Zavrieť

Porady

športovec a daňove priznanie

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o pomoc : Hokejista, ktorý má uzatvorenú hráčsku zmluvu v ČR , mesačne fakturuje HK odmenu s DPH, pretože sa tam prihlásil za platcu.Učtovná firma mu tam robí spracovanie DPH.Nerobil tam DP za rok 2010,robil len tu na Slovensku a aj to cez tlačivo FO A, čo je podla mňa zle. Chcem sa spýtať, tým, že on je plátca DPH v čechách , musí tu viesť len jednoduché účtovníctvo,alebo si môže zvoliť spracovanie podľa aj ostatných možností , teda evidenciu alebo poušál.Zaujíma ma hlavne ten paušál. pretože vďaka tej českej dph sa mi skôr zdá že nie.A je tu ešte jeden problém - v tej evidencii dph má zarátané aj nákupy nafty pre svoje súkromné auto.Nemal by mať zaplatenú cestnú daň za rok 2010 aby si tam mohol dať tieto bloky? Budem vďačná za každý skorý názor a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ahoj, dneska som mimo a mobilný net stojí za nič. Zajtra sa ozvem.
    S úctou
    Iveta

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Alenka ďakujem,v podstate som si to myslela,ale chcela som si to potvrdiť od niekoho,kto má s týmto skúsenosť.Ak mi to potvrdí aj Ivetka budem veľmi rada,pretože sa nepohybujem v tejto športovej oblasti .Už teraz vám veľmi pekne ďakujem za ochotu.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Z uvedeného podľa môjho názoru vyplýva, že predmetný športovec podniká v ČR a podlieha ich predpisom. V SR v prípade daňovej rezidencie podáva iba daňové priznanie z transformovaných príjmov priznaných v ČR samozrejme s využitím inštitútu zamedzenia dvojitého zdanenia podľa medzinárodnej zmluvy.

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Veľmi pekne ďakujem, chcel po mne aby som mu len skontrolovala DP A a keď som sa v tom začala vrtať, tak som zistila,že nie je zamestnanec,že dokonca fakturuje a nakoniec, že je aj plátca DPH v ČR a že ten klub mu zráža 15 % zrážkovú daň . Ja žiaľ nemám v tejto oblasti skúsenosť a preto som si to chcela len overiť ,že ako na to. Pekný večer

    športovec a daňove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.