Zavrieť

Porady

Dátumy účtovania dokladov

Dobrý deň,
prosím Vás potrebujem poradiť. Priznám sa, že som sa nepozerala, či už je nejaká diskusia na túto tému, pretože ma tlačí čas. Je DPH. Takže môj problém. Začala som účtovať staršiu firmu. Konateľ mi doniesol doklady teraz k DPH za 3.Q.A mám nasledujúce problémy:
1. Veľa bločkov z ERP a aj faktúr je napr. aj z 1 2011.Z pohľadu DPH viem, že to nevadí. Ale prosím Vás, účtujem v Omege, a ako to mám spraviť, aby som to mala v DPH za 3.Q a zároveň, aby bločik bol s dátumom vystavenia napr.21.1.2011.
2. Problém mám aj s faktúrou a jej úhradou z banky. Tiež fa z 1 2011, úhrada 1 2011. Aké dátumy evidencie tam mám dať? Pretože ak faktúru príjmem 30.9.2011, jej zdaniteľné plnenie je ale 26.1.2011 do DPH mi to ide v 3.Q. To chápem, ale čo s úhradou? Ak ju dám do 26.1.2011, podľa výpisu z banky, hneď mi to hlási, že dátum úhrady je väčší ako dátum prijatia fa. Dá sa to riešiť nejako takto: V banke zaúčtujem v 1 2011 úhradu ako pohľadávku voči konateľovi. Príde mi fa 30.9.2011, ktorej sa úhrada týkala. Fa zaúčtujem bežne 501,343/321. Môžem úhradu spraviť cez ID 30.9.2011.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tému treba dať do porady KROS....

    ZdenaP je offline (nepripojený) ZdenaP

    ZdenaP
    ZdenaP Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás potrebujem poradiť. Priznám sa, že som sa nepozerala, či už je nejaká diskusia na túto tému, pretože ma tlačí čas. Je DPH. Takže môj problém. Začala som účtovať staršiu firmu. Konateľ mi doniesol doklady teraz k DPH za 3.Q.A mám nasledujúce problémy:
    1. Veľa bločkov z ERP a aj faktúr je napr. aj z 1 2011.Z pohľadu DPH viem, že to nevadí. Ale prosím Vás, účtujem v Omege, a ako to mám spraviť, aby som to mala v DPH za 3.Q a zároveň, aby bločik bol s dátumom vystavenia napr.21.1.2011.
    2. Problém mám aj s faktúrou a jej úhradou z banky. Tiež fa z 1 2011, úhrada 1 2011. Aké dátumy evidencie tam mám dať? Pretože ak faktúru príjmem 30.9.2011, jej zdaniteľné plnenie je ale 26.1.2011 do DPH mi to ide v 3.Q. To chápem, ale čo s úhradou? Ak ju dám do 26.1.2011, podľa výpisu z banky, hneď mi to hlási, že dátum úhrady je väčší ako dátum prijatia fa. Dá sa to riešiť nejako takto: V banke zaúčtujem v 1 2011 úhradu ako pohľadávku voči konateľovi. Príde mi fa 30.9.2011, ktorej sa úhrada týkala. Fa zaúčtujem bežne 501,343/321. Môžem úhradu spraviť cez ID 30.9.2011.
    Ďakujem za pomoc.
    Ďakujem Kejka za odpoveď. Ale nerozumiem ako do porady Kros? Je pravda, že sa pýtam aj ohľadom technickej stránky Krosu, ale nejde mi len o to. Ide mi aj o spôsob evidencie, či to môže byť tak z pohľadu daní a účtovníctva, t.j. úhrada v 1 2011, ale faktúra zaevidovaná v 9 2011 - a preúčtovanie cez ID.

    ZdenaP je offline (nepripojený) ZdenaP

    ZdenaP
    ZdenaP Pozri príspevok
    Ďakujem Kejka za odpoveď. Ale nerozumiem ako do porady Kros? Je pravda, že sa pýtam aj ohľadom technickej stránky Krosu, ale nejde mi len o to. Ide mi aj o spôsob evidencie, či to môže byť tak z pohľadu daní a účtovníctva, t.j. úhrada v 1 2011, ale faktúra zaevidovaná v 9 2011 - a preúčtovanie cez ID.
    ZdenaP Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás potrebujem poradiť. Priznám sa, že som sa nepozerala, či už je nejaká diskusia na túto tému, pretože ma tlačí čas. Je DPH. Takže môj problém. Začala som účtovať staršiu firmu. Konateľ mi doniesol doklady teraz k DPH za 3.Q.A mám nasledujúce problémy:
    1. Veľa bločkov z ERP a aj faktúr je napr. aj z 1 2011.Z pohľadu DPH viem, že to nevadí. Ale prosím Vás, účtujem v Omege, a ako to mám spraviť, aby som to mala v DPH za 3.Q a zároveň, aby bločik bol s dátumom vystavenia napr.21.1.2011.
    2. Problém mám aj s faktúrou a jej úhradou z banky. Tiež fa z 1 2011, úhrada 1 2011. Aké dátumy evidencie tam mám dať? Pretože ak faktúru príjmem 30.9.2011, jej zdaniteľné plnenie je ale 26.1.2011 do DPH mi to ide v 3.Q. To chápem, ale čo s úhradou? Ak ju dám do 26.1.2011, podľa výpisu z banky, hneď mi to hlási, že dátum úhrady je väčší ako dátum prijatia fa. Dá sa to riešiť nejako takto: V banke zaúčtujem v 1 2011 úhradu ako pohľadávku voči konateľovi. Príde mi fa 30.9.2011, ktorej sa úhrada týkala. Fa zaúčtujem bežne 501,343/321. Môžem úhradu spraviť cez ID 30.9.2011.
    Ďakujem za pomoc.
    Prosím poradíte mi?

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Skúsim , ale ja účtujem v Pohode a postupovala by som asi takto :
    1. dátum prijatia dokladu 21. 01.11
    dátum zdanit.plnenia 30.09.11
    2. príjem fa 30.09.11
    úhrada fa 26.01.11 , okno potvrdím OK , úhrada fa nemá vplyv na odvod DPH a ku fa by som urobila pozn.prečo bola takto prijatá a uhradená
    Naposledy upravil katka 23 : 25.10.11 at 12:48 Dôvod: doplnenie

    Dátumy účtovania dokladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.