Zavrieť

Porady

Náhradné voľno a riadna dovolenka

Dobrý deň, pracujem v strojárskej firme a zažívam momentálne dosť zaujímavé momenty, preto hľadám nejakú pomoc.
Vo firme pracujem v nepretržitej smene a do mesiaca odrobím 23-24 dní.
Pred nedávnom, sa niekoľko ľudí bolo sťažovať u riaditeľa, že oni, ako zamestnanci v 3-smennej prevádzke (majú odpracovaných 21 dní do mesiaca) majú výplaty menšie ako my v nepretržitej prevádzke. Preto sa riaditeľ firmy rozhodol, že my zamestnanci v nepretržitej si musíme každý mesiac zobrať 2 dni náhradného voľna. Problém však nastáva v tom, že zamestnávateľ mi priamo určuje, ktoré dni si musím NV vyčerpať. Je to v súlade s právnymi predpismi ??? Nemám nárok si vyčerpať NV kedy to potrebujem ja ??? Rovnako to je aj s riadnou dovolenkou. Vo väčšine prípadov, keď chcem RD mi je odmietnutá a zamestnávateľ mi ju ponúka v čase, keď ju nepotrebujem...
Mám právo si zobrať dovolenku kedy to vyhovuje mne alebo to môže ovplyvňovať aj zamestnávateľ ?


(Dúfam, že som to trafil do dobrej porady, pretože tu nie som moc zbehlý...Ak nie tak sa prosím nehnevajte ) Ďakujem vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ThomasKay Pozri príspevok
    Dobrý deň, pracujem v strojárskej firme a zažívam momentálne dosť zaujímavé momenty, preto hľadám nejakú pomoc.
    Vo firme pracujem v nepretržitej smene a do mesiaca odrobím 23-24 dní.
    Pred nedávnom, sa niekoľko ľudí bolo sťažovať u riaditeľa, že oni, ako zamestnanci v 3-smennej prevádzke (majú odpracovaných 21 dní do mesiaca) majú výplaty menšie ako my v nepretržitej prevádzke. Preto sa riaditeľ firmy rozhodol, že my zamestnanci v nepretržitej si musíme každý mesiac zobrať 2 dni náhradného voľna. Problém však nastáva v tom, že zamestnávateľ mi priamo určuje, ktoré dni si musím NV vyčerpať. Je to v súlade s právnymi predpismi ??? Nemám nárok si vyčerpať NV kedy to potrebujem ja ??? Rovnako to je aj s riadnou dovolenkou. Vo väčšine prípadov, keď chcem RD mi je odmietnutá a zamestnávateľ mi ju ponúka v čase, keď ju nepotrebujem...
    Mám právo si zobrať dovolenku kedy to vyhovuje mne alebo to môže ovplyvňovať aj zamestnávateľ ?


    (Dúfam, že som to trafil do dobrej porady, pretože tu nie som moc zbehlý...Ak nie tak sa prosím nehnevajte ) Ďakujem vopred za odpovede
    S dovolenkou disponuje zamestnáv.,po vzájomnej dohode so zamestnancami( plán dovoleniek)takže jej čerpanie je možné len s jeho predch. súhlasom. Rovnako je to aj s čerpaním NV.

    ThomasKay je offline (nepripojený) ThomasKay

    ThomasKay
    Tweety Pozri príspevok
    S dovolenkou disponuje zamestnáv.,po vzájomnej dohode so zamestnancami( plán dovoleniek)takže jej čerpanie je možné len s jeho predch. súhlasom. Rovnako je to aj s čerpaním NV.
    Takže keď mi to raz dajú príkazom môžem sa aj poskladať, však ?

    Náhradné voľno a riadna dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.