Zavrieť

Porady

dátumy

Chcem sa spýtať, ako začínajúci účtovník. Účtujem v alfe a neviem ako nahrávať fa ku koncu roka. Do roku 2006 patria do knihy záväzkov a pohľadávok všetky fa, ktoré sú vystavené v roku 2006, alebo ktorých dátum vzniku d.p. je 06?A čo fa, ktoré sme vystavili alebo nám prišli v roku 07?Viem, že do daň. priznania mi ide iba príjem alebo výdaj aktuálneho roka, ale čo so záväzkami a pohľadávkami? Aby som si správne vypísala výkazy. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    FA si riadne nahráš do starého roku, kde do dátumu vzniku daňovej povinnosti dáš dátum starého roku

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    V Omege keď dám dátum vyhotovenia 3 január 2007 a dátum vzniku daňovej povinnosti 31 december 2006 tak to nezoberie do roku 2006,vypíše Rok z dátumu uskutočnenia účtovného prípadu nekorenšponduje s účtovným rokom. Čo s tým?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ak chceš fa evidovať do roka 2006 musíš oklamať dátum vyhotovenia ...
    Faktúry vystavené v roku 2007 patria do roku 2007 .

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    bepo
    V Omege keď dám dátum vyhotovenia 3 január 2007 a dátum vzniku daňovej povinnosti 31 december 2006 tak to nezoberie do roku 2006,vypíše Rok z dátumu uskutočnenia účtovného prípadu nekorenšponduje s účtovným rokom. Čo s tým?
    všetky faktúry týkajúce sa hospodárskeho roka 2006, i ked boli vystavené v r. 2007, zaúčtuješ do omegy s dátumom 31.12.2006

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    V Omege treba v účtovnom doklade na záložke Ostatné údaje zmeniť aj DUÚP - je to dátum číslo 6 - na dátum starého roku. Vtedy bez problémov nahrá všetky FA vystavené v novom roku patriace do starého roku. Ak zmeníš iba dátum vzniku daňovej povinnosti, nedostaneš doklad do toho obdobia, kde patrí.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    wasko
    Pekný deň. Účtujem v Pohode. Ak je fa vystavená 4.1.07 dátum dodania je 31.12.06, fa prišla 6.1.07. Ako evidujem fa v tomto programe ako dátum zápisu dám 6.1.07? dátum dodania 31.12.06? dátum účtovného prípadu dávam 6.1.07 alebo 31.12.2006. Dph chcem odpočítať v 12/06. Ak dám dát.účt.príp. 31.12.06 fa mi hodí do roku 2006 ale číslovanie mám rok 2007.Nevadí to?
    A ešte jedna vec, ak mi to hodí do roku 2006 musím účtovať cez 326?
    Ďakujem pekne za pomoc
    Učtujem tiež v POHODE: Ak si v roku 2006 tak klikni na:
    Účtovníctvo/Uzávierka/Účtovanie na prelome období/Účtovanie v nasledujucom období bez udaj. uzavierky
    faktúru nahrás do roku 2007 a dátum dodania zadáš 31.12.2006 a uvidíš že ti to zoberie do DPH 12/2006
    Naposledy upravil dracica : 19.01.07 at 20:38

    aima2 je offline (nepripojený) aima2

    aima2
    ...A čo ak časť faktúry je za starý rok a časť za nový a vystavená je v 01/07, napríklad Slovak Telekom?

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Treba to rozúčtovať. Časť ide priamo do nákladov roku 2006 a zvyšok na 381. Na začiatku roku 2007 sa 381 preúčtuje do nákladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.