Zavrieť

Porady

Predaj tovaru na splatky - prefinancovanie z vlastnych zdrojov

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, že ak chcem predávať svoj tovar na splátky, ale nechcem použiť quatro, home, cetelem a pod., ale chcem to prefinancovať ja, či je to možné a kde by som poprípade našiel nejaký zákon o tom, že koľko je navýšenie, na ako dlho sa môžu splátky uzatvoriť, aké sú penále z omeškania, poprípade nejké vzory zmlúv a čo na to potrebujem ako sr.o. a či to vôbec môžem robiť. Akože by som fungoval ako napr. quatro. Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gimo je offline (nepripojený) Gimo

    Gimo
    Vďaka za odpoveď. A kde by som poprípade našiel nejaké info o tom. Som hľadal na nete a nejako sa k tomuto nemôžem dopracovať. Existuje nejaký zákon?

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    Gimo Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď. A kde by som poprípade našiel nejaké info o tom. Som hľadal na nete a nejako sa k tomuto nemôžem dopracovať. Existuje nejaký zákon?
    ja nie som v práve doma....teraz sa rieši podobná téma....skús...

    zalozenie pozickarne

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
    Poznámka: Peňažné zdroje na poskytovanie takýchto úverov a pôžičiek nesmú byť získané a
    poskytované v rozpore so zákazom prijímania peňažných vkladov a zákaze poskytovania úverov
    a pôžičiek z peňažných zdrojov získaných na základe verejnej výzvy alebo verejnej ponuky
    majetkových hodnôt podľa § 3 ods. 1 a 2 a § 5 písm. k) zákona o bankách a § 126 ods. 5 zákona
    o cenných papieroch.
    Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
    predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
    ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
    v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
    predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
    ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
    v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských
    úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    Predaj tovaru na splatky - prefinancovanie z vlastnych zdrojov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.