Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod

Dobrý deň, mám takýto prípad:

Kúpili tovar od firmy z FR - bolo to viac kamionov.
Tieto kamiony išli z FR do ČR k zákazníkovi, zákazník si z toho tovaru niečo vyberie (bude to trojstranný obchod), ale zbytok tovaru príde na Slovensko.
Problém je v tom, že - tovar dorazil do ČR 1.-3. novembra 2011 a na Slovensko tiež príde v priebehu novembra (zatial nedorazil), ale vyfaktúrovaný mojím dodávateľom bol tento tovar už 28. a 31. oktobra 2011.
Pri tom trojstrannom obchode mám ten problém, že neviem ako to mám spraviť, keďže faktúru od prvého dodávateľa mám s oktobrovým dátumom, a tovar prišiel k poslednému odberateľovi v novembri - t.j. dátum dodania bude novembrový.. Ako a kedy to mám uviesť v priznaní DPH? Nadobudnutie v oktobri a dodanie v novembri? Môže to tak byť? Nemá byť trojstranný obchod v jednom mesiaci?? ĎAKUJEM PEKNE!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    zaujímavá otázka. Pri trojstrannom obchode sa však neriadim pri vzniku daňovej povinnosti dňom vyhotovenia faktúry. Pri trojstrannom obchode sa uvádza dodávka v čase, kedy bol tovar dodaný, v tomto prípade je to v novembri. Takže ja by som dodávku uviedol na riadky 34 a 35 za november a nie oktober

    Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

    Timcsi
    Ako druhy odberatel sme si nadobudli tovar z Francuzska:
    - Dodavatel = Francuzska spolocnost
    - Prvy odberatel = Madarska spolocnost
    - Druhy odberatel = nasa spolocnost.

    Tovar bol odoslany z Francuzska dna 31.01.2013. Nam fyzicky bol doruceny dna 04.02.2013 = datum prijatia tovaru potvrdeny aj na dodacom liste, aj na CMR.

    Prvy odberatel (madarska spolocnost) nam vystavila fakturu za tento tovar nasledovne:
    - Datum vystavenia a datum dodania: 31.01.2013
    Mozeme akceptovat tuto fakturu s datumom vystavenia/dodania 31.01.2013?
    Ak ano, v ktorom mesiaci nam vznika danova povinnost a kedy budeme mat narok na odpocet (ako, v ktorom mesiaci si samozdanit nadobudnutie tovaru)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.