Zavrieť

Porady

Faktura z CZ

Ahojte, tento rok som nerobila samozdanenie, tak sa len chcem len uistiť:
Faktura z CZ za tovar, oni platci DPH, my platci DPH, faktura v CZK bez DPH/ odvolávka na prísl. paragraf/
dátum zd. plnenia: 1.11.2011
dátum vystavenia: 1.11.2011
tovar bol dodaný dňa 2.11.2011
Takže:
sumu v CZK prepočítam kurzom zo dňa 31.10.2011, zaúčtujem v mesiaci november, vypočítam DPH a odvediem a samozrejme aj môžem uplatniť v DPH za mesiac november.
OK????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    [QUOTE=avelka;1891966]Ahojte, tento rok som nerobila samozdanenie, tak sa len chcem len uistiť:
    Faktura z CZ za tovar, oni platci DPH, my platci DPH, faktura v CZK bez DPH/ odvolávka na prísl. paragraf/
    dátum zd. plnenia: 1.11.2011
    dátum vystavenia: 1.11.2011
    tovar bol dodaný dňa 2.11.2011
    Takže:
    sumu v CZK prepočítam kurzom zo dňa 31.10.2011, zaúčtujem v mesiaci november, vypočítam DPH a odvediem a samozrejme aj môžem uplatniť v DPH za mesiac november.
    OK????[/QUOTE
    ÁNo, tak.

    dreika je offline (nepripojený) dreika

    dreika
    Prosím, vedeli by ste poradit aj mne?

    1.Mam u seba fa (nie proforma fa) z tretej krajiny za objednanie zariadenia. Fa je vystavena s novembr. datumom, pricom je na nej uvedene nemecké IČ DPH, a k samotnemu dodaniu dojde az na konci decembra (prip. zac. januara). Zariadenie -cast vyr.linky je moment. v Rakusku, kde sa na nom robia mensie upravy podla nasich poziadaviek, kt. nam tiez refakturuju (rak. platca DPH). Uctovne 042(? neviem ci exist. nieco podobne ako napr. tovar na ceste 139)/321 az do doby zaradenia HIM. Ako je to z pohladu DPH? Tovar vlastne nemam dodany, ale mam ho uz vyfakturovany. Plus mi prisli uz dve refakturacie za prevedenie urcitych zmien - tu ako s DPH?, ked sa tie upravy tykaju toho nasho buduceho HIM, ale fyzicky sa vykonavaju v inom clenskom state EU? Dakujem vsetkym. D.

    2.dodanie tovaru z EU od platcu DPH - dodaci list vystaveny v oktobri, realne tovar prisiel az v novembri a fa nebude vobec vystavena, je to dodanie zdarma, bez naroku za odplatu, v ramci udrž. dobrych obch. vztahov. Vztahuje sa tu vobec samozdanenie? A ak ano, z akej hodnoty, ked na dodaku je len mnozstvo, bez ceny? O com vobec uctujem? Diky za pomoc.

    dreika je offline (nepripojený) dreika

    dreika
    Ja si to len posuniem...potrebujem to vyriesit co najskor. Myslim, ze mozem urobit samozdanenie az po naozaj dodanom tovare, a nie pri vystavenej ostrej fa. Uvazujem spravne? Poradte mi prosim. Aj ten bod2. D.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, prosím Vás o rady:
    1. Mám pred sebou došlý Zálohový list / Daňový doklad z ČR, ktorý vyzerá a má náležitosti ako ostatné faktúry, ktoré nám chodia od jednej firmy z ČR. Môžem ho normálne zaúčtovať, teda urobiť samozdanenie?
    2. Ak je došlá faktúra z ČR v novembri 2012, ale dodanie tovaru a úhrada prebehne až v januári 2013, tak samozdanenie urobím na základe vyhotovenej faktúry, čiže v novembri, však? Ďakujem veľmi pekne.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím Vás o rady:
    1. Mám pred sebou došlý Zálohový list / Daňový doklad z ČR, ktorý vyzerá a má náležitosti ako ostatné faktúry, ktoré nám chodia od jednej firmy z ČR. Môžem ho normálne zaúčtovať, teda urobiť samozdanenie?
    2. Ak je došlá faktúra z ČR v novembri 2012, ale dodanie tovaru a úhrada prebehne až v januári 2013, tak samozdanenie urobím na základe vyhotovenej faktúry, čiže v novembri, však? Ďakujem veľmi pekne.
    Prosím Vás pekne o radu. Ďakujem.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás, môžem doklad s názvom Zálohový list /Daňový doklad zo všetkými náležitosťami faktúry považovať ako doklad na základe ktorého si odpočítam DPH, popr. ide o doklad z CZ, takže môžem ho považovať ako faktúru a urobiť samozdanenie? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.