa? Ak áno , nie je iný spôsob ako to dokladovať? Niečo rýchlejšie? Lebo lampióny sa budú predávať dosť rýchlo a času na ťukanie do kasy bude veľmi málo. Nedá sa to napr.vydávať na príjmový blok? 6e by som ich vypísal doma a na blok by sa len napísala hodnota nákupu a dal by sa kupujúcemu? Alebo že by sa zrátali všetky na začiatku, potom odrátali po akcii tie čo ostali a výsledok by sa nejak zdokladoval?
Nie je nejaký jednoduchý spôsob ako to predávať a zároveň neobchádzať zákon?

Za všetky postrehy a rady ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    predaj balónov je predaj tovaru - za hotovosť, tak to potrebuješ ERP.
    Sú aj prensné, ak si doteraz nepotreboval, tak si kúp, zaregistruj apredávaj.
    príjmový doklad a doklad z ERP - nemusia sa veľmi líšiť časy vyhotovenia.
    za určitých okolností a podmienok je možné bločky z ERP mať vyhotovené aj vopred - píšem o tom v inej téme.

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    Trošku tomu nerozumiem: Môžem to spraviť aj tak, že napr. predám 10 ks a potom ich nablokujem? Či vždy pri kúpe musím dať blok? Nie je niečo rýchlejšie a jednoduchšie? Bude sa to veľmi rýchlo predávať, to viem zo skúseností A ĎAKUJEM ZA RADY KEJKA

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si povinný vydať blok z ERP každému kupujúcemu.
    Inak hrozí pokuta.
    Ak si si istý rýchlosťou predávania, tak to urob tak ako predavači parkovacích kariet - predajú mi 10 ks, tak vyhľadajú doklad na 10 ks.
    ak kúpim 7 ks, tak mi dajú bloky dva - napr. na 5 a 2 kusy.
    Myslím, že pri takejto akcii môžeš mať okrem prenosnej malej ERP pripravené aj tieto bločky.

    miko111 je offline (nepripojený) miko111

    miko111
    KEJKA mohol by som Ta kontaktovať telefonicky? Potrebujem to poriadne vysvetliť, nechcem obchádzať zákon, ale viem že to pôjde rýchlo na odbyt.

    Je treba egistračná pokladňa ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.